Festivalu se účastní například Marek Šimák, Oscar Lakomý, Luboš Lacina i reprezentační trenér Michal Soukup. V ringu můžete potkat i mezinárodní rozhodčí Terezii Krejbychovou.

„Každý z trenérů si bere s sebou svoje vlastní svěřence kteří mu pomáhají v propagaci boxu ve Stromovce. Je to opravdu krásná akce a musím přiznat, že podobné v českém sportu chybí. Tady si každé dítě může vyzkoušet věci, které vidí pouze v televizi. Mají možnost si vše osahat a vyzkoušet, podle toho se mohou rozhodnout, jaký sport by chtěli dělat a třeba se dostat i na olympijské hry,“ řekl pražskému deníku reprezentační trenér Michal Soukup.

Olympijský festival začal 23. 7. v pražské Stromovce.
Když se potkají zpěvák, krasobruslař a diplomat... Olympijský festival začal

Neúčast na olympiádě není podle Soukupa jen otázkou výkonosti samotných sportovců, ale také věcí jejich podpory ze strany státu. „Naši boxeři jsou skutečně amatéři, kteří převážně chodí do práce a sport dělají jako koníček. U nás v České republice je pouze pár boxerů, kteří jsou podporováni, ale myslím si, že je to spíš kapesné, než peníze, ze kterých se dá žít,“ povzdechl si Soukup.