Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUTNÁ HORA

Přes náměstí bude zřejmě jezdit jen jedna linka městské dopravy

Kutná Hora – Městská autobusová doprava v Kutné Hoře se dočká již v letošním roce větších změn. Autobusy budou totiž nově zajíždět přímo do centra. Původně měly být hned po dokončení oprav v ulici Česká nasazeny dvě nové linky s čísly 8 a 9. Protože je ale zkušební provoz velmi nákladný, dopravní komise vyhodnotila, že by bylo lepší do zkušebního provozu, který by trval jeden rok, uvést pouze jednu linku. „Budeme o tom ještě jednat,“ uvedl kutnohorský místostarosta Josef Viktora.

Marco Mendoza se vrátil opět do klubu Česká 1

Kutná Hora – Po šesti měsících se do kutnohorského klubu Česká 1 vrátil jeden z nejlepších baskytaristů světa, člen takových kapel jako Thin Lizzy, Whitesnake nebo The Dead Daisies Marco Mendoza, tentokrát zase s jinými spoluhráči.

Přípravy na vyzdvižení zvonu Jakub Maria jsou v plném proudu

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Přesně za týden, tedy v sobotu 7. října, bude na věž kostela svatého Jakuba v Kutné Hoře vyzdvižen nový zvon Jakub Maria. Půjde nejen o historický okamžik, ale také o událost i ve světovém měřítku zcela ojedinělou. Dvouapůltunový zvon bude totiž vyzdvižen tak, jak se to dělalo ve středověku, pomocí dřevěné konstrukce a vrátku.

Pozor! Od 1. října dochází ke změně jízdního řádu

Kutná Hora - Ke změně jízdního řádu městské hromadné dopravy linky 10 dojde již v neděli 1. října, a to na trase hlavní nádraží - Kaňk a Malín. Zrušeny budou spoje, které nebyly využívané, a jezdili jimi méně než čtyři cestující.

Basketbalisté založili nový klub s cílem vychovávat mládež

Kutná Hora – Basketbal v Kutné Hoře má dlouholetou tradici. Sokol Kutná Hora se vrátil do druhé ligy po hodně dlouhé době, ale chybí mu struktura mládeže. S tím se rozhodli také něco udělat, ovšem už ne pod hlavičkou Sokola.

Rozkopaná Kremnická je minulostí. Konečně!

Kutná Hora – Uzavření Kremnické ulice působilo v minulosti v Kutné Hoře komplikace v dopravě. Ty jsou ale nyní konečně pryč. „Kremnická ulice bude dnes uvedena do oboustranného provozu,“ řekl stavbyvedoucí Josef Čermák. V současné chvíli je již hotová opěrná zeď, taktéž chodníky pro pěší a veřejné osvětlení. Tedy vše, co mělo být hotovo už 1. září. Oproti původnímu záměru byla navíc provedena ještě oprava vozovky před školou.

OBRAZEM: Děti z mateřinky se pobavily při Jablíčkování

Kutná Hora - Děti z Mateřské školy 17. listopadu v Kutné Hoře mají za sebou zábavný projektový den, který dýchal podzimní tématikou. Při středečním projektu Jablíčkování se pobavily při hrách, pochutnaly si na dobrotách z jablek a podívaly se i do přírody do míst, kde jablka rostou.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze ZŠ Žižkov

Kutnohorsko - Představujeme vám dvě třídy ze ZŠ Žižkov v Kutné Hoře.

OBRAZEM: Policisté a hasiči hledali v rámci taktického cvičení dvě osoby

Kutnohorsko – Taktické cvičení složek Integrovaného záchranného systému (IZS) se uskutečnilo v úterý 26. září odpoledne v blízkosti městyse Malešov. Cvičná pátrací akce se odehrávala v členitém terénu. Závěru taktického cvičení se zúčastnila i záchranná služba.

Policisté pátrají po neznámém pachateli, který zapálil kontejner

Kutná Hora - Policisté z Kutné Hory šetří případ zapálení kontejneru a popelnice, ke kterému došlo v Kutné Hoře v neděli 24. září "Dosud neznámý pachatel zde v ulici Družební zapálil jeden modrý plastový kontejner na papír a v ulici Puškinská plastovou popelnici," uvedla kutnohorská policejní mluvčí Vendulka Marečková. Celková způsobená škoda je předběžně 5.500 korun. K zapálení došlo v noční době od 23 hodin do 23.30 hodin.

Retail centrum chtějí otevřít již za měsíc

Kutná Hora - Stavba retail centra v Ortenově ulici v Kutné Hoře rychle postupuje a pomalu už se blíží do konce. „Pokud nebudeme mít žádné problémy s kolaudací, chceme otevřít retail centrum v Kutné Hoře poslední týden v říjnu,“ řekl Daniel Matějka z developerské společnosti InterCora, která nové centrum ve městě staví.

Povede podchod do Malína? Ano, ale až za pár let

Kutná Hora /INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ – Dlouho zamýšlený projekt prodloužení nádražního podchodu do Malína je opět ve hře. Přípravy na jeho realizaci se prý dokonce již rozjíždějí. Potvrdil to místostarosta Kutné Hory Josef Viktora. „Prvním krokem bude odkoupení pozemků, které v současné době patří Českým drahám. Pokud půjde vše podle plánů, budou pozemky v majetku města ještě do konce tohoto roku,“ předeslal Viktora.

Policisté hledají svědky z kamerového záznamu

Kutná Hora - Kutnohorští policisté pátrají po totožnosti osob z kamerového záznamu v Kutné Hoře. "Osoby na fotografiích z kamerového záznamu mohou poskytnout informace k případu sprejerství, o kterém jsme informovali 11. září. Svým svědectvím mohou přispět k dopadení pachatele, či objasnění těchto případů," uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Děti se učily zábavnou formou, jak se mají bezpečné chovat nejen na silnici

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - V Uhlířských Janovicích se konal druhý ročník akce Bezpečně na cestě, jejímž cílem bylo seznámit děti se základy bezpečného chování v silničním provozu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení