VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČÁSLAV

Čáslav je české město ležící ve Středočeském kraji v okrese Kutná Hora, založené v roce 1264 za vlády Přemysla Otakara II. Čáslav leží odnepaměti na obchodní stezce Praha – Brno – Vídeň. Tato výhodná poloha ji přinesla dobré spojení "se světem." Denně projíždí spousta autobusů. Toto se týká i dopravy železniční. V Čáslavi zastavují rychlíky Praha – Brno, které ve špičce jezdí v až jednohodinovém taktu. Dříve tudy projížděli také expresy známé i v evropském měřítku – např. Vindobona, Hungaria a také tudy několikrát projížděl Orient Express. Zdroj: www.meucaslav.cz

V Čáslavi si připomněli výročí narození Tatiany Moravec Gard

Čáslav /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Výročí narození paní Tatiany Moravec Gard si 20. července připomněli také v Čáslavi. Byla mladší dcerou čáslavského rodáka František Moravce, autora plánu atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

V Čáslavi si připomínají výročí narození a úmrtí Františka Moravce

Čáslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Výročí narození a úmrtí čáslavského rodáka Františka Moravce si v těchto dnech připomínjí nejen v Čáslavi. Byl autorem plánu na odstranění obergruppenführera SS Reinharda Heydricha, třetího nejvýznamnějšího muže Třetí říše, zvaného Pražský řezník.

Lupič přepadl v Čáslavi poštovní doručovatelku. Z místa činu odjel na skútru

Čáslav - K loupežnému přepadení za bílého dne došlo v úterý 17. července v Čáslavi. Muž maskovaný pletenou černou kuklou si v ulici Nazaret počíhal se slzným plynem na poštovní doručovatelku. Do pátrání po něm policisté zapojili také vrtulník a obrátili se s prosbou o pomoc na veřejnost.

Bizarní plavidla vyplula na Podměstský rybník už pošesté

Čáslav /FOTO, VIDEO/ - „Čáslavská neckyáda 2018“ s podtitulem „Hasiči v akci“ se uskutečnila v sobotu odpoledne na čáslavském Podměstském rybníku. Úkolem nejbizarnějších plavidel, jaká si člověk vůbec umí představit, bylo přeplout rybník a uhasit hořící maketu kostela.

Nejen na Čáslavsku kvetou ibišky syrské, zvané 'růže z východu'

Čáslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Ibišek syrský, lidově zvaný „růže z východu“, kvete barevnými květy nejen v botanické zahradě čáslavské Střední zemědělské školy. V Asii je tak oblíben, že je dokonce korejskou národní dřevinou!

Konzulka s působností v Brazílii Pavla Havrlíková navštívila Čáslavsko

Vrdy /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Generální konzulka České republiky ve Federativní republice Brazílie s působností v São Paulo Pavla Havrlíková a starosta obce Vrdy Antonín Šindelář odhalili pamětní desku Františka Vladimíra Lorence na knihovně ve Vrdech.

Kutnohorský ostrostřelec: na Klukách se soutěžilo ve střelbě

Kluky /FOTOGALERIE/ - Střelecká soutěž Kutnohorský ostrostřelec se konala ve čtvrtek 5. července na střelnici Kluky. Nejlépe si se všemi nástrahami poradil a zvítězil Jaroslav Nedobitý, na druhém místě Jiří Jelínek a na třetím Milan Štoček. 

Knihovna ve Vrdech nese jméno zbyslavského rodáka Františka Lorence

Vrdy /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Slavnostní odhalení pamětní desky s reliéfem Františka Vladimíra Lorence, díla sochaře a restaurátora Zdeňka Myslivce, se uskutečnilo v neděli 8. července ve Vrdech. Právě jeho jméno nese od začátku měsíce místní knihovna.

OBRAZEM: V Doubravském údolí utopili vodníka a přelstili čerta

Chotěboř/Bílek - Je pravda, že je Údolí Doubravy nejhezčím údolím celých Železných hor? A je možné, že se zde utopil vodník? A že zde dokonce přelstili čerta?

Smrtelná nehoda uzavřela silnici u Čáslavi

Čáslav - Na silnici číslo I/38, na obchvatu Čáslavi, se v sobotu večer srazilo osobní auto s motorkou. Řidič motocyklu na místě zemřel.

Vydali knihu o brigádním generálovi Františku Moravcovi

Čáslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - „Brigádní generál František Moravec - čáslavský rodák“ je název knihy, kterou vydal Oldřich Skalák symbolicky v roce 100. výročí vzniku republiky. Přestože kniha bude slavnostně pokřtěna a dodána do distribuce až v podzimních měsících, rádi ji představíme v předstihu.

Muž havaroval pod vlivem alkoholu

Čáslav - K dopravní nehodě došlo v sobotu 30. června v podvečer kolem půl osmé na silnici číslo II/339 v místech zvaném Kalabousek ve směru od Čáslavi k obchvatu.

OBRAZEM: Rockfestival rozezněl zahradu čáslavské Diakonie

Čáslav - Milovníci rockové muziky zavítali v sobotu 30. června do Čáslavi. Konal se tam totiž čtvrtý ročník Rockfestivalu, který je také známý pod pracovním názvem Letňák.

Cvičení Sky Avenger 2018 skončilo. Piloti strávili ve vzduchu 215 hodin

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Českoamerické cvičení Sky Avenger 2018, které se na čáslavském letišti odehrávalo od 18. června, skončilo. Čeští a američtí stíhači sváděli vzdušné souboje, plánovali a realizovali komplexní mise, doplňovali palivo ve vzduchu a spolupracovali s leteckými návodčími. Celkem ve vzduchu strávili 215 hodin a realizovali 153 letů.

Na festivale Wejijosův Dobrovítov nechyběla hudba ani dogdancing

Dobrovítov /FOTOGALERIE/ - Patnáctý ročník festivalu Wejijosův Dobrovítov se konal v sobotu 23. června. Program byl opravdu bohatý. Odpoledne se na pódiu vystřídaly taneční skupiny z Čáslavi a Kutné Hory. Diváci se nenechali odradit ani občasným deštěm. Poté vystoupila dechová hudba Věnovanka a nechyběl ani průvod obcí s hudebním doprovodem. 

Policie hledá muže z kamerového záznamu

Čáslav – Policisté z Čáslavi pátrají po totožnosti dosud neznámého muže, který je zachycen na fotografiích pořízených z kamerového záznamu.

Pavel Novák přednášel v Čáslavi o zahradách rodu Chotků

Čáslav – Pavel Novák přednášel na pozvání Muzejního a vlastivědného spolku „Včely Čáslavské“ na téma „Zahrady a parky v životě Chotků“. Přednáška se uskutečnila na Nové scéně Dusíkova divadla v Čáslavi.

Začalo mezinárodní cvičení Sky Avenger 2018

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Mezinárodní cvičení Sky Avenger 2018 začalo prvními letovými akcemi včera v odpoledních hodinách na 21. základně taktického letectva v Čáslavi.

Dobrovolní hasiči v Chotusicích oslavili 140. výročí

Chotusice - Sbor dobrovolných hasičů oslavil v sobotu 16. června 140. výročí založení. Oslavy začaly v 11 hodin dopoledne slavnostním průvodem od hasičské zbrojnice k soše sv. Floriána, patrona hasičů.

Trubač neboli křivouš kvete v těchto dnech v Čáslavi

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Trubač neboli křivouš kvete v těchto dnech nejen v Čáslavi. Tato teplomilná dřevnatá liána, bohatě kvetoucí výraznými trubkovitými květy žluté, oranžové nebo červené barvy, nám připomíná jižní kraje.  

Rekordman z Guinessovy knihy napsal Čáslavskou polku. Zahrála ji Věnovanka

Čáslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Čáslavským slavnostem patřila sobota 9. června na náměstí Jana Žižky z Trocnova. Jako první vystoupila na jeviště domácí dechová hudba Věnovanka s kapelníkem Václavem  Musílkem. Jejich program obohatilo předávání ocenění dvěma autorům písničky Čáslavská polka, textaři Jaroslavu Hájkovi z Kaliště pod Javořicí u Jihlavy a muzikantu Kamilu Havelkovi, který složil hudbu.

Čáslavský rodák Zdeněk Horák běžel pro Paměť národa. Skončil třetí

Čáslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Čáslavský rodák Zdeněk Horák, který momentálně žije v Kolíně, v běhu pro Paměť národa v Hradci Králové umístil na třetím místě. Cílem 'Běžíme pro Paměť národa' je připomínat osudy politických vězňů, válečných veteránů, obětí holocaustu či gulagů, disidentů, lidí, kteří prošli strašným obdobím padesátých let, všech bojovníků za svobodu.

OBRAZEM: Čáslav hostila mistrovství mažoretek

Čáslav - Finálové kolo Mistrovství České republiky České mažoretkové federace se konalo 9. a 10. června na zimním stadionu v Čáslavi. Jednalo se o závody výkonnostní třídy A, tedy o nejvyšší kategorii v rámci federace. O tom, že to byl náročný program, svědčí fakt, že podle startovní listiny bylo do soutěže přihlášeno 221 sestav, ve věkových kategoriích děti, kadet, junior a senior.

OBRAZEM: Čáslavské slavnosti se konaly v duchu stého výročí založení republiky

Čáslav - "Čáslavské slavnosti 2018" se konaly 9. června na náměstí Jana Žižky z Trocnova. Letos proběhly v duchu stého výročí založení republiky. Vystavené prvorepublikové automobily před radnicí atmosféru První republiky jenom umocnily.

Pohodové vítězství. Čáslav porazila Brandýs

Čáslav - V předposledním divizním kole hostili fotbalisté Čáslavi soupeře z Brandýsa nad Labem. Sobotní souboj vyzněl jednoznačně pro domácí celek.

Festival na zelené louce opět splnil svoje poslání. Ale změní datum

Senetín /FOTOGALERIE/ - Na pátý ročník výročního benefičního Festivalu na zelené louce se v sobotu 2. června k rybníku Zbožňov u Senetína sjelo více než 700 návštěvníků, aby si užilo letní atmosféru doplněnou o skvělou hudbu. Na hlavním pódiu letos vystoupilo přes 70 muzikantů, v jejichž čele stál kytarista a zpěvák Jan Kalousek.

OBRAZEM: Hasiči v sobotu soutěžili ve Vlkanči

Vlkaneč - Hasičská soutěž se konala v sobotu 2. června v obci Vlkaneč. „Do Vlkanče se sjelo několik sborů dobrovolných hasičů a ti zde soutěžili v kategoriích ženy, děti a muži,“ sdělila za hasiče Jana Kličková.

OBRAZEM: Za Pradědečkovým traktorem přišly stovky lidí

Čáslav - Sedmnáctý ročník Pradědečkova traktoru se uskutečnil v sobotu 2. června a v neděli 3. června v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi. Lidé tam přišli, aby si prohlédli historické traktory a kombajny, jak staticky, tak v pohybu s komentářem moderátora Michala Trnky. Přijeli také veteráni z řad automobilů a motocyklů. 

OBRAZEM: Hasiči poměřili svoje síly na Krchlebské věži

Krchleby - Sedmnáctý ročník závodu ve výstupu na čtyřpodlažní cvičnou věž pomocí jednohákového žebříku zvaného Krchlebská věž se v obci Krchleby konal v sobotu 2. června.

OBRAZEM: Na Akademii v divadle se tančilo a hrálo

Čáslav – Tradiční Akademie se uskutečnila v úterý 29. května v Dusíkově divadle. Děti navštěvující zájmové kroužky v Domě dětí a mládeže v Čáslavi vystoupily na prknech divadla, aby rodičům předvedly, co se za celý školní rok naučily. Představilo se několik mažoretkových skupin, cvičil se aerobik a hrálo se na kytary a flétny. Na závěr ředitelka Iva Hýblová poděkovala všem vedoucím kroužků za jejich práci a předala jim květiny. Večerem provázel Roman Bechyně.

Firmy se složily Alzheimercentru ve Filipově na nový sociální automobil

Filip /FOTOGALERIE/ - Alzheimercentrum Filipov je zařízení sociální péče, které si za deset let svého působení v oblasti péče o lidi s demencí již vydobylo své místo na slunci. Za dobrou pověstí je každodenní poctivá a namáhavá práce všech zaměstnanců. Někdy je její náročnost a kvalita odměněna zcela netradičním způsobem.

Mažoretky z celé republiky soutěžily o Čáslavský pohár

Čáslav /FOTOGALERIE/ – Druhý ročník soutěže Čáslavský pohár mažoretek se uskutečnil v sobotu 26. května v čáslavské hale Bios při průmyslové škole a obchodní akademii.

OBRAZEM: Na taneční zábavě v Dobrovítově zahrála kapela Vysočina

Dobrovítov - Sbor dobrovolných hasičů Dobrovítov uspořádal v sobotu 26. května taneční zábavu. Ta navazovala na odpolední průvod obcí, při kterém se stavěly u každého z domů májky.

OBRAZEM: Ekostatek Vlkaneč převzal Bartákův hrnec

Vlkaneč - Velká sláva se v sobotu konala na Ekostatku ve Vlkanči. Zdejší majitelé převzali cenu pro nejlepšího ekozemědělce roku 2017, takzvaný Bartákův hrnec, který byl plný zlaťáků. Ty měly hodnotu třiceti tisíc korun.

OBRAZEM: V Dobrovítově si užili při stavění májek plno legrace

Dobrovítov - Májky se v obci Dobrovítov na Čáslavsku stavěly v sobotu 26. května. Nechyběla u toho ani živá muzika. 

Čeští stíhači si z mezinárodního cvičení NATO Tiger Meet 2018 odnášejí 3. místo

Čáslav /FOTOGALERIE/ - V uplynulých dnech skončilo mezinárodní cvičení NATO Tiger Meet 2018 v polské Poznani. Čáslavská základna se prestižního cvičení účastnila se 4 letouny JAS-39 Gripen, piloti během dvou týdnů absolvovali 47 letů a ve vzduchu strávili více než 54 hodin.

Pachatel loupeže v Tupadlech dopaden!

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Pachatele loupežného přepadení pošty policie dopadla a je ve vazbě. Zadržený muž pochází z Čáslavska a je ve věku necelých čtyřiceti let. Bylo mu sděleno obvinění z trestného činu loupeže, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Neznámý pachatel přepadl poštu v Tupadlech

Tupadly /FOTOGALERIE/ - Policisté na Kutnohorsku mají při pátku plné ruce práce. Kromě hromadné nehody u Hlízova museli vyjet také k loupežnému přepadení, ke kterému došlo v Tupadlech. Terčem útoku se stala místní pošta.

OBRAZEM: Muzejní noc v Čáslavi zasvětili módě

Čáslav - Tématem letošní muzejní noci v Čáslavi se v souladu se stým výročím vzniku samostatného Československa stala móda první republiky. Té byla také věnována přednáška paní Jitky Jelínkové, kterou si do výstavní síně Městského muzea a knihovny Čáslav přišly vyslechnout desítky zájemců, samozřejmě především žen. Ani muži ale nechyběli.

Fotbalisté z vrdské základní školy se probojovali na republikové finále

Vrdy /FOTOGALERIE/ - Chlapci ze Základní školy Vrdy po spanilé jízdě kvalifikací krajského kola v konkurenci jedenácti vítězů okresních kol postoupili s plným počtem bodů na prvním místě do kvalifikace na republikové finále, kde navázali na tento úspěch v minifotbalové Sportovní lize základní škol.

Velké cvičení na Kutnohorsku zaměstnalo i týmy z Vysočiny

Horky /FOTOGALERIE/ – Rozsáhlému cvičení, v jehož rámci dokonce přijeli na výpomoc dobrovolní hasiči z Golčova Jeníkova na Vysočině a také sanitka z Habrů na Havlíčkobrodsku, patřily na Kutnohorsku dvě hodiny kolem úterního poledne. U obce Horky si záchranné složky musely poradit se zásahem u simulované hromadné bouračky s velkým počtem pacientů potřebujících pomoc.

O besedu s 'frajerem' Andorem Šándorem byl v Čáslavi obrovský zájem

Čáslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Beseda a autogramiáda s bezpečnostním analytikem Andorem Šándorem se konala v úterý 15. května v Galerii Městského muzea a knihovny v Jeníkovské ulici v Čáslavi. O jeho oblibě svědčil přeplněný sál, lidé stáli i v sousední místnosti a na chodbě.

Informace na Facebooku o napadání dětí v Čáslavi jsou nepravdivé

Čáslav - Informace uvedené na sociální síti Facebook, o tom, že by mělo na jednom čáslavském hřišti dojít k fyzickému napadání dětí dospělým mužem, se nezakládají na pravdě.

Výstava přiblížila první velkou bitvu třicetileté války u Čáslavi

Čáslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Vernisáž výstavy Bitva u Čáslavi 1618 se konala v pondělí 14. května v budově čáslavského městského muzea. Je to první akce, která odstartovala celoroční oslavy 400. výročí čáslavské bitvy.

Děti v lesoparku uplatnily běžecké schopnosti i orientaci na mapě

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Ideální terén v lesoparku Vodranty využili zástupci čáslavského fotbalového klubu k uspořádání druhého ročníku orientačního běhu pro děti. Uskutečnil se v neděli 13. května odpoledne a zároveň zkrátil čekání na divizní zápas domácího mužstva s Chrastavou.  

OBRAZEM: Čáslavští se sešli na férové snídani

Čáslav – Třetí ročník férové snídaně se na zahradě Diakonie v Čáslavi konal v sobotu 12. května. Lidé se zde sešli, aby společně oslavili Světový den pro fair trade a posnídali dobroty, které si připravili doma ze surovin domácích, či zakoupených od lokálních nebo fairtradových producentů. Účastníci si pochutnávali nejen na muffinech, bábovkách a koláčcích, ale připravili také nejrůznější pomazánky a omelety. Byl zde také malý stánek, u něhož byla možnost zakoupit si fairtradové výrobky.

V Čáslavi přivítali nové občánky

Čáslav - Milou a velmi oblíbenou událostí je vítání novorozených občánků města. "Vedení města Čáslavi tuto tradici udržuje. Pro své nejmenší obyvatele a jejich rodiny připravuje pravidelně několikrát do roka společenské setkání v prostorách obřadní síně historické budovy radnice," sdělila Zdeňka Nezbedová z Městského úřadu v Čáslavi.

Muž řídil přes zákaz řízení a pod vlivem alkoholu

Čáslav – Městští strážnici z Čáslavi řešili v sobotu 5. května kolem 6. hodiny ranní alkohol za volantem.

OBRAZEM: Našlapaná Pucheř! Historická vozidla přilákala davy lidí

Pucheř - Setkání historických vozidel přilákalo v úterý 8. května do malé obce Pucheř stovky lidí. Již dvě desítky let zažité akci na Den vítězství přálo velmi pěkné počasí, a tak letošní ročník patřil k těm nejvíce vydařeným, alespoň co se týká návštěvnosti.

Plnit usnesení zastupitelstva o skládce se zatím nedaří

Čáslav - Téma skládky nepřestává být pro Čáslavany aktuální. Nepřispívá tomu rozhodně ani to, že se stále nepodařilo ustanovit komisi pro nakládání s odpady, jejíž zřízení bylo jedním bodem usnesení mimořádného zastupitelstva, které se konalo 6. dubna. Navíc se příští měsíc neuskuteční ani den otevřených dveří.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT