VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUTNÁ HORA

OBRAZEM: Tříkrálová sbírka v Hlízově s pomocí Hlízovského unikátního spolku

Hlízov - S organizací Tříkrálové sbírky pomohl Charitě Hlízovský unikátní spolek. 

OBRAZEM: Novoroční splutí Sázavy startovalo v Kácově

Kácov - Většina lidí touto dobou sleduje sněhové zpravodajství. Oni však průtok vody řeky Sázavy v Kácově.

FOTO: Myslivci to rozbalili na plese v Bahně

Bahno - Tradiční myslivecký ples s pravou zvěřinovou tombolou si na svátek Tří Králů v sobotu 6. ledna užili místní v kulturním domě Bahno.

OBRAZEM: Tříkrálová sbírka se konala ve Zbraslavicích

Zbraslavice - Téměř jarní sobotní dopoledne ve Zbraslavicích bylo dnem Tříkrálové sbírky. Čtyři skupinky dětí v rouchu tří králů obcházely domy a zazpívaly koledu „My tří králové přicházíme k vám“. Do kasičky dostávali tří králové příspěvek a na vchod do domu napsali křídou symbol K+M+B 2018.

OBRAZEM: Děti v mateřince prožily tříkrálový čas

Kutná Hora - Děti z modré kytičky z mateřské školy Benešova 149/2 v Kutné Hoře si ke konci pracovního týdne náležitě užily tříkrálové putování nejen v prostorách školky, ale i venku v okolí. 

OBRAZEM: Tři králové vyrazili do ulic Kutné Hory

Kutná Hora - Malí koledníci vyrazili do ulic také v Kutné Hoře. Ještě předtím jim v kostele sv. Jakuba požehnal arciděkan Jan Uhlíř, který krátce připomněl příběh tří mudrců, kteří se přišli poklonit narozenému Ježíši do Betléma a přinesli mu zlato, kadidlo a myrhu.

Hlavní plesová sezona na Kutnohorsku odstartovala

Kutnohorsko – Plesová sezona roku 2018 odstartovala. Každoročně ji řeší především dámy, které si rády oblečou slavnostní róbu a na hlavě si nechají za pomoci své, kamarádek nebo kadeřnice vytvořit všední i nevšední účes.

KRÁTCE: Dačického dům se ponese v japonském duchu

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska.

KRIMI MIX: Z odcizených peněz se dlouho neradovala

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled krimi zpráv z regionu.

Kickbox? Sport tvrďáků s mentalitou šachistů

Kutná Hora - V roce 2017 došlo ke změnám v kickboxerských poměrech Kutné Hory. Vznikl nový oddíl Kick Box Club Kutná Hora a o něm jsme si povídali s tajemníkem a manažerem Josefem Macháčkem, který klub společně s Tomášem Laubem starším založil.

Fotokroužek vystaví svou tvorbu v divadle

Kutná Hora - Fotokroužek Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře připravil výstavu s názvem Inconnu. Její vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 11. ledna od 17 hodin v Městském Tylově divadle v Kutné Hoře. Fotografie jsou průřezem tvorbou členů fotografického kroužku. Výstava potrvá do konce února.

Svoz odpadu: MVE plus zůstává ve hře. Alespoň prozatím

Kutná Hora - Společnost MVE plus bude nadále zajišťovat svoz komunálního odpadu ve městě i provoz zdejšího sběrného dvora. Alespoň prozatím. Shodli se na tom městští zastupitelé a to i přesto, že rada města už dříve podání výpovědi smluv o zajištění svozu a likvidace směsného komunálního odpadu a provozování sběrného dvora odsouhlasila.

Roman Siváček: Chceme Poděbradům oplatit porážku z jejich ledu

Kutná Hora /ROZHOVOR/ - V sobotu vyjedou kutnohorští hokejisté k prvnímu zápasu v roce 2018. Na zimním stadionu v Kutné Hoře přivítají od 17.30 hodin tým Poděbrad. Před zápasem jsme vyzpovídali Romana Siváčka, který v posledním zápase vedl Sršně jako kapitán.

OBRAZEM: Tylova herecká škola odehrála pohádku Buchty v pekle

Kutná Hora - Tylova herecká škola potěšila ve čtvrtek 4. ledna v dopoledních hodinách žáky základních škol pohádkou Buchty v pekle. Veřejnost se na ni může těšit již zítra od 18 hodin na Malé scéně Tylova divadla.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT