VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUTNÁ HORA

Kutnohorská USE-IT mapa byla pokřtěna. Na ulici před kavárnou

Kutná Hora - Nebývalý ruch byl v pátek 8. června vpodvečer před kutnohorskou kavárnou Café 21. Ulicí se linula hudba a kolem postávalo několik desítek lidí, kteří přisli na křest kutnohorské USE-IT mapy. Kutná Hora se tak zařadila do sítě asi 40 evropských měst, která v roce 2018 vydávají svou vlastní USE-IT mapu.

OBRAZEM: Kutnohorský festival nabídl hudební hody pojedenácté

Kutná Hora - Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2018 skončil. Od 2. do 10. června se Kutná Hora proměnila v tvůrčí líheň nevšedních profesionálních projektů, které byly postupně uváděny v historických prostorách chrámu sv. Barbory, kaple Božího těla, Knížecího domu a kostela sv. Jana Nepomuckého.

Jsme pyšní na to, že zpíváme česky, říká kapela Vesper ke své tvorbě

Kutná Hora - Kutnohorský hard-pop band, který letos slaví 10 let na scéně, vypouští do světa jeden klip za druhým a na podzim připravuje vydání již pátého řadového alba. Od samého začátku si kapela zakládá na autorském přístupu jak k hudbě, tak i k textům, které jsou ze sta procent v češtině.

Muž odjel z domu a nevrátil se. Hledají ho policisté, hasiči i dobrovolníci

Svatý Mikuláš /FOTOGALERIE/ - Masivní policejní pátrací akci zažila v úvodu tohoto týdne obec Svatý Mikuláš. Policisté tam hledali pohřešovaného jednašedesátiletého muže. Ten odjel na svém modrém jízdním kole ve večerních hodinách 6. června z místa bydliště ve Svatém Mikuláši neznámo kam.

Kutnohorská studentka se stala nejlepší účastnicí setkání na velvyslanectví USA

Kutná Hora - Eliška Ryklová ze třídy E2B skvěle reprezentovala kutnohorskou střední průmyslovou školu na velvyslanectví USA v Praze. K příležitosti 100 let česko-amerických vztahů si připravila video, ve kterém tvořivě a poutavě představila málo známou osobnost kapitána Emanuela Viktora Vosky, kutnohorského rodáka, který se na konci první světové války aktivně podílel na vzniku Československé republiky.

OBRAZEM: Děti z Dramaťáčku odehrály Malého prince

Kutná Hora - Malá scéna kutnohorského Tylova divadla patřila v pondělí 11. června malým hercům z DDM Kutná Hora. Žáci Dramaťáčku zde pod vedením Michala Smrkovského odehráli závěrečné vystoupení Malý princ. Vystoupení stihly děti odehrát dokonce dvě, odpoledne pro družiny a večer pro veřejnost. Za velmi povedené představení sklidili mladí herečtí talenti zasloužený aplaus.

Osmá olympiáda začíná. Zájem dětí vzrostl, řekl Karel Ptáček

Kutná Hora – Městské hry 8. olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře odstartují na stadionu Olympia ve čtvrtek v 15 hodin.

Exposlanec by se chtěl stát starostou Kutné Hory

Kutná Hora – Politické strany a uskupení v Kutné Hoře jen pozvolna uvolňují informace o svých kandidátních listinách a všichni si dávají takříkajíc na čas.

Do centra Kutné Hory zajel první autobus nové linky

Kutná Hora - První autobus městské hromadné dopravy nové linky č.6 zajel do centra Kutné Hory 11. června krátce po půl osmé ráno. Linka vyjíždí od hlavního nádraží v hodinových intervalech.

OBRAZEM: Traktoristé závodili v Bramborách

Brambory - Přes čtyři desítky závodníků předvedlo svoje dovednosti na třetím ročníku Traktoriády, kterou uspořádala v sobotu 9. června obec Brambory. 

Zábradlí před sedleckou katedrálou zčásti zmizí

Kutná Hora – V červenci tomu bude rok, co před sedleckou katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele a jejím bezprostředním okolí vyrostlo zábradlí. 

Unikátní mincovní poklady vystaveny na Hrádku

Kutná Hora - Ve čtvrtek 7. června byla na Hrádku slavnostně zahájena výstava Mincovní poklady na Hedvábné cestě, na které mohou návštěvníci obdivovat čtrnáct autentických mincovních pokladů, které zapůjčilo Muzeum Jantarové stezky a Hedvábné cesty v Ostravě. Vystavené mince, kterých je téměř 800 včetně šesti zlatých, jsou úžasnou přehlídkou dějin mincovnictví Střední Asie, neboť reprezentují období 1400 let – od 1. století před Kristem do 13. století.

Chodník Sedlec – Kaňk bude. A prý ještě letos

Kutná Hora – Dlouho očekávaný chodník, který má spojit městskou část Sedlec a Kaňk bude prý hotový ještě letos. Uvedl to starosta Kutné Hory Josef Viktora (ANO) s tím, že městská rada už schválila výsledek výběrového řízení na zhotovitele stavby a budovat by se mělo začít co nevidět.

Sám sebou: žáci si uvědomili, kam směřují a čeho chtějí v životě dosáhnout

Kutná Hora - Setkání lektorů Zdeňky a Karla Kašparových s žáky prvních ročníků se za podpory Města Kutné Hory uskutečnilo v květnu na Střední průmyslové škole v Kutné Hoře. Šlo o stabilní součást preventivního programu vzdělávacího zařízení od roku 2001, na který navazuje projekt Sám sebou II pro žáky třetích ročníků.

Jedenáctý Mezinárodní hudební festival Kutná Hora je za polovinou

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - V rámci Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora 2018 se ve středu uskutečnily dva koncerty. Oba zněly kostelem svatého Jana Nepomuckého. Na posluchače čekala nejprve světová premiéra skladby současného českého skladatele Martina Smolky, v pozdních nočních hodinách poté projekt houslistky a zpěvačky Gabriely Vermelho.

Lukáš Vondráček: Hudba se mi nikdy neomrzí

Kutná Hora /ROZHOVOR/ – Od vítěze prestižní klavírní soutěže královny Alžběty v Bruselu, který díky rektorské výjimce začal studovat hudební obor na pedagogické fakultě Ostravské univerzity již ve svých třinácti letech, byste čekali mnohé, jen ne tiše a skromně hovořícího člověka, který míval rád techno. Lukáš Vondráček, jedna z hvězd letošního Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora, takový je.

Kutnohorská gymnazistka získala bronz na Evropské fyzikální olympiádě v Rusku

Kutná Hora - Pět středoškoláků reprezentovalo letos Českou republiku na Evropské fyzikální olympiádě v ruském městě Dolgopurdnyj. Nejúspěšnější řešitelkou náročných úloh byla letos septimánka Kateřina Rosická z Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře, přičemž v konkurenci 115 dalších nadšenců do fyziky získala bronzovou medaili.

Kutnohorská změna končí. Ale jen jako spolek

Kutná Hora – Kutnohorská změna končí, nahradí ji Město pro lidi Kutná Hora. Informace, kterou na konci minulého pracovního týdne přinesl Kutnohorský deník a která vyvolala mezi Kutnohořany pozdvižení. Podle všeho to ale vypadá, že věci se mají trochu jinak. Kutnohorská změna skončí jako spolek, nikoliv jako politické uskupení.

Děti z Archy tančily a zpívaly na Sousedském jarmarku

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Již tradiční setkání neziskových organizací s představením jejich činností a zábavným programem pro návštěvníky se uskutečnilo v sobotu 2. června v zahradách Jezuitské koleje v Kutné Hoře. Sousedský jarmark tam uspořádal spolek Denemark.

Festival přivedl Kutné Hory hvězdné hudebníky

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Klasické hudbě, za kterou přijíždí návštěvníci nejen z celé České republiky, patří tento týden Kutná Hora. Pod záštitou Livie Klausové a Města Kutná Hora se tam koná Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2018, který jako každoročně přivedl hudebníky zvučných jmen.

OBRAZEM: Na dětském dni s Jakubem Vágnerem to žilo

Katlov - Jakub Vágner se svým týmem připravil velkolepý dětský den na jezeře Katlov. Děti s rodiči měly na výběr rybářskou školičku s nejlepšími českými rybáři.

Podaří se oživit skomírající centrum města?

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Prázdné a smutné výlohy, jeden zavřený obchod vedle druhého a další přibývají. Tak v posledních letech vypadá centrum Kutné Hory, místo, kam kdysi jezdili nakupovat lidi z celého okolí.

OBRAZEM: Muzejní noc přilákala na Kačinu davy lidí

Svatý Mikuláš - Muzejní noc uspořádali na zámku Kačina v pátek 1. června. Asi největším lákadlem byly světelné projekce. Videomapping zhlédli návštěvníci v zámecké knihovně, kde se promítalo do kopule knihovny.

Kutnohorská změna končí, nahradí ji Město pro lidi

Kutná Hora - Druhá nejsilnější strana po komunálních volbách v říjnu 2014 končí. Uvedl to její předseda a bývalý starosta města Kutná Hora Martin Starý s tím, že spolek Kutnohorská změna bude vzhledem k současnému členství v městském zastupitelstvu oficiálně rozpuštěn až k 1. listopadu 2018.

Je to definitivní: první autobus centrem projede 11. června

Kutná Hora - Po všech možných peripetiích zná město definitivní termín, kdy do historického centra poprvé zajede autobus městské hromadné dopravy. Stane se tak v pondělí 11. června.

Mladí umělci z gymnázia se předvedli na Ortenáliích

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Na Gymnáziu Jiřího Ortena se ve středu 30. května uskutečnil již druhý kulturní večer plný divadla a poezie – Ortenálie. Přehlídka mladých herců z řad studentů gymnázia byla letos rozdělena na dvě části. V první bylo místo pro dvě pásma poezie a druhá část večera byla věnována první celovečerní hře dramatického souboru, komedii „Hajzlbáby“.

Kutnohorský fotokroužek vystavoval v Krakově

Kutná Hora/ Krakov - Členové fotokroužku Gymnázia Jiřího Ortena vystavovali v Krakově fotografie v rámci Krakow Photo Fringe 2018.

Kutnohorská plovárna letos podraží

Kutná Hora - Na květen až trochu nezvyklé letní teploty lákají k vodě. Řada plováren ale osvěžení nabídne až se začátkem prázdnin. Kutnohorská plovárna je ale výjimkou a provoz zde bude zahájen už pozítří. 

AKTUALIZOVÁNO

Místo víkendového ohníčku hlídali hasiči ještě ve čtvrtek

Střední Čechy – Varováním před nadcházejícím víkendem se může stát zásah hasičů na Kutnohorsku z úterního odpoledne. U obce Zdeslavice hořel les, přičemž požár se vlivem větru rychle šířil; nakonec zasáhl dva hektary porostu. Díky nasazení více než pěti desítek hasičů se podařilo uchránit stromy za tři miliony korun – a škoda byla vyčíslena na necelý čtvrtmilion.

Kutnohorská Masaryčka potřetí boduje v mezinárodní soutěži

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Ve výtvarných soutěžích se Základní škole T. G. Masaryka Kutná Hora často daří získávat nejrůznější ocenění. Třešničkou na dortu je trojnásobný úspěch žákyň základní školy v mezinárodní výtvarné soutěži Světové dědictví očima dětí.

Kutná Hora se na Den dětí promění v Hravou Horu

Kutná Hora - Program plný zábavy pro děti i dospělé zorganizuje v pátek 1. června od 15 do 19 hodin pod názvem Hravá Hora neformální sdružení Otevřená Kutná Hora.

Nejlepší výčepní jsou z Kutné Hory

Kutná Hora /ROZHOVOR/ – Soutěžit se dá v lecčems. Dokonce i v čepování piva. Vůbec nejvyšší soutěž v této disciplíně v České republice se nazývá Pilsner Urquell Master Bartender.

Děti z Archy navštívily poslaneckou sněmovnu a Pražský hrad

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Archa z Kutné Hory tentokrát nabídlo svým klientům vzdělávací a poznávací výlet do hlavního města. Projekt nazvaný 'Návštěva sídla prezidenta ČR a Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR' se konal za podpory Města Kutná Hora.

AKTUALIZOVÁNO

Silnici od Karlova na Církvici uzavřela nehoda

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Dopravní nehoda nákladního auta a osobního automobilu zcela zablokovala silnici mezi křižovatkou na Karlově a Církvicí. Jde přitom o oficiální objízdnou trasu kvůli zavřenému malínskému nadjezdu.

Helpíkův pohár získala děvčata ze žehušické základní školy

Žehušice /FOTOGALERIE/ - Vynikajícího úspěchu na celostátní úrovni dosáhly Michaela Suchá a Nela Pikuliaková ze žehušické základní školy. Žákyně páté třídy vyhrály republikové kolo zdravotně-výchovné soutěže o Helpíkův pohár, které se konalo 25. a 26. května ve Velkých Losinách.

Přestěhuje se záchytka z Kolína do Kutné Hory?

Kutná Hora – Protialkoholní záchytná stanice (PZS) Kolín, která je jednou ze tří záchytek ve Středočeském kraji, se možná přestěhuje. Město Kolín, které protialkoholní záchytnou stanici na svém území dosud provozovalo, se ji chce totiž zbavit.

OBRAZEM: Hasiči se utkali v Žandově

Žandov - Sobotní odpoledne na kopci Březina, což je nejvyšší bod kutnohorského okresu - 555 m, u rozhledny v Žandově patřilo hasičským spolkům.

Trenéra Novotného zápas mrzel: Měli jsme vyhrát

Záryby - Fotbalová I. A třída, skupina B měla na programu své 27. kolo. Uhlířské Janovice získaly bod v Zárybech po prohře 2:3 na penalty. Sázava prohrála 3:5 v Mělníce.

OBRAZEM: Oblastní výstava psů všech plemen se konala na Zámku Kačina

Svatý Mikuláš - Tradiční oblastní výstava psů v zámeckém parku Kačina se letos konala v sobotu 26. května. Majitelé přihlásili 249 svých psů, vystavovali celkem 57 různých plemen. Nejpočetnější zastoupení měli jezevčíci.

Důležité tři body vystřelil Spartě chvíli před koncem Cimr

Kutná Hora - Ve 27. kole fotbalového krajského přeboru hostila Kutná Hora v sobotu dopoledne na stadionu v Lorci celek Nespek. Důležité utkání Sparta zvládla a zvítězila 2:1.

AKTUALIZOVÁNO

Tragická dopravní nehoda zastavila dopravu mezi Přítoky a Miskovicemi

Miskovice - Velmi vážná dopravní nehoda se stala v sobotu krátce před polednem mezi obcemi Přítoky a Miskovice. Podle informací krajské policejní mluvčí Evy Hašlové nabouralo do stromu osobní vozidlo, ve kterém se nacházely tři osoby včetně nezletilého dítětě. Jedna z osob utrpěla zranění neslučitelná se životem, další dvě byly zraněny těžce.

OBRAZEM: Jan Hrubý zahrál v kostele sv. Jana Nepomuckého

Kutná Hora - V rámci noci kostelů se v pátek 25. května odehrál v kostele sv. Jana Nepomuckého jedinečný koncert. Na keltskou harfu zahrál Sean Barry, zpěvu a hry na flétnu se ujala Andrea Hrubá a na housle je doprovodil jedinečný Jan Hrubý.

Nejlepší výčepní středních a severních Čech je Eliška Rajchmanová z Kutné Hory

Kutná Hora - Nejlepší výčepní ze středních a severních Čech i z Vysočiny se ve čtvrtek sešli v mladoboleslavské restauraci Plzeňský šenk, aby se utkali o postup do celostátního kola soutěže Pilsner Urquell Master Bartender.

GASK nabídne Havelkovou se Smetanou

Střední Čechy – Nemluv na mne tak složitě. To je název nové výstavy, již víkendovou vernisáží zahajuje Galerie Středočeského kraje – GASK v někdejší jezuitské koleji v Kutné Hoře. Jolana Havelková z Kolína představí svá technicky propracovaná díla označovaná často jako fotografie, ve skutečnosti však jde o umělecké vyjádření zařaditelné jen obtížně. Kurátorky Veronika Marešová a Adriana Primusová hovoří o tvorbě sahající od fotografie až k experimentálním a konceptuálním pracím.

V areálu ČKD se vážně zranil muž

Kutná Hora – Vážný úraz se v pátek 25. května v ranních hodinách stal v areálu kutnohorské společnosti ČKD. Musel tam přistávat i vrtulník.

Hnutí a strany v regionu kandidátky zatím tají

Kutná Hora – Ačkoliv je už jasné, že komunální volby do obecních zastupitelstev se budou konat 5. a 6. října, strany a hnutí ještě zcela jasno nemají. Kandidátky teprve dolaďují a „ven“ s nimi hodlají vyjít až před prázdninami. S jednou výjimkou. 

Kutnohorská Masaryčka je e-Twinningovou školou

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Centrální podpůrné středisko pro e-Twinning v Bruselu zveřejnilo výsledky hodnocení žádostí o udělení certifikátu e-Twinningová škola. V České republice toto ocenění získalo sedmnáct škol. Základní škola T. G. Masaryka Kutná Hora je jednou z nich a může být na tento titul právem hrdá.

Žáci kytarové třídy na náměstí zahájili ZUŠ open

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Druhý ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol ZUŠ open se 24. května uskutečnil také v Kutné Hoře. Kolem poledního zahráli a zazpívali na Palackého náměstí žáci kytarové třídy Bohumíra Řepy.

Foxconn odstartoval zdravý cykloměsíc charitativní sbírkou

Kutná Hora - Kutnou Horou ve středu ráno projel peloton v barvách společnosti Foxconn, který se přesunul z centra do sídla pobočky na Karlově, a oficiálně tak zahájil cyklistickou kampaň dojíždění do práce s názvem FOXkonej dobro na kole.

Kutná Hora se zapojí do projektu Bezpečné město

Kutná Hora – Město Kutná Hora se jako další město na Kutnohorsku zapojí do projektu Bezpečné město, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství Středočeského kraje Policie ČR. Informoval o tom místostarosta Kutné Hory Karel Koubský st.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT