VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUTNÁ HORA

KRÁTCE: Janek Ledecký zazpívá v Tylově divadle

Kutnohorsko - Přinášíme kulturní tipy pro následující dny v regionu. 

OBRAZEM: Kutnohorští rozsvítili vánoční strom

Kutná Hora - Svátek svaté Barbory a rozsvícení vánočního stromu, to je v Kutné Hoře letitá tradice a nejinak tomu bylo také letos. Za hustého deště se sněhem se 4. prosince také Kutnohořané dočkali rozsvíceného vánočního stromu. Ten se na Palackého náměstí rozsvítil krátce před pátou hodinou odpolední a zdobit centrum města bude až do začátku ledna.

Proč chtějí odvolat starostu Martina Starého?

Kutná Hora - Vyostřená atmosféra na kutnohorské radnici vygradovala ke svému pomyslnému vrcholu. Skupina zastupitelů podala očekávaný návrh na odvolání starosty Kutné Hory Martina Starého, stejně jako radních za ČSSD Zdeňka Hadrovského a Ivy Pospíšilové.

OBRAZEM: Vánoční dekorace nyní prodávají v kutnohorském preghausu

Kutná Hora - Centrum pro zdravotně postižené a seniory v Kutné Hoře pořádá v těchto dnech tradiční prodejní vánoční výstavu výrobků zdravotně postižených občanů a seniorů. Výstava se koná v preghausu Vlašského dvora od pondělí 4. prosince do čtvrtka 7. prosince.

OBRAZEM: V mateřince se rojili malí čertíci

Kutná Hora - Děti z Mateřské školy 17. listopadu v Kutné Hoře si užily další projektový den. Ten měl tentokrát téma Čertí rojení. Děti dorazily do školky převlečené za malé čertíky a čekaly na ně tématické hry, ale i zpívání a výtvarné tvoření.

Jak dopadl druhý biologický monitoring v Malíně?

Kutná Hora - Arsen víří malínskými vodami už hezky dlouho, od začátku demolice zdejšího nadjezdu ale o něco víc. Mnozí místní měli díky tomu strach o zdraví, a tak si prosadili takzvaný biologický monitoring, který i obyvatelům mimo ochranné pásmo zaplatila radnice. Výsledky testů, které v červenci zveřejnil Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě a jichž se zúčastnilo přes osmdesát obyvatel Malína, ale příliš pozitivní nebyly. Čísla z Ostravy potvrdila, že lidé v Malíně mají zvýšené hodnoty arsenu v těle.

OBRAZEM: Malešovská tvrz se zaplnila atmosférou adventních svátků

Malešov - Již tradičně se v neděli na tvrzi v Malešově konal Adventní den. V zajímavém interiéru zrekonstruované věže si mohli návštěvníci zakoupit dekorativní výrobky, nebo ochutnat různé dobroty.

Uhlíři přezimují poslední. Musí zapracovat na kabině

Vlašim – Na vlašimské umělé trávě dohráli v sobotu dopoledne podzimní část I. B třídy D fotbalisté Uhlířských Janovic, které konečně sehráli dvakrát odložené domácí utkání proti Zárybům. 

Kutnohorští hokejisté přivezli z Mladé Boleslavi tři body

Mladá Boleslav - Další zápas v krajské hokejové lize mají za sebou hokejisté Kutné Hory. Ti po třech domácích zápasech vyjeli na led soupeře, a to do Mladé Boleslavi, kde se utkali s tamním B-týmem.

OBRAZEM: Na zámku Kačina nechyběly speciální vánoční prohlídkové trasy

Svatý Mikuláš - Advent na zámku Kačina aneb zámecké služebnictvo připravuje Vánoce se konal v neděli 3. prosince od 10 do 16 hodin. Nechyběly speciální vánoční prohlídkové trasy. Mnozí obdivovali i adventní věnec v zámecké zahradě.

OBRAZEM: Stovky lidí se přišly podívat na čertovský rej

Suchdol - Čertovský rej po vsi, poté veselice na návsi. Nejen to čekalo na stovky zvědavců v sobotu v Suchdole.

OBRAZEM: Ve Zbraslavicích rozsvítili vánoční strom

Zbraslavice - Adventní trh ve Zbraslavicích měl pestrý program. Ve 14 hodin starosta Zbraslavic Ondřej Havlovic zahájil celou akci. Po celou dobu hrála živá hudba Sešlost s kapelníkem Dušanem Zahrádkou.

OBRAZEM: V Čestíně odehráli pohádku Princezna, která ráčkovala

Čestín - TJ Sokol v Čestíně uvedl první adventní víkend premiéru divadelního představení pohádky s názvem Princezna, která ráčkovala.

OBRAZEM: V Malíně se konalo adventní odpoledne, nechyběla Ježíškova kancelář

Kutná Hora – Malínské adventní odpoledne se uskutečnilo v sobotu 2. prosince. V Malíně nechyběl tradiční minitrh, živý betlém i Ježíškova kancelář. Přítomné potěšilo i vystoupení malínské mateřinky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT