VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUTNÁ HORA

ON-LINE: Na dotazy čtenářů odpovídal trenér Miroslav Procházka

Kutná Hora - Čtenáři Kutnohorského deníku se mohli podílet na dalším sportovním online rozhovoru. V úterý od 18 hodin odpovídal na dotazy čtenářů trenér z Fit studia Jitky Brachovcové Miroslav Procházka.

Druhé kolo prezidentských voleb v sobotu 27. ledna na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Druhé kolo prezidentských voleb 2018 pokračovalo v sobotu 27. ledna i na Kutnohorsku. Volební komise se shodovaly, že zájem o prezidentské volby je velký.

Maturanti Gymnázia Jiřího Ortena si užili svůj ples v retro stylu

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Maturitní ples třídy V8A Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře se konal v pátek 26. ledna od 19 hodin v kulturním domě Lorec. Maturanti si jej užili v retro stylu. K poslechu a tanci hrála skupina Paragraf 202.

Mladí herci rozsvítili starý sklad

Kutná Hora - Školáci objevili staré skladiště, ve kterém nakonec našli inspiraci pro příběh svého chystaného divadelního představení. Tak by se dala ve stručnosti charakterizovat hra s názvem Ve starém skladu se svítí, kterou na jevišti Malé scény Tylova divadla uvedli ve čtvrtek 25. ledna mladí umělci Tylovy herecké školy.

Druhé kolo prezidentských voleb na Kutnohorsku

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Úderem 14. hodiny se otevřely volební místnosti po celé republice. Podívejte se na fotografie z volebních místností na Kutnohorsku.

Do objektů Českého muzea stříbra loni dorazilo přes 130 tisíc návštěvníků

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Do objektů Českého muzea stříbra, kterými je Hrádek, Tylův a Kamenný dům, zavítalo v loňském roce celkem 133.289 návštěvníků. Je to přesně o dvě procenta méně, než v roce 2016.

Budík se opravuje, získá nový ciferník

Kutná Hora - Je to už déle než tři měsíce, co byl demontován z Palackého náměstí budík. Důvodem byla jeho renovace. Kdy se ale hodiny na své místo vrátí, v tuto chvíli není jisté.

OBRAZEM: Sněhuláci měli práci v Mateřské škole 17. listopadu

Kutná Hora - Děti z Mateřské školy 17. listopadu mají za sebou další projektový den. Ten měl téma Sněhuláci mají práci. Děti tak do školky vyrazily v kostýmech sněhuláků a sněhulácký námět se promítl následně i do celého dne v mateřince. Sníh byl středem dění v hrách, společném povídání, cvičení i výtvarném tvoření.

I přes tragédii naháňky na Kutnohorsku pokračují

Kutnohorsko - Tragédie, která se stala na naháňce mezi osadou Švabínov a rybníkem Vidlák minulou sobotu, není prý důvodem k tomu, aby se další naháňky rušily. Neštěstí ale bezesporu zasáhlo myslivce z celého okolí.

OBRAZEM: V kutnohorské knihovně četli knihu Anny Gavaldy

Kutná Hora - Městská knihovna v Kutné Hoře opět hostila pořad z projektu Listování. Tentokrát herci přiblížili formou scénického čtení knihu A taková to byla láska od Anny Gavaldy. Kutnohorským představením představitelé Listování zahájili s touto knihou turné, které potrvá do půlky března.

Ve Zdeslavicích hořela přístavba u rodinného domu

Zdeslavice - Profesionální i dobrovolní hasiči vyjeli v úterý 23. ledna před pátou hodinou ráno k požáru v obci Zdeslavice u Chlístovic. "V centru obce hořela přístavba u jednoho z rodinných domů," uvedl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

KRÁTCE: Gymnazisté budou mít maturitní ples v retro stylu

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska.

Druhá etapa haly spolkne 78 milionů, dotace nebude

Kutná Hora – Na druhou etapu výstavby sportovní haly na Klimešce, která se pomalu blíží do finále, město dotaci nezískalo. Financovat ji tak bude muset z vlastní kapsy. Potvrdil to starosta Kutné Hory Josefa Viktora. „Na druhou etapu jsme bohužel dotaci z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy nedostali,“ řekl s tím, že kutnohorská radnice už obdržela oficiální vyrozumění, že jako žadatel bodově nedosáhla na částku, která byla rozdělena.

OBRAZEM: Plesovou sezonu v Kácově zahájili místní hasiči

Kácov - Plesovou sezonu v Kácově zahájili místní hasiči tradičním plesem v kácovské sokolovně. Za doprovodu hudební skupiny TriMen si všichni rádi zatancovali nejen na dechovku, ale i na moderní hudbu.

Hospic v Kutné Hoře? Do konce roku možná ano

Kutná Hora - Hospic je slovo, které se nahlas mezi lidmi příliš nevyslovuje, v moderním slovníku ho nahrazuje spojení oddělení paliativní péče. Právě to by mělo už zanedlouho vzniknout v areálu kutnohorské nemocnice místo bývalého dětského oddělení.

Bez trenéra se povinná sršní výhra nad Zbraslaví nerodila lehce

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Nečekaně dost práce měli kutnohorští Sršni v neděli 21. ledna s posledním týmem tabulky déčkové skupiny krajské ligy mladších žáků. Hokejisté Slavoje Zbraslav jim vydrželi úspěšně vzdorovat dvě třetiny a papírové předpoklady se naplnily až v poslední dvacetiminutovce.

Podle Kulhánka se na hráčích projevila únava z náročných tréninků

Havlíčkův Brod - Fotbalisté Kutné Hory odehráli v sobotu dopoledne druhý přípravný zápas. Na hřišti Havlíčkova Brodu prohráli 1:2.

OBRAZEM: Hasiči z Církvice si užili ples

Církvice - Tradiční ples, který měl po znovuoživení po revoluci letos v této obci dvacáté výročí, patřil v sobotu 20. ledna nejen myslivcům, ale i všem příznivcům tohoto bálu v Církvici. Velká účast zastoupená všemi věkovými generacemi svědčila o jeho veliké oblibě nejen mezi místními. 

Sršni dvakrát vedli. Body však putují do Vlašimi

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - V rámci 18. kola krajské hokejové ligy přivítali kutnohorští Sršni na svém ledě vlašimské Rytíře. Ačkoliv Kutná Hora v zápase dvakrát vedla, svému soupeři nakonec podlehla 2:5.

AKTUALIZOVÁNO

Myslivec tragicky zahynul při honu. Zastřelil ho kolega

Černíny - K tragické události došlo v sobotu 20. ledna odpoledne na honu mezi osadou Švábínov a rybníkem Vidlák u Černín na Zbraslavicku. Myslivec při naháňce zastřelil nešťastnou náhodou dalšího z lovců. Jméno oběti redakce zná, ale z etických důvodů ho nezveřejní.

Petr Javůrek: S hokejem jsem začal díky zlatu z Nagana

Kutná Hora /ROZHOVOR/ – Kutnohorské hokejisty čeká náročný závěr sezony, ve kterém se poperou o setrvání v krajské hokejové lize. To si uvědomuje i novopečený otec Petr Javůrek, který tvrdí: „Brzdí nás neproměňovaní šancí. S nárůstem zkušeností se snad vše změní.“

Výtěžek Tříkrálové sbírky je rekordní

Kutnohorsko – Výtěžek Tříkrálové sbírky je letos opravdu mimořádný, v regionu se podařilo vybrat téměř tři čtvrtě milionu korun, řečeno přesnými čísly 727 034 korun.

Mírná zima je problém, shodují se zemědělci

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ – Pokud prý nepřijde do čtrnácti dnů pořádná zima, mohou nastat velké problémy. Alespoň na polích a zahradách. Shodují se na tom zemědělci i zahrádkáři, které aktuální mírná zima rozhodně netěší.

Vítr komplikoval život lidem také na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Od čtvrtečního do pátečního rána zaznamenali hasiči v celých středních Čechách na šedesát výjezdů spojených se silným větrem. Ten se nevyhnul ani Kutnohorsku.

KRÁTCE: Secvičili další představení

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Karambol na křižovatce v Církvici: řidičce fabie selhaly brzdy

Církvice - Hrozivě vypadající dopravní nehoda, která na dlouhé desítky minut zablokovala v obou směrech silnici I/38, se stala ve středu odpoledne v Církvici. Řidička Škody Fabie přijíždějící na křižovatku od obce Jakub vjela pod návěs nákladní soupravy.

OBRAZEM: Senioři tančí na kavárničce i v roce 2018

Kutná Hora - Centrum pro zdravotně postižené a seniory v Kutné Hoře uspořádalo ve středu 17. ledna od 14 hodin kavárničku s názvem A máme tady nový rok. Senioři si v hotelu Zlatá Stoupa vesele povídali a došlo i na tanec. K poslechu a tanci zahrál Standa Jelínek.

Muž vyděsil dítě, hledá ho policie

Čáslav - Hrůznou chvilku zažilo jedno z čáslavských dětí, když se dostalo do nepříjemného kontaktu s neznámým mužem. „Dosud neznámý muž měl poblíž autobusové zastávky zatahat za školní tašku, kterou mělo dítě na zádech,“ uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Online rozhovor s trenérkou mažoretek Michaelou Palečkovou

Kutná Hora - Hostem úterního online rozhovoru v Kutnohorském deníku byla trenérka a vedoucí mažoretek Scarlett Kutná Hora Michaela Palečková. 

Hasiči měli svůj ples ve Zbraslavicích

Zbraslavice /FOTOGALERIE/ - Sbor dobrovolných hasičů ze Zbraslavic pořádal v místní sokolovně tradiční hasičský ples.

OBRAZEM: Myslivci plesali v Lorci

Kutná Hora - Trubači na lesní rohy, nástup myslivců se standartou a loveckými psy i sokolník, tak začalo slavnostní zahájení tradičního mysliveckého plesu v kutnohorském Lorci.

OBRAZEM: Myslivci z Nových Dvorů pořádali ples

Hlízov – Myslivecký spolek Nové Dvory uspořádal v sobotu v Hlízově myslivecký ples. Sjeli se tanečníci z blízka i okolí, k tanci vyhrávala skupina Tip, nechyběla zvěřinová tombola.

Japonský den v Dačického domě přinesl vůni, chuť i poznání

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Zajímavý Japonský den připravil na sobotní odpoledne Dačického dům jako doprovodný program k nové výstavě Komei Tenno, kterou je tam možné zhlédnout do března. A k vidění jsou opravdové unikáty včetně velice vzácných předmětů, jež se díky kurátorovi výstavy Jakubu Zemanovi podařilo zapůjčit ze soukromých sbírek japonských císařů.

Kulhánek s Truksou se shodli: Výsledek neodpovídá dění na hřišti

Kutná Hora – Premiérové utkání v rámci zimní přípravy mají za sebou fotbalisté Kutné Hory a Čáslavi. Vzájemný souboj vyzněl výsledkově mnohem lépe pro Čáslavské, kteří porazili Kutnou Horu 6:1. Po zápase však oba trenéři uznali, že konečné skóre není odrazem toho, co se dělo na hřišti.

V Krchlebské Lhotě hořel rodinný dům. Nyní je neobyvatelný

Krchlebská Lhota – Tři profesionální jednotky hasičů a dvě dobrovolné jednotky zasahovaly ve čtvrtek 11. ledna po půlnoci u požáru rodinného domu v Krchlebské Lhotě na Kutnohorsku. "V domě byl v té chvíli jeden dospělý člověk a sedm dětí," uvedla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

KRÁTCE: Vladimír Böhm bude přednášet v Kutné Hoře

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Obyvatelé Kutnohorska: Jít k volbám je moc důležité, volit by měl každý

Kutnohorsko – Lidé budou vybírat v prezidentské volbě hlavu státu České republiky již tento víkend. Ptali jsme se lidí z Kutnohorska, jak oni vnímají volby, a zda je pro ně důležité jít volit. Například podle Jitky Šimkové z Hlízova je to důležité. „Lidé by měli chodit volit, protože mají možnost rozhodnout, kdo bude v čele státu,“ řekla Šimková.

Středočeští záchranáři: kdy půjdeme do důchodu?

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Záchranáři Středočeského kraje se ve čtvrtek 11. ledna sešli na výroční konferenci ve štábním domku Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře.

Vedení policie se setkalo se starosty na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Každoročně se koncem roku a začátkem nadcházejícího nového roku zajímá vedení kutnohorské policie o dění na jednotlivých územích Kutnohorska.

Výsledky hokejové mládeže SK Sršni Kutná Hora

Kutná Hora - Podívejte se na výsledky, střelce a sestavy všech mládežnických týmů SK Sršni Kutná Hora za uplynulý víkend.

Přichází čas maškarních bálů, karnevalů a průvodů

Kutnohorsko - Sotva na Kutnohorsku naplno odstartovala plesová sezona, vrhli se lidé do přípravy dalších typicky zimních veselic. Tentokrát bude řeč o karnevalech, maškarních bálech a masopustních průvodech. Většina měst a obcí myslí v tomto ohledu na malé i velké, děti se obvykle vyřádí v maskách na karnevalu, dospělí pak v masopustním průvodu či na maškarním plese.

Kutná Hora má kádr pohromadě. Pojede i na soustředění

Kutná Hora – Fotbalisté Sparty Kutná Hora zahájili v pondělí v Lorci zimní přípravu. Na prvním tréninku se trenérovi Radkovi Kulhánkovi hlásilo osmnáct hráčů. Celkově počítá, že bude pracovat s dvacetičlenným kádrem. „Chyběl nám Malý s Nekvindou kvůli práci. Navíc s námi byl brankář Kubát, který nám jen vypomáhá. Takže počítám, že nás bude devatenáct a dvacátým hráčem je zraněný Wolf,“ vyjmenoval kutnohorský kouč. 

KRÁTCE: Společný ples neziskových organizací plánují v Lorci

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska.

Evropská unie si více pohlídá osobní údaje

Kutnohorsko – Nařízení o ochraně osobních údajů, takzvané GDPR (General Data Protection Regulation), začne platit od 25. května. Od této chvíle již nebude tak snadné shromažďovat data o druhých.

Kutnohorsko trápí silný vítr

Kutnohorsko - Silný vítr trápí již od ranních hodin i obyvatele na Kutnohorsku. Do patnácté hodiny museli řešit hasiči celkem 14 událostí. "Jednalo se převážně o pády stromů na veřejných komunikacích, které hasiči vždy po příjezdu rozřezali a odstranili," uvedla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

KRÁTCE: Nový rok přivítají senioři na lednové Kavárničce

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska!

Ve městech a obcích začal svoz vánočních stromků

Kutná Hora - Svátek Tří králů, který připadá na 6. ledna, je pro mnoho lidí podle tradice oním datem, do kdy si v domácnosti nechávají ozdobný vánoční stromek. Po tomto datu už ho většina z nich „pakuje“ z domu ven. Jenže, kam s ním?

Na koncertě pro Terezku se vybralo přes 19 tisíc korun

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Charitativní koncert na podporu těžce nemocné desetiměsíční Terezky se konal na Gymnáziu Jiřího Ortena. Hlavní organizátorkou koncertu byla studentka čtvrtého ročníku gymnázia Veronika Šnebergová. 

KRIMI MIX: V Benešově ulici ukradli kolo

Kutnohorsko - Ke krádeži horského kola došlo v Kutné Hoře v ulici Benešova mezi sedmou a osmou hodinou ráno v neděli 7. ledna.

Radní zasednou v osmi poprvé v novém roce

Kutná Hora - Kutnohorské radní čeká první oficiální zasedání v tomto roce. Jednat budou ale stále v „oslabení“, protože jedno křeslo v devítičlenné městské radě je kvůli rezignaci Martina Hlavatého (ALTERNATIVA) stále volné.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT