VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUTNÁ HORA

Policisté hledají ženu z kamerového záznamu

Kutná Hora - Policisté z Kutné Hory pátrají po totožnosti dosud neznámé osoby z fotografií kamerového záznamu.

Vopálková vyhrála spor, město ale zatím nezaplatí

Kutná Hora – Bezmála tři roky se táhnoucí soudní spor mezi městskou společností Průvodcovská služba Kutná Hora a její bývalou jednatelkou Ivanou Vopálkovou má rozsudek, v němž je prozatímním vítězem právě bývalá jednatelka.

OBRAZEM: Řidička poznala záludnost zatáček nad pivovarem

Kutná Hora - Auto převrácené na střechu omezilo ve čtvrtek ráno průjezd na silnici mezi Kaňkem a Kutnou Horou. V jedné ze zatáček nad pivovarem skončila nedobrovolně svou jízdu řidička vozu značky Citroën Xsara Picasso vínové barvy.

OBRAZEM: V Klubu důchodců oslavili Mezinárodní den žen

Kutná Hora - Mezinárodní den žen oslavili v Klubu důchodců v Kutné Hoře. Součástí události bylo vystoupení Mateřské školy Pastelka. Děti předvedly připravené básničky a písničky a na závěr svého vystoupení rozdaly vlastnoručně vyrobená přáníčka a srdíčka. Po odchodu dětí byla vyhlášena volná zábava, která byla doplněna hrou na hudební nástroj, jíž se ujali dva členové klubu.

Kaštanovou alej nakonec nepokácí

Kutná Hora - Po několikahodinové diskuzi s občany, kteří byli zásadně proti pokácení kaštanové aleje na Žižkově v Tyršově ulici, se starosta Kutné Hory Josef Viktora rozhodl, že zatím nebude pokácena. 

Kutnohorská radnice chce kaštanovou alej pokácet

Kutná Hora – Protože žhavé diskuze o pokácení aleje šestnácti vzrostlých kaštanů na Žižkově v Tyršově ulici nebraly konce, rozhodla se kutnohorská radnice svolat setkání. Na tom chtěla zejména těm, kteří jsou proti pokácení aleje, vysvětlit, proč jsou pro pokácení celé aleje.

OBRAZEM: Město Kutná Hora si připomnělo výročí narození Tomáše G. Masaryka

Kutná Hora - Výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše G. Masaryka si ve středu připomnělo vedení města spolu s občany u jeho sochy před Vlašským dvorem. Krátký proslov pronesl starosta Kutné Hory Josef Viktora, kterého doprovázel místostarosta města Karel Koubský st.

Rada vyhlásila výběrové řízení na jednatele Tebisu

Kutná Hora – Městská rada vyhlásila výběrové řízení na jednatele teplárenské společnosti KH Tebis. Tím je v současné době Martin Suchánek, který ve funkci nahradil odvolaného Tomáše Pilce.

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Kutnohorsko /HLASOVÁNÍ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti obou porodnic v Čáslavi a v Kolíně vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel regionu. Každý týden naši fotografové objíždějí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

OBRAZEM: Odehráli premiéru komediálního představení Central Park West

Kutná Hora - Herci Divadla za oponou odehráli v pátek 2. března premiéru komedie Central Park West. Na Malé scéně Tylova divadla se představili Kristýna Zinková, Tereza Tahadová, Ondřej Krejčík, Martin Čerych a Nicola Trzaskaliková. Režírování se ujal Jakub Sloup.

Mladý motorkář nezvládl jízdu v poli u Poličan

Poličany - Nešťastně skončilo nedělní řádění tří mladých motorkářů v poli nedaleko Poličan. Jeden z nich jízdu nezvládl a havaroval. 

OBRAZEM: Klub Česká 1. slavil narozeniny

Kutná Hora - Hudební klub Česká 1. v Kutné Hoře oslavil v sobotu 3. března své páté narozeniny. O hudební program oslav se postarala rytmická sekce skupiny Sto zvířat, kde hraje na basovou kytaru hnací motor klubu Wilco Versteeg, spolu s hosty. S nimi pak na pódiu vystoupili zpěváci Dr. Kary, Messenjah a Mr. Cocoman. Všichni účastníci narozenin se náramně bavili, a proto se oslava protáhla až do časných ranních hodin.

OBRAZEM: Skupina Jauvajs zahrála v Blues Café

Kutná Hora - Další pokračování projektu "Hora plná hudby" patřilo v Blues Café skupině Jauvajs. Akustické vystoupení čtveřice muzikantů bylo velice příjemné a decentní. Jejich hudba, irská lidová muzika s folkovými prvky, dokázala bavit návštěvníky po celý večer.

OBRAZEM: Děti řádily na karnevale v Potěhách

Potěhy - Odpoledne plné her, soutěží, ale především masek prožily v sobotu 3. března děti v pohostinství Na Špýchaře v Potěhách. Večer je v karnevalovém veselí vystřídali dospělí.

OBRAZEM: Skupina Hentai Corporation rozjela novou šňůru koncertů

Kutná Hora - Hentai Corporation zahájil své jarní turné nazvané "Intracellular Pets nám spadla" 2. března v kutnohorském klubu Česká 1. Na úvod hudebního večera se nejprve představila skupina The Atavists, hrající ve stylu stoner rocku, která uvedla návštěvníky klubu patřičně do varu. Potom již patřilo pódium, a v případě zpěváka nejen pódium, skupině Hentai Corporation. 

OBRAZEM: Krásné nové stroje oslavily výročí v České 1

Kutná Hora - První březnový den patřil v klubu Česká 1 skupině Krásné nové stroje. Kapela, která oslavila 35 let působení na hudební scéně, se výrazně se podílela na formování hudebních směrů v rockové hudbě. V době totality svou hudební, ale i pódiovou prezentací působila velice exoticky.

Malínský nadjezd je už rok zavřený, konec oprav je ale daleko

Kutná Hora – Bude to rok, co obyvatelé Malína nemohou pro spojení s Kutnou Horou využívat malínský nadjezd. Ten byl 13. března 2017 uzavřen a o tři měsíce později zdemolován.

Zastupitelé se přou o počet linek v centru města

Kutná Hora – Autobusové zastávky v centru města už jsou hotové, žádné spoje na nich však zatím nezastavují. Podle informací Deníku by autobusy do centra měly začít ve zkušebním provozu zajíždět v dubnu.

Krajská galerie GASK zahájila sezonu, která se dotkne i století republiky

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Novou výstavní sezonu zahájili o uplynulém víkendu v Galerii Středočeského kraje (GASK). Otevřeny tu byly výstavy Richarda Loskota Změna pozorovatele a kolektivní Alej Světců.

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Kutnohorsko /HLASOVÁNÍ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti obou porodnic v Čáslavi a v Kolíně vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel regionu. Každý týden naši fotografové objíždějí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Zemřela Marie Koudelová, nejstarší Kutnohořanka

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Zemřela Marie Koudelová, nejstarší rodačkou a zároveň nejstarší obyvatelkou Kutné Hory. Žena, která by 9. března oslavila již 104. narozeniny, prožila bohatý život, vychovala tři děti, měla spoustu vnoučat a pravnoučat a v neposlední řadě i přátel, kteří na ni s láskou vzpomínají.

Sršni prolomili sérii sedmi proher a do baráže vstoupili vítězstvím

Kutná Hora - Pátečním zápasem se Sedlčany odstartovala pro kutnohorské hokejisty baráž o udržení v krajské hokejové lize. Sršni dokázali na svém ledě vybojovat vítězství 4:1 a připsali si tak první důležité body v boji o záchranu. 

Hlízov zahodil šance a výhru ukořistily Uhlířské Janovice

Kostelec nad Černými lesy - V rámci zimní přípravy se v sobotu utkali proti sobě fotbalisté Hlízova a Uhlířských Janovic. Po nerozhodném prvním poločase se nakonec z vítězství radovali uhlíři, kteří dvěma góly po přestávce rozhodli o své výhře 3:1. 

Twirlerka Kateřina Ronovská: Nejvíce mě těší účast na mistrovství Evropy

Kutná Hora /ROZHOVOR/ – Jedním z menších sportů v Kutné Hoře je i twirling. Kutnohorský KTM-twirl team však sbírá úspěchy na domácí i evropské scéně. O twirlování a samotném klubu jsme si povídali s trenérkou Kateřinou Ronovskou.

OBRAZEM: Na Kaňkovský masopust dorazil vodník, čert, nechyběl ani medvěd

Kutná Hora - Kaňkovský masopust byl zahájen 24. února kolem půl desáté před bývalou radnici. Masopust zahájil starosta Kutné Hory Josef Viktora. 

OBRAZEM: V Kutné Hoře natáčejí třetí sérii televizního seriálu První republika

Kutná Hora - Třetí série televizního seriálu První republika se natáčí v pátek 23. února v kutnohorské ulici Česká.

OBRAZEM: Školáci si před jarními prázdninami užili karneval na ledě

Kutná Hora - V době, kdy čeští hokejisté v zápase s Ruskem neúspěšně usilovali o postup do finále olympijského turnaje v jihokorejském Pchjongčchangu, vyjeli na ledovou plochu také žáci prvního stupně Základní školy T. G. Masaryka v Kutné Hoře. V pátek 23. února si na zimním stadionu užili karneval na ledě.

V kutnohorské nemocnici zrušili zákaz návštěv

Kutná Hora - Kutnohorská nemocnice zrušila od pátku 23. února zákaz návštěv. Zákaz návštěv byl rovněž zrušen i v kolínské nemocnici.

Děti z mateřských škol vystoupily v Tylově divadle

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Mateřské školy Kutná Hora připravily na čtvrtek 22. února vystoupení v Tylově divadle u příležitosti oslav 15. výročí od svého založení. Děti z osmi mateřských škol škol zpívaly, tančily a cvičily.

Lidé protestují, kácení kaštanové aleje bylo odloženo

Kutná Hora – Alej šestnácti vzrostlých kaštanů na Žižkově v Tyršově ulici je už několik dní tématem žhavých diskusí Kutnohořanů a to zdaleka nejen na sociálních sítích. V pondělí mělo být všech šestnáct stromů pokáceno. Kvůli masivním protestům a značně rozvířeným emocím ale vedení města kácení odložilo.

Krajská galerie GASK zahajuje sezonu s tradiční moderností

Kutná Hora – Je to pořádná výzva, když máte vytvořit něco, co zaujme, a současně jsou podmínky památkářů takové, že nesmíte udělat vlastně nic: tak trochu jako v té pohádce oblečená-neoblečená. Tak na čtvrteční tiskové konferenci v Praze (kde Galerie Středočeského kraje, GASK v Kutné Hoře, představovala výstavní program pro letošní rok) přiblížil svůj úkol Richard Loskot.

Žáci představili tradiční jídla z Indonésie, Malajsie a dalších zemí

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Žáci ze Základní školy Jana Palacha v Kutné Hoře si tento týden intenzivně procvičují anglickou konverzaci. Do školy totiž v rámci projektu Edison dorazili zahraniční studenti z Indonésie, Malajsie, Kostariky, Ruska, Brazílie a Taiwanu.

Se studenty besedovala na kutnohorském gymnáziu Dana Drábová

Kutná Hora - Zajímavá beseda se konala ve středu 21. února dopoledne na kutnohorském Gymnáziu Jiřího Ortena. Pozvání totiž přijala předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.

Natáčení První republiky se vrací do Kutné Hory

Kutná Hora /INFOGRAFIKA/ – Třetí série televizního seriálu První republika se bude opět natáčet také v Kutné Hoře. Filmařský štáb lidé ve městě potkají už tento pátek.

V Dačického domě zněly v úterý dopoledne verše v podání mladých recitátorů

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Regionální kolo recitační soutěže „Ten verš ti tiše říkám…“ se uskutečnilo v úterý 20. února v Dačického domě. V první kategorii soutěžili František Ručka, Kristýna Čtveráčková, Salome Poživilová, Aneta Petrů, Přemysl Cejhon a Kateřina Štainerová.

Bílé Podolí otočilo špatně se vyvíjející duel se Suchdolem

Kutná Hora - Na umělé trávě v Kutné Hoře sehráli v neděli přípravné utkání celky Bílého Podolí a Suchdola. Bílopodolští v zápase předvedli povedený obrat, když otočili výsledek z 0:2 na konečných 3:2.

Děti z kutnohorské mateřinky si uspořádaly vlastní zimní hry

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Svět žije Zimními olympijskými hrami v Pchjongčchangu a ani děti v MŠ 17. listopadu nezůstaly stranou. V uplynulých dnech si uspořádaly vlastní hry.

OBRAZEM: Hasiči tančili ve Vlastějovicích

Vlastějovice - Kulturní dům ve Vlastějovicích se stal místem konání tradičního hasičského plesu. K poslechu i k tanci hrála skupina Viriband. Pro hosty plesu byla připravena půlnoční tombola. 

O prohře Sršňů s Velkými Popovicemi rozhodly tři slepené góly

Velké Popovice - V posledním kole krajské hokejové ligy zavítali kutnohorští Sršni do Velkých Popovic. Pro Kutnou Horu bylo utkání testem před baráží, ve které budou bojovat o setrvání v soutěži. Svěřenci Stanislava Bednáře domácím vzdorovali do 50. minuty, pak ale v rozmezí tří minut třikrát inkasovali a prohráli 3:6. 

FOTO: Vesper v novém klipu paroduje svět youtuberů

Kutná Hora - Kutnohorská hard-popová kapela Vesper rozhodně nezahálí. Po změně sestavy, image a zahájení koncertního výročního tour vypustila do světa nový klip k písni Youtuber.

OBRAZEM: Hasiči se roztančili v Křeseticích

Křesetice – Hasičský sbor v Křeseticích připravil na sobotní večer ples plný veselí a zábavy. Na pódiu to rozjela kapela Fortuna pro radost všem k poslechu i tanci, ke kterému rozhodně účastníky plesu nemusel nikdo pobízet.

OBRAZEM: Horky prošel masopust

Horky – Masopustní veselí ovládlo v sobotu Horky. V průvodu nemohl chybět medvěd, kapela, spousta zajímavých masek, k tomu všemu samozřejmě taneček, vynikající dobroty od místních hospodyněk a zkrátka pravé masopustní veselí.

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Kutnohorsko /HLASOVÁNÍ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti obou porodnic v Čáslavi a v Kolíně vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel regionu. Každý týden naši fotografové objíždějí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

Trenér roku Laube: Lepší mít děti boxery, než je tahat z protialkoholní léčebny

Kutná Hora – Trenérem roku se na středečním galavečeru vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec Kutné Hory 2017 v Tylově divadle stal boxer Tomáš Laube starší. Poté, co moderátor vyhlásil jméno Tomáše Laubeho, neskrýval novopečený trenér roku překvapení: „Vůbec jsem ocenění nečekal. Aniž bych něco tušil, tak mě do ankety nominoval Pepa Macháček jako můj manažer, se kterým jsme rozjeli nový Kick Box Club Kutná Hora.“

Operní týden na nádvoří Vlašského dvora nebude

Kutná Hora – Nádvoří Vlašského dvora skýtalo v průběhu letních měsíců zázemí pro nejrůznější kulturní akce. Jestli tomu tak bude i v letošním roce, je ale zatím ve hvězdách. Důvodem je plánovaná rekonstrukce Vlašského dvora. Rozhodnuto by mělo být na konci dubna. 

Smrt na kolejích: vlak srazil u Třebešic muže

Třebešice – Poblíž železniční zastávky Třebešice srazil osobní vlak zhruba padesátiletého muže. Nehodu potvrdila policejní mluvčí Vendulka Marečková. Policistům srážku lidé nahlásili v pátek před půl pátou odpoledne.

On-line rozhovor se sportovcem roku Tomášem Laubem

Kutná Hora - Na dotazy čtenářů Deníku odpovídal v pondělí novopečený sportovec Kutné Hory za rok 2017 Tomáš Laube, který vyniká ve sportech jako je box, kickbox nebo K1.

Děti se jeden den probudily do jara, druhý do léta a následoval podzim

Malín /FOTOGALERIE/ - Děti z mateřské školy Malín - U Skřítků se v tomto týdnu každý den probudily do jiného ročního období. Začínaly zeleným jarem, přešly do žlutého letního dne, po kterém následoval chladnější červený podzim. A jako mávnutím kouzelného proutku přišla modrá zima a to nejen ve školce, ale i venku.

Tomáš Laube: Já nejsem první. Vítězem je můj táta

Kutná Hora – Absolutním vítězem ankety Nejúspěšnější sportovec Kutné Hory za rok 2017 mezi dospělými jednotlivci se stal ve středu večer mladý boxer Tomáš Laube.

Úspěšná taekwondistka Martina Kopecká vyzkouší i kickbox

Kutná Hora – Talentovaná taekwondistka Martina Kopecká z Kutné Hory získala ve středu na sportovním galavečeru Cenu starosty. Vyhrála díky úspěchům na mistrovství světa i Evropy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT