VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUTNÁ HORA

Evropská unie si více pohlídá osobní údaje

Kutnohorsko – Nařízení o ochraně osobních údajů, takzvané GDPR (General Data Protection Regulation), začne platit od 25. května. Od této chvíle již nebude tak snadné shromažďovat data o druhých.

Kutnohorsko trápí silný vítr

Kutnohorsko - Silný vítr trápí již od ranních hodin i obyvatele na Kutnohorsku. Do patnácté hodiny museli řešit hasiči celkem 14 událostí. "Jednalo se převážně o pády stromů na veřejných komunikacích, které hasiči vždy po příjezdu rozřezali a odstranili," uvedla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

KRÁTCE: Nový rok přivítají senioři na lednové Kavárničce

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska!

Ve městech a obcích začal svoz vánočních stromků

Kutná Hora - Svátek Tří králů, který připadá na 6. ledna, je pro mnoho lidí podle tradice oním datem, do kdy si v domácnosti nechávají ozdobný vánoční stromek. Po tomto datu už ho většina z nich „pakuje“ z domu ven. Jenže, kam s ním?

Na koncertě pro Terezku se vybralo přes 19 tisíc korun

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Charitativní koncert na podporu těžce nemocné desetiměsíční Terezky se konal na Gymnáziu Jiřího Ortena. Hlavní organizátorkou koncertu byla studentka čtvrtého ročníku gymnázia Veronika Šnebergová. 

KRIMI MIX: V Benešově ulici ukradli kolo

Kutnohorsko - Ke krádeži horského kola došlo v Kutné Hoře v ulici Benešova mezi sedmou a osmou hodinou ráno v neděli 7. ledna.

Radní zasednou v osmi poprvé v novém roce

Kutná Hora - Kutnohorské radní čeká první oficiální zasedání v tomto roce. Jednat budou ale stále v „oslabení“, protože jedno křeslo v devítičlenné městské radě je kvůli rezignaci Martina Hlavatého (ALTERNATIVA) stále volné.

OBRAZEM: Barevné Vánoce v Sedlci ukončil benefiční koncert

Kutná Hora - Charitativní akci Barevné Vánoce symbolicky ukončil benefiční koncert v katedrále Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci. Výtěžek z koncertu poputuje na podporu kutnohorského klubu Sluníčko, stejně jako finanční prostředky získané z prodeje obrazů v rámci výstavy Barevné Vánoce.

OBRAZEM: Tříkrálová sbírka v Hlízově s pomocí Hlízovského unikátního spolku

Hlízov - S organizací Tříkrálové sbírky pomohl Charitě Hlízovský unikátní spolek. 

OBRAZEM: Novoroční splutí Sázavy startovalo v Kácově

Kácov - Většina lidí touto dobou sleduje sněhové zpravodajství. Oni však průtok vody řeky Sázavy v Kácově.

FOTO: Myslivci to rozbalili na plese v Bahně

Bahno - Tradiční myslivecký ples s pravou zvěřinovou tombolou si na svátek Tří Králů v sobotu 6. ledna užili místní v kulturním domě Bahno.

OBRAZEM: Tříkrálová sbírka se konala ve Zbraslavicích

Zbraslavice - Téměř jarní sobotní dopoledne ve Zbraslavicích bylo dnem Tříkrálové sbírky. Čtyři skupinky dětí v rouchu tří králů obcházely domy a zazpívaly koledu „My tří králové přicházíme k vám“. Do kasičky dostávali tří králové příspěvek a na vchod do domu napsali křídou symbol K+M+B 2018.

OBRAZEM: Děti v mateřince prožily tříkrálový čas

Kutná Hora - Děti z modré kytičky z mateřské školy Benešova 149/2 v Kutné Hoře si ke konci pracovního týdne náležitě užily tříkrálové putování nejen v prostorách školky, ale i venku v okolí. 

OBRAZEM: Tři králové vyrazili do ulic Kutné Hory

Kutná Hora - Malí koledníci vyrazili do ulic také v Kutné Hoře. Ještě předtím jim v kostele sv. Jakuba požehnal arciděkan Jan Uhlíř, který krátce připomněl příběh tří mudrců, kteří se přišli poklonit narozenému Ježíši do Betléma a přinesli mu zlato, kadidlo a myrhu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT