VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUTNÁ HORA

OBRAZEM: Lidé si procházeli vánoční trh v Galerii Středočeského kraje

Kutná Hora - Vánoce v Galerii Středočeského kraje se konají v sobotu 2. prosince od 10 do 17 hodin. Lidé si prochází vánoční trh s tipy na dárky a ukázkou dobových řemesel.

Obnova Velkého rybníka se protáhne o půl roku

Kutná Hora – Obnova Velkého rybníka měla být dokončena do 30. listopadu. Termín byl ale posunut o celých sedm měsíců. „Důvodem byly objektivní příčiny, které se vyskytly v průběhu realizace,“ řekla Hana Bendová, tisková mluvčí Povodí Labe.

OBRAZEM: V Kácově již také svítí vánoční strom

Kácov - Předpremiérou sobotní slavnostní akce na náměstí v Kácově bylo páteční rozsvěcení stromku před budovou místní mateřské a základní školy. I zde byl napřed představen kulturní program v podání místních žáků. 

OBRAZEM: Věneček mají za sebou tanečníci z kurzu A

Kutná Hora - Věneček absolvovali v pátek 1. prosince od 20 hodin frekventanti kurzu A z Taneční školy Novákovi. Tanečníci svým rodičům a prarodičům naposledy předvedli, jaké tance se naučili. 

A je to tady: Martin Starý bude čelit pokusu o odvolání z funkce starosty

Kutná Hora - Vyostřená atmosféra na kutnohorské radnici vygradovala ke svému pomyslnému vrcholu. Skupina zastupitelů podala očekávaný návrh na odvolání starosty Kutné Hory Martina Starého, stejně jako radních za ČSSD Zdeňka Hadrovského a Ivy Pospíšilové.

Pěstírnu konopí policisté objevili v Bylanech

Kutnohorsko – Jak už Deník na konci minulého týdne informoval, kutnohorským kriminalistům se podařilo odhalit pěstírnu konopí. Při domovní prohlídce bylo zajištěno celkem 170 zelených rostlin vysokých 60-70 centimetrů, přičemž v době zákroku se o rostliny staral třicetiletý muž, který byl na místě zadržen. Deníku se nyní podařilo zjistit podrobnější informace.

Potvrzeno: průvodcovská služba je před krachem

Kutná Hora – Ač se tomu odvolaný jednatel Průvodcovské služby Robert Lukášek ve svém vyjádření minulý týden vehementně bránil, je městská společnost v hluboké ekonomické krizi a je natolik předlužená, že není schopná své závazky splácet. Novinářům to řekl místostarosta Kutné Hory Josef Viktora. „Nová jednatelka Helena Plíhalová podala o stavu Průvodcovské služby na zasedání městské rady zprávu. A ta zpráva moc radostná není,“ řekl Viktora. 

Tylova herecká škola si převzala na projekci amatérských filmů ocenění

Kutná Hora – Projekce amatérských filmů se uskutečnila ve čtvrtek 30. listopadu od 18 v Kutné Hoře. Projekce se konala k šedesátému výročí organizovaného amatérského filmu v Kutné Hoře. Videoklub Kutná Hora promítal v budově střední průmyslové školy v Kutné Hoře. Nechyběly reportáže, dokumenty, hudební klipy a grotesky.

OBRAZEM: Vánoční výstava přilákala opět řadu návštěvníků

Kutná Hora - Vánoční výstava v Domově Barbora přilákala v uplynulých dnech opět řadu návštěvníků, kteří si prohlédli výrobky obyvatel Domova Barbora. Někteří neodolali a svícny, věnci, keramikou a dalšími dřevěnými i látkovými výrobky si vyzdobí své domácnosti.

Mia League: po zlatu získala mažoretka Linda Leopoldová i stříbro

Kutná Hora - Druhé vystoupení Lindy Leopoldové reprezentující Dům dětí a mládeže Kutná Hora na mažoretkové soutěži s názvem Mia League se uskutečnilo v neděli 26. listopadu v Brandýse nad Labem. Účast přetavila po minulém zlatu na další cenný kov, tentokrát na stříbro. Poslední letošní soutěžní vystoupení se bude konat v sobotu 9. prosince ve sportovní hale v pražském Chodově.

Kadeřnický den prožili na škole řemesel

Kutná Hora - Kadeřnický den si užili ve středu 29. listopadu na SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře. Současným studenům přijeli své kadeřnické umění předvést bývalí absolventi.

OBRAZEM: Děti z mateřinky vyráběly v dílnách vánoční dekorace

Kutná Hora – Děti z Mateřské školy 17. listopadu v Kutné Hoře mají za sebou další zábavnou akci, kterou si užily i se svými rodiči. V úterý se všichni sešli v areálu mateřinky v rámci zimních dílniček a společně si vyrobili dekorace na nadcházející vánoční svátky. Domů si odnášeli věnce, papírové ozdoby i nazdobené větvičky.

Ladovské Vánoce se chystají na Hrádku

Kutná Hora - Už za pár dní se návštěvníkům představí další z tradičních vánočních výstav připravených Českým muzeem stříbra na Hrádku. Výstava s názvem Ladovské Vánoce představí obrazy Aleny Ladové, lidové zvyky a akvarely a dřevořezby Hany Richterové.

Edita Dvorská je duší Sladkých Vánoc

Kutná Hora - I s malým rozpočtem se se dá udělat zajímavá a navštěvovaná akce. Tak by šlo jednou větou shrnout Cukrářské slavnosti. A podle květnové návštěvnosti to vypadá, že by se z nich ve městě mohla stát tradice. A lidé by se tak po letech mohli dočkat toho, že malebné historické centrum nebude zet prázdnotou, ale vonět Vánocemi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT