Předchozí
1 z 5
Další

Důležité je sledovat trendy, řekl sportovec a grafik Jaroslav Šrámek

Sedmatřicetiletý Jaroslav Šrámek je kutnohorský sportovec. Od mala hrál pravidelně fotbal a hokej. Dnes má svou firmu na zpracování grafiky a torbu webů. K tomu osm let vlastní a provozuje e-shop czechmania.cz. Na sport ani přes pracovní vytížení ale nezanevřel. Přitom do Kutné Hory přišel až v jedenácti letech. „Narodil jsem se v Ledči nad Sázavou, kde jsem do páté třídy chodil na základní školu. Pak si mamka našla přítele z Kutné Hory a já se stěhoval s ní,“ prozradil Jaroslav Šrámek.

Jaroslav Šrámek.Zdroj: archiv Jaroslava Šrámka

Hokej a fotbal hrál od sedmi let. „Začínal jsem ve Světlé nad Sázavou,“ doplnil Jaroslav Šrámek. Po přechodu do Kutné Hory měl rok od sportu pauzu. Následně se zapojil. Začal hrát v Kutné Hoře hokej a na předměstí v Sedlci fotbal. „Dochodil jsem základní školu na Kamenné stezce. Po ní jsem šel na střední do Prahy. Už na grafiku. K té mě na základní škole přivedl kamarád. Hodně mě to zajímalo,“ usmíval se.

Jaroslav Šrámek.Zdroj: archiv Jaroslava Šrámka

Během hokejové kariéry hrál v dorostu i za Kolín. „Vždy jsem tam dohrával sezonu. V Kutné Hoře jsme skončili a šli jsme do vyšší soutěže dohrát ročník. Na trvalý přestup jsem nikdy neměl. Dojíždění v kombinaci se střední školou v Praze také nebylo ideální. Momentálně ještě hraji Amatérskou kutnohorskou hokejovou ligu za Nosorožce a fotbal už nehraji, ale jsem v záloze na telefonu pro Záboří nad Labem, kdyby jich bylo málo,“ smál se Jaroslav Šrámek.

Jaroslav Šrámek.Zdroj: archiv Jaroslava Šrámka

Po střední škole začal pracovat v Kolíně v grafickém studiu a poté se na jedenáct let přesunul do kutnohorského Leporu. Nyní pracuje na volné noze, ve své práci využívá fantazii a sleduje trendy. „Internet je nekonečná studnice. Trendy jsou strašně důležité. Co bylo před pět lety skvělé, je dneska out. Na druhou stranu jsou věci, které fungují pořád,“ líčil Jaroslav Šrámek.

Jaroslav Šrámek.Zdroj: archiv Jaroslava Šrámka

Aktuálně je Šrámkovým nejoblíbenějším sportem cyklistika. „Jezdím po okolí. Líbí se mi cyklostezka z Kolína do Nymburka, tam jezdím rád,“ vypíchl. Momentálně se připravuje na čtyřiadvacetihodinové mistrovství Evropy na horských kole, které má být za rok v Jihlavě. Zaběhl si také s přáteli Vltava run, na který se chystá i letos. „Kolo jsem si zamiloval. Tam ty klouby tolik nezatížím,“ dodal Jaroslav Šrámek. I rodina ho podporuje. Má manželku Veroniku a dvouletou dceru.

Jaroslav Šrámek.Zdroj: archiv Jaroslava Šrámka