VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČÁSLAV

V Čáslavi se sejdou na společném pikniku, aby podpořili fair trade a lokální produkty

Čáslav - V sobotu 13. května se v Čáslavi uskuteční piknikový happening na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů – „Férová snídaně NaZemi". Proběhne od 10:00 hodin na zahradě Diakonie (vchod z ulice Jana Karafiáta) a v případě deště v kavárně Diakonii také tam.

Kostel v Čáslavi může dostat novou fasádu

Čáslav - Kostel sv. Alžběty v Čáslavi by se mohl dočkat lepšího vzhledu. Čáslavská radnice s touto myšlenkou žádá na letošní rok příspěvek ve výši 440 tisíc korun z programu Regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón Ministerstva kultury České republiky. „Navrhli jsme opravu fasády kostela," potvrdil místostarosta Čáslavi Daniel Mikš.

V areálu Střední zemědělské školy se konala soutěž Zemědělský hoper

Čáslav - Soutěž v králičím hopu s názvem Zemědělský hoper se uskutečnila v areálu Střední zemědělské školy v Čáslavi v sobotu 29. dubna od 8.30 do 19 hodin. Pro diváky byla připravena i atraktivní disciplína parkur, na které musí králík na čas překonávat nejrůznější překážky, nebo disciplína s názvem rovinná dráha.

Opilý řidič poslal kamion s vlekem do příkopu na obchvatu Čáslavi

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Velký nákladní vůz na boku a kolony aut z obou stran, které se táhly stovky metrů. Tak vypadalo úterní dopoledne na čáslavském obchvatu. Příčinou byla nehoda, u níž sehrál svou roli alkohol.

Nový trenér Čáslavi Tomáš Topol: Rád bych se dostal do play off

Čáslav /ROZHOVOR/ – Hokejový trenér Tomáš Topol není pro Kutnohorsko žádná velká neznámá. Svou hokejovou kariéru končil v Kutné Hoře a pak se nastálo přestěhoval na lavičku. Se Sršni zažil několik sezon. Nyní se vrací na Kutnohorsko, ovšem povede konkurenční Čáslav.

Jiří Žaloudek: Je příjemné být součástí něčeho tak velkého, jako bylo právě natáčení filmu Masaryk

Čáslav /ROZHOVOR/ - Jiří Žaloudek, člen Městské policie Čáslav, se věnuje již delší dobu příležitostnému hraní ve filmech. Nedávno ho mohli lidé vidět například v seriálu České televize Svět pod hlavou nebo ve filmu Masaryk. V rozhovoru se podělil o své zážitky z natáčení.

V dalším kole nadstavbové části si čáslavské fotbalistky s chutí zastřílely

Čáslav - Ve druhém kole nadstavbové části druhé nejvyšší soutěži fotbalistek byly domácí hráčky Čáslavi favoritem, což také v průběhu zápasu jasně potvrdily a celek Baníku Ostrava, který je na posledním místě, rozstřílely dvouciferným výsledkem.

FOTO: Čáslavská Diakonie uspořádala dobročinný bazar

Čáslav - Kvůli nepříznivému počasí se letos dobročinný bazar pořádaný čáslavskou Diakonií nekonal na zahradě na Komenského náměstí, ale v hale.

Čáslav rozdělila dotace, hokejistům jde půl milionu

Čáslav - Dotace z programu sport pro jednotlivé spolky rozdělila v uplynulých čáslavská radnice. Schvalování dotací se ale neneslo v klidném duchu. Mezi zastupiteli došlo k ostřejšímu střetu názorů, který se týkal mimo jiné i oddílu juda.

Zastupitelstvo v Čáslavi schválilo poskytnutí dotací v sociální oblasti

Čáslav - Poskytnutí dotací z programu Podpory sociálních služeb a zdravotnictví na rok 2017 bylo projednáno na čáslavském zastupitelstvu. Poskytnutí dotací se týkalo, stejně jako tomu bylo v minulých letech, celkem čtyř organizací.

Pokácené lípy leží stále v Jetelově ulici

Čáslav - Lipová alej v čáslavské Jetelově ulici byla vykácena téměř před dvěma měsíci. Kmeny lip jsou ale stále na místě.

FOTO: Jarní svod psů se konal v Čáslavi

Čáslav - Psí štěkot se ozýval v areálu Agrone Trading U Pivovaru v Čáslavi, kde Okresní myslivecký spolek pořádal v sobotu 22. dubna jarní svod psů.

Čáslavský lékárník Václav Moravec byl zatčen před 75 lety

Čáslav - 20. dubna před 75 lety byl gestapem zatčen čáslavský lékárník Václav Moravec. O statečnosti svého dědečka a dalších čáslavských spoluobčanů jsme si popovídali s jeho vnučkou, Martou Šenkapounovou.

OBRAZEM: Děti zaujalo vystoupení psovodů

Čáslav - Třetí ročník Dne bezpečnosti se uskutečnil v areálu Národního zemědělského muzea.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení