VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUTNÁ HORA

Kutná Hora je okresní město ve Středočeském kraji a významná historická památková rezervace, zapsaná na Seznamu Unesco. Jak název města naznačuje, souvisí jeho historie s těžbou („kutáním“) stříbra a stříbrných rud. Ve středověku koncem 13. století poskytoval zdejší revír zhruba jednu třetinu produkce stříbra v Evropě. Historické centrum Městské památkové rezervace spolu s kostelem sv. Barbory a kostelem Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci je od roku 1995 zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Město Kutná Hora je členem evropského projektu EUROMINT, jehož cílem je shromáždit informace o všech evropských středověkých a raně novověkých mincovnách. Mezi hlavní památky města patří kostel svatého Jakuba, České muzeum stříbra Kutná Hora a středověký důl, Hrádek, hřbitovní kostel Nejsvětější Trojice, hřbitovní kostel Všech svatých, chrám svaté Barbory, jezuitská kolej, kamenná kašna, klášter řádu sv. Voršily, kostel Matky Boží Na Náměti, kostel sv. Jana Nepomuckého a mnohé další. Zdroj: www.mu.kutnahora.cz

Příprava letní plovárny je v plném proudu

Kutná Hora - Příprava na zahájení 14. sezóny Kutnohorské plovárny je v plném proudu, přičemž provoz bude zahájen v sobotu 2. června. Informoval o tom vedoucí plaveckého stadionu Zdeněk Hadrovský.

Konec trápení řidičů? Malínský nadjezd se zřejmě otevře dřív

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Jedna velmi pozitivní zpráva vzešla ze čtvrtečního kontrolního dne na rekonstruovaném malínském nadjezdu. Účastnili se ho zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), Strabagu a města Kutná Hora.

První květnová sobota bude ve znamení Cukrářských slavností

Kutná Hora - Sladkými specialitami místních cukrářů, pekařů, čokolatérů a kavárníků provoní centrum města třetí ročník Cukrářských slavností, které se uskuteční v sobotu 5. května.

Sankturinovský dům má zelenou, školy ostrouhaly

Kutná Hora – Dotace pro Sankturinovský dům ano, pro projekt Vybudování Infrastruktury pro technickou výuku na základních školách v Kutné Hoře ne.

Malínská škola je na prodej. Vyvolávací cena: 7,5 milionu korun

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - O osudu další chátrající budovy v Kutné Hoře, respektive v Malíně, mohlo být rozhodnuto. O zdejší bývalou základní školu projevila už na sklonku loňského roku zájem Kateřina Daczická, následovnice slavného šlechtického roku, a její pražská firma Ambition. Jenže…

OBRAZEM: Na zámeckou pouť proudily davy lidí

Kačina - Areálu zámku Kačina hostil v neděli tradiční Zámeckou pouť Rudolfa Chotka, která přilákala tisíce návštěvníků. Nejednalo se o klasickou pouť s atrakcemi, ale o pestrou směsici stánků s netradičním zbožím, občerstvením nebo o tvořivé dílny.

Kutnohorské zastupitele čeká zítra jednání

Kutná Hora - Další řádné zasedání městského zastupitelstva se uskuteční zítra od 16 hodin v Rytířském sále Vlašského dvora. Nejdůležitějšími body jednání bude bezesporu hlasování o přijetí dvou velkých dotací.

OBRAZEM: Malínskou sokolovu roztančil hokejový ples

Malín - Již tradiční hokejový ples na závěr uplynulé sezóny uspořádal v sobotu večer SK Sršni Kutná Hora v malínské sokolovně. O kvalitní hudbu se postarala kolínská kapela Peklo. Mezi zpestření programu patřila i vystoupení šikovných děvčat ve sportovním aerobiku.

Novou halu pokřtili výhrou a jsou ve hře o postup

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Házenkáři Sparty Kutná Hory vyhráli nedělní zápas Společné regionální ligy nad Kolínem 22:20. Poprvé se představili v nové sportovní hale Klimeška.

OBRAZEM: Na statku oslavili čarodějnice nanečisto

Miskovice -  Čarodějnice nanečisto si v sobotu odpoledne užili dospělí, ale hlavně děti na statku sdružení pro hipoterapii Dítě a kůň. 

OBRAZEM: Liga uspořádala bazar na pomoc zvířatům

Kutná Hora - Pracovnice kutnohorské Ligy na ochranu zvířat uspořádaly o víkendu charitativní bazar na podporu této dobrovolnické organizace. Do kulturního domu Lorec navozily plných pět dodávek oblečení, hraček, potřeb a textilu pro domácnost, milých drobností pro potěšení, ale třeba i obuvi, bižuterie či malých elektrospotřebičů. 

OBRAZEM: Kapela MiG 9 Babočka to rozbalila v baru Pod Schodama

Kutná Hora - MiG 9 Babočka zahrála přítomným v kutnohorském baru Pod Schodama v pátek 20. dubna večer. Diváci odměnili kapelu po každé odehrané písničce potleskem.

Parkoviště na Šipší? Snad příští rok

Kutná Hora - Zase o kousek blíž je sídliště Šipší k realizaci nového parkoviště, které by mohlo mít až osmdesát parkovacích míst. Pozemky patřící Státnímu statku Čáslav, které vznik parkoviště dlouhá léta blokovaly, jsou totiž konečně v majetku Kutné Hory.

Město uzavřelo lávku a most v Potoční ulici

Kutná Hora - Výsledek poslední revize lávek a mostů v Kutné Hoře vedení města příliš nepotěšil. Rázné řešení ale přišlo okamžitě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT