VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUTNÁ HORA

Studenti Vyšší odborné školy v Kutné Hoře najdou uplatnění na trhu práce vždy

Kutná Hora - Schůzka mezi ředitelem Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Jazykové školy v Kutné Hoře Josefem Tremlem a Kateřinou Jůzovou zastupující firmu TPCA vyústila v podpis memoranda o spolupráci mezi organizacemi.

Nejmohutnější trnovník akát v republice roste na zámku Kačina

Svatý Mikuláš /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Nejmohutnější trnovník akát v ČR roste na zámku Kačina na Kutnohorsku! Tato botanická rarita je veřejnosti prakticky neznámá. Důvodem je pravděpodobně skutečnost, že akát je invazivním druhem. Na druhou stranu, má hospodářský význam, především jako medonosný strom.

OBRAZEM: Muzejní noc otevřela Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře

Kutná Hora - Muzejní noc si mohli užít zájemci také v Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře, a to v sobotu 19. května. Na programu byla módní přehlídka, vystoupení scénického tance, tanečně-hudební performance a koncert. Návštěvníci si mohli během večera prohlédnout i výstavy v galerii nebo navštívit zdejší kavárnu.

OBRAZEM: Pejsci plavali i skákali do vody v Bohdanči

Bohdaneč - Závody pejsků v plavání a ve skocích do vody se uskutečnily v Bohdanči. Tento závod je importovaný z Ameriky. Tam na něj chodí tisíce diváků. V Česku je to zatím neznámá disciplína.

Rozhodnou o hazardu ve městě nakonec zastupitelé?

Kutná Hora – Regulace hazardu ve městě má další vývoj. Podle všeho by o ní mohli rozhodnout městští zastupitelé přijetím obecně závazné vyhlášky, která v současné době ve městě neexistuje. Naznačil to místostarosta Kutné Hory Karel Koubský st. s tím, že materiál měli radní na stole už v uplynulém týdnu, ale byl odložen. Znovu o něm budou jednat na příštím zasedání městské rady 30. května.

OBRAZEM: Lorecký pivovar rozduněly slavnosti piva

Kutná Hora /AKTUALIZOVÁNA FOTOGALERIE/ - Je tomu rok, co se v Kutné Hoře znovu začalo vařit pivo. Měšťanský pivovar Kutná Hora to oslavil pořádným mejdanem, do zdejšího areálu přilákaly slavnosti piva stovky lidí. Z pódia jim k tomu dávku pořádní muziky přichystaly například kapely Visací zámek, Medvěd 009 nebo miláčci místních Rybičky 48.

OBRAZEM: Muzejní noc znovu vylákala do Kutné Hory stovky lidí

Kutná Hora - České muzeum stříbra se do Muzejní noci zapojilo již po čtrnácté, a i v letošním roce nabídlo bohatý program ve dvou ze svých třech objektů. Přičemž celkem navštívilo objekty během tří hodin Muzejní noci 1 154 návštěvníků.

Kutnohorští spartani přivezli ze Slovenska zlato a stříbro

Donovaly (Slovensko) FOTO/VIDEO – Dobrou formu potvrdili kutnohorští spartani Martina Fabiánová a Michal Pavlík. Oba vyrazili i za podpory města Kutná Hora na slovenský extrémní překážkový závod do Donoval, kde se o víkendu běžel Spartan Sprint i Spartan Super.

Nehoda čtyř aut zablokovala silnici z Kolína na Čáslav

Hlízov /FOTOGALERIE/ - Vážná dopravní nehoda se stala v pátek odpoledne na silnici I/38 u odbočky na Hlízov. Podle informací Deníku se tam střetla čtyři osobní auta, mezi zraněnými byly také děti.

OBRAZEM: Zahrady Galerie Středočeského kraje ožily pohádkami

Kutná Hora – Zahrady u Galerie Středočeského kraje ožily v pátek 18. května pohádkami. Žáci z kutnohorské Základní školy Žižkov si připravili pohádkové divadelní scénky. Hrály se pohádky, v nichž figurovaly tradiční postavy jako Zlatovláska, Dlouhý, Široký a Bystrozraký či Jeníček s Mařenkou. Podívat se na ně přišly děti z mateřských i základních škol, které na konci každé scénky odpovídaly na otázky. Ty ověřovaly, jak pozorné děti během hraní byly.

FOTO: Budík je zpět na svém místě

Kutná Hora – Mezi Kutnohorskými oblíbený budík se ve čtvrtek 17. května vrátil po půlročních opravách zpátky na své místo, na roh Palackého náměstí s Tylovou ulicí. Od jeho montáže neodradilo ani deštivé počasí.

Kutnohorská muzejní noc nabídne pestrý program

Kutná Hora – Muzejní noc otevře v pátek po celé zemi brány muzeí v netradičních časech, povětšinou s historickým doprovodným programem. Nabídka celorepublikového festivalu je v Kutné Hoře pro letošek neobvykle pestrá, zapojí se i instituce, pro které bude muzejní noc premiérou.

B-tým Čáslavi, Hlízov, Tupadly i Bílé Podolí si připsaly vítězství

Kutnohorsko - Zápasy 21. kola pokračovala PRODIET I.B třída, skupina C. Fotbalisté Hlízova sehráli v sobotu na domácím hřišti utkání s Loučení, kterou porazili 4:0. Hráči Staru Tupadly sice po prvním poločase prohrávali s B-týmem Ostré 0:1, ale nakonec zvítězili 5:2 a tři body ukořistilo také béčko Čáslavi, které vyhrálo v Liblicích 4:1. V neděli završilo úspěšný víkend týmů z Kutnohorska Bílé Podolí, které vyhrálo 3:1 v Tuchorazi. 

OBRAZEM: Lidé si na náměstí prohlédli staré Tatry

Kutná Hora - Historické automobily značky Tatra se sjely na Palackého náměstí v Kutné Hoře. K vidění zde byly Tatra 603, Tatra 613 i Tatra 700. Skupina vozidel přijela do Kutné Hory s hodinovým zpožděním kvůli komplikacím na trase. Vozy zůstaly na náměstí zaparkované až do čtvrté hodiny odpolední, zatímco jejich šoféři si prohlíželi město.

OBRAZEM: Argema roztančila křesetickou sokolovnu

Křesetice - Dalším hudebním počinem v křesetické sokolovně byl páteční koncert moravské skupiny Argema. Rockové fanoušky se nejprve snažila přivést do varu kapela Stíny. A protože se příjezd hlavních protagonistů večera kvůli dopravním komplikacím opozdil, musela skupina své vystoupení patřičně protáhnout. Nikomu to nevadilo, protože Stíny hrály cover verze notoricky známých českých rockových pecek.

OBRAZEM: Známí umělci předčítali na Noci literatury

Kutná Hora - Šestý ročník Noci literatury se v Kutné Hoře uskutečnil v pátek 11. května. Noc literatury letos navštívili lidé ve více jak 50 městech v České republice.

Slavnosti piva Kutná Hora oslaví 1. výročí znovuobnovení výroby

Kutná Hora - Před více než rokem se v loreckém pivovaru začalo po dlouhých letech opět vařit pivo, které sklízí úspěch nejen u místních. A takové výročí si žádá oslavu. Nebo rovnou slavnost. V sobotu 19. května se tak v prostorách Měšťanského pivovaru v Kutné Hoře potká poctivé pivo se skvělou muzikou a pořádnou porcí zábavy – Slavnosti piva Kutná Hora.

Studenti znovu soutěží o padesát tisíc korun v projektu Lepší škola

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Další ročník soutěžního projektu o nejlepší nápady na zlepšování škol v Kutné Hoře je v plném proudu. Studenti ze tří zapojených středních škol diskutují ve výuce o tom, co je to veřejný prostor a přemýšlejí nad tím, jak by chtěli vylepšit svou školu a její okolí. Skvělých nápadů se rodí spousta. Soutěží se o padesát tisíc korun za nejlepší nápad. Organizátorem je Lepší místo.

Studenti férově posnídali na Gymnáziu Jiřího Ortena

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ – Celosvětový den pro fair trade si v sobotu 12. května připomenou lidé po celé zemi piknikovým happeningem na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů – takzvanou Férovou snídaní. Nevyhne se ani Kutnohorsku, přičemž v předtermínu se jedna Férová snídaně uskutečnila už v pátek 11. května na Gymnáziu Jiřího Ortena.

Cirkus v Kutné Hoře: slonici sprchovali v myčce na auta

Kutná Hora /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Stříbrné město Kutná Hora se stává poměrně často cílovým místem cirkusů. Místní lidé jsou tak už na leccos zvyklí, třeba že principál Jaromír Joo si vyrazil na oběd do blízké restaurace U Zlatého lva s tygrem, ale aby ošetřovatel umyl slona v nedaleké samoobslužné automyčce, to tu ještě nebylo.

Průvodcovská služba dozná dalších změn

Kutná Hora – Městská společnost Průvodcovská služba, která na podzim loňského roku změnila jednatele, dozná dalších změn. Rozhodli o nich městští radní na svém posledním zasedání.

S Erasmem do Irska a Německa: žáci získali zážitky, zkušenosti i sebevědomí

Kutná Hora - I v letošním školním roce využila SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora možnost, kterou nabízí projekt Erasmus+, a vyslala tři skupiny žáků do zahraničí na pracovní stáže. Po loňské cestě do Portugalska vycestovali letos žáci do neméně atraktivního Irska. Tam jedna skupina zamířila již na podzim. Druhým letošním cílem bylo tradičně Německo, kde sídlí partnerská škola.

Začátek rekonstrukce Vlašského dvora je na spadnutí

Kutná Hora - Dlouho očekávaná rekonstrukce Vlašského dvora je na spadnutí. Uvedl to starosta Kutné Hory Josef Viktora.

OBRAZEM: První pomoc u hasičů poskytovaly děti školou povinné

Kutná Hora - Nářek zraněných dětí se rozléhal ve středu 9. května na několika místech v areálu Hasičského záchranného sboru v kutnohorském Sedlci. Konalo se tam oblastní kolo soutěže hlídek mladých zdravotníků.

Návštěvníkům cukrářských slavností nejvíce chutnala zmrzlina

Kutná Hora – Výrazně oživit centrum Kutné Hory se o první květnové sobotě podařilo Cukrářským slavnostem. Konaly se potřetí a jejich oblíbenost dle čísel, která za organizátora poskytla Edita Dvorská, stále roste.

Sparta, Slavia, ale i zahraniční zástupci. Malešov hostí jubilejní memoriál

Malešov - Jubilejní 20. ročník Memoriálu Františka Lhotáka se uskutečnil v úterý 8. května v Malešově. Turnaje se zúčastnily týmy jako Sparta Praha, Slavia Praha, Slovan Liberec, Viktoria Plzeň,1. FK Příbram, FK Baumit Jablonec, dále tým složený z fotbalistů FK Čáslav a SK Malešov, ale i slovenská Prievidza a Bardejov či maďarské mužstvo Illés Akademia Szombathely.

Zámek Kačina nabídl ve sváteční květnové dny prohlídkové okruhy zdarma

Svatý Mikuláš /FOTOGALERIE/ - Prohlédnout si prostory zámku Kačina zdarma měli možnost jeho návštěvníci v úterý 8. května. A že toho také za krásného počasí patřičně využili. Stejně jako před týdnem na prvního máje.

Fotbalisté Kácova byli ve Zvoli úspěšní

Zvole - Kácov zavítal v rámci 20. kola I. B třídy, skupiny D do Zvole. Svěřenci Václava Toupala utkání zvládli a zvítězili 4:0, když utkání zlomili na konci prvního poločasu, kdy svému soupeři vstřelili dva slepené góly.

OBRAZEM: Běžecký závod se psy Okolo Kutné Hory se konal posedmé

Kutná Hora - Sedmý ročník dogtrekkingového závodu "Okolo Kutné Hory" odstartoval v sobotu 5. května v místní lokalitě V Hutích. Pro závodníky, kterých byly přihlášeny necelé dvě stovky, byly připraveny trasy o třech délkách. Bylo jen na posouzení účastníků závodu, zda si vyberou trať o délce 12, 25 nebo 42 kilometrů.

OBRAZEM: Cukrářské slavnosti nabídly kulinářské zážitky

Kutná Hora - V historickém centru Kutné Hory se v sobotu 5. května konaly slavnosti, které potěšily hlavně milovníky dobrot. Připraveno pro ně bylo mnoho stánků s cukrářskými výrobky.

Kulhánek očekává boj o záchranu až do posledního kola

Tuchlovice - Fotbalisté Kutné Hory v dalším kole krajského přeboru nebodovali. Na hřišti Tuchlovic prohráli v sobotu odpoledne 0:2. Fotbalisté kutnohorské Sparty potřebovali v sobotu vyhrát, ale už do samotného zápasu vstoupili špatně.

Sportovní hala Klimeška se otevřela veřejnosti

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Ačkoliv už multifunkční sportovní hala v areálu Klimeška hostila turnaj Kutnohorské školní ligy v miniházené, mistrovské zápasy domácích házenkářů nebo 3. kolo Bohemia Aerobic Tour, na své slavnostní otevření stále čekala. Dočkala se ho ve čtvrtek 3. května odpoledne za účasti představitelů města Kutné Hory, Středočeského kraje, ale i Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Halu i okolní zázemí si mohla prohlédnout také veřejnost.

OBRAZEM: Návštěvníci si prohlédli hasičskou zbrojnici v Sedlci

Kutná Hora - Na kutnohorské hasičské zbrojnici se ve čtvrtek 3. května uskutečnil den otevřených dveří. Ten se konal při příležitosti svátku svatého Floriána. 

Jiří Bárta představil program hudebního festivalu

Kutná Hora - Přesně za měsíc odstartuje jedenáctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora 2018. Jeho umělecký ředitel a dramaturg, violoncellista Jiří Bárta, ve středu na tiskové konferenci v hotelu Opat představil program letošního ročníku.

Hazard proberou dnes v Rytířském sále

Kutná Hora – Veřejná diskuse na téma regulace hazardu ve městě se uskuteční dnes v Rytířském sále Vlašského dvora od 16.30 hodin.

OBRAZEM: Čarodějnický oheň vzplál také v Chotusicích

Chotusice – Na pálení čarodějnic se Chotusičtí i přespolní sešli tradičně na fotbalovém hřišti. Nechybělo opékání buřtů ani živá hudba v podání skupiny Universum. Před zapálením ohně vystoupily také chotusické ženy v čarodějnických převlecích, které měly připravený program pro děti. Děti byly pasovány na čarodějnice a čaroděje a společně si s čarodějnicemi zatančily. Na zapálený oheň bedlivě dohlížel místní sbor dobrovolných hasičů.

Čarodějnice a duchové si zabrali fotbalové hřiště v Červených Janovicích

Červené Janovice /FOTOGALERIE/ - Průvodem čarodějnic a duchů od obecního úřadu na fotbalové hřiště začalo v sobotu 28. dubna pálení čarodějnic v Červených Janovicích. Děti si tam užily také bojovku, dospělí se zaposlouchali do živé muziky a mnozí si pochutnali na rožněné krkovičce a dalším občerstvení.

Čarodějnické ohně vzplanou na Kutnohorsku

Kutná Hora - Čarodějnické ohně se dnes rozhoří v obcích a městech také na Kutnohorsku. Kam vyrazit a na co si dát při zakládání ohně pozor?

OBRAZEM: Den Země si připomněli na kutnohorské Masaryčce

Kutná Hora - Pevně zaběhnutý rozvrh na Základní škole T.G. Masaryka v Kutné Hoře koncem týdne vystřídaly různé aktivity. Všechny třídy se zabývaly možnostmi, jak naší planetě ulehčit, jak se k ní chovat ohleduplně.

VÝSLEDKY: Tři Kutnohoráci skončili na domácím Spartan Race v první desítce

Kutná Hora - Kutnohorské centrum a okolí se v sobotu po celý den stalo součástí velkolepých překážkových závodů Spartan Race. Osmikilometrovou trať s více jak dvaceti překážkami dokončilo 5381 závodníků ze sedmnácti států a dětskou trať si zaběhlo 1500 dětí! Mezi nimi nechyběli ani domácí borci a vůbec poprvé v historii se stalo, že tři Kutnohoráci skončili v celkovém pořadí v elitní desítce. 

Domácí turnaj v hale BIOS odehrály starší žákyně FBC Kutná Hora, Ranařky

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Domácí turnaj v hale BIOS v Kutné Hoře odehrály v sobotu 28. dubna starší žákyně, Ranařky z florbalového oddílu FBC Kutná Hora. Bohužel se jim nepodařilo navázat na předchozí úspěšné tažení, kdy si v Novém Strašecí vybojovaly první místo. 

OBRAZEM: Ve sportovní hale Klimeška se konalo Bohemia Aerobic Tour 2018

Kutná Hora - Třetí kolo letošní Bohemia Aerobic Tour 2018, což je soutěž v pódiových skladbách aerobiku, se uskutečnilo v sobotu 28. dubna ve sportovní hale Klimeška. Soutěžilo se v kategoriích Fitness team, Step, Dance Team, Aerobic Profi a Aerobic Show Basic. Pořadatelem soutěže bylo Fitstudio Jitky Brachovcové. 

Světový den Tai Chi se konal v zahradách Galerie Středočeského kraje

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Světový den Tai Chi se konal v sobotu 28. dubna v zahradách Galerie Středočeského kraje (GASK). Jde o každoroční událost, která se koná poslední dubnovou sobotu po celém světě.

OBRAZEM: Spartan Race pokračoval starty dalších vln v odpoledních hodinách

Kutná Hora - Závody Spartan Race pokračovaly v Kutné Hoře i v odpoledních hodinách. Startovaly další vlny a závodníci překonávali překážky nejen v přírodě, ale i v historické části města. 

OBRAZEM: V kategorii Spartan Kids běželo přes tisícovku závodníků

Kutná Hora - Odpoledne patřila trať závodů Spartan Race dětským kategoriím. V pěti věkových kategoriích běželo přes tisícovku malých závodníků.

Závod Spartan Race v Kutné Hoře odstartoval

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - První kategorie závodu Spartan Race odstartovaly v 8 hodin ráno. Do závodu je přihlášeno téměř šest tisíc dospělých závodníků a na čtrnáct set dětí. 

OBRAZEM: Celosvětový fenomén Spartan Race v Kutné Hoře

Kutná Hora - Premiérově hostila v sobotu 28. dubna Kutná Hora extrémní překážkové závody Spartan Race. 

Městu hrozí pokuta za autobusy v centru

Kutná Hora – Dobrý záměr, který se čím dál víc komplikuje. Tak lze stručně charakterizovat projekt autobusů v centru Kutné Hory, od kterých si mnozí slibují především oživení skomírajícího života v historickém jádru města.

Pohotovost v kutnohorské nemocnici bude v neděli 6. května uzavřena

Kutná Hora – Lékařská pohotovost pro dospělé v areálu kutnohorské nemocnice bude v neděli 6. května z personálních důvodů uzavřena. Pacienti se mohou obrátit na ambulanci pohotovosti v kolínské nemocnici, kde je pro ně péče v tento den předem domluvena.

Příprava letní plovárny je v plném proudu

Kutná Hora - Příprava na zahájení 14. sezóny Kutnohorské plovárny je v plném proudu, přičemž provoz bude zahájen v sobotu 2. června. Informoval o tom vedoucí plaveckého stadionu Zdeněk Hadrovský.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT