VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUTNÁ HORA

OBRAZEM: Podvečer patřil v bohdanečském kostele hudbě

Bohdaneč - Vánoční hudbu přijela do bohdanečského kostela zahrát country kapela Trampoty a komorní pěvecký sbor Freetet. Po koncertě si lidé mohli zakoupit jejich  CD „Na koledě v Horách Kutných. Freetet & Trampoty z Kutné Hory. Akci pořádal obecní úřad ve spolupráci s místní farností.

Kde vás ošetří o vánočních svátcích?

Kutnohorsko - Člověk potřebuje vyrazit k lékaři, když se mu to nejméně hodí. U štědrovečerní večeře zaskočí kost, dítě těšící se na Ježíška se místo toho zmítá v horečce a stěžuje si na bolest ucha. Jenže kam v tu chvíli vyrazit, když jsou svátky? Lidé v Kutné Hoře to mají o to složitější, že ve zdejší nemocnici kupříkladu nefunguje pohotovost pro děti.

Zahradu bývalé jezuitské koleje zdobí nový strom

Kutná Hora - Mohutný platan bude novou chloubou zahrad Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře. Galerii jej věnovala společnost ARBOR. Konkrétně byl vybrán mohutný alejový opadavý strom z čeledi platanovitých, pěstovaný často jako okrasná dřevina - Platan javorolistý.

Nízkoprahový klub Archa rozdával dárky ve svých klubech

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Nízkoprahový klub Archa, který provozuje Dítě a kůň, opět obdarovával vánočními dárky děti ze sociálně slabých rodin. Dárky organizace získala díky akci Krabice od bot.

Průvodcovskou službu chtějí zastupitelé zachovat. Dostala injekci 2,4 milionu

Kutná Hora - Průvodcovskou službu Kutná Hora chceme zachovat. Na tom se shodla většina městských zastupitelů a zároveň městské společnosti odhlasovala finanční injekci.

Na kolik letos přijde kapr a kde ho lze ještě sehnat?

Kutnohorsko – Vánoce ťukají na dveře a ve většině rodin finišují poslední přípravy, včetně nákupu surovin na štědrovečerní stůl. Tam má své nezaměnitelné místo také kapr. Kde ho lze na Kutnohorsku ještě sehnat a bude jeho cena stejná jako loni? Podle všeho se ceny oproti loňsku příliš nezměnily, i když někteří prodejci o pár korun podražili.

OBRAZEM: Na škole řemesel mají novou mobilní kuchyni

Kutná Hora – Studenti SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře měli včera velký den. Poprvé totiž veřejnosti v praxi ukázali takzvanou Live Cooking Station, vítězný nápad, který vznikl v rámci projektu Lepší místo ve škole. Na realizaci mobilní mini kuchyně, která bude sloužit nejen profesní přípravě při výuce, ale i pro prezentaci školy a gastronomie, získal vítězný tým už v červnu od sponzorů šek na 50 000 korun.

Havárie na čističce na Kaňku, Beránkou teče žlutá voda!

Kutná Hora - Žlutá voda v Beránce znepokojila obyvatele Malína. Situaci momentálně monitoruje Povodí Labe jako správce vodního toku Beránka, Klejnara a Labe, kam by se tato voda mohla dostat.

Vysvědčení Deníku: co se povedlo a nepovedlo starostovi Martinu Starému

Kutná Hora - Odvolání starosty Martina Starého vzbudilo mezi kutnohorskou veřejností očekávaný rozruch. Zatímco jedni pádu Starého s chutí zatleskali, druzí si hořce povzdechli, jak dobrého vůdce Kutná Hora ve svém čele ztrácí. Ať tak či tak, do dějin kutnohorské radnice se Martin Starý zcela jistě zapíše nesmazatelným písmem.

Policisté hledají muže a ženu z kamerového záznamu

Kutná Hora - Hledaný muž a hledaná žena by mohli poskytnout informace k případu krádeže parfémů, ke které došlo v jedné kutnohorské drogerii v pondělí 11. prosince 2017 v 8.30 hodin.

Autobusy v centru Kutné Hory? Možná již velmi brzy

Kutná Hora – Autobusy projíždějící centrem Kutné Hory jsou už jen krůček ke skutečnosti. 

OBRAZEM: Seskupení Tubicenes Caelis vystoupilo v kostele sv. Vavřince

Zbraslavice - Adventní období ve Zbraslavicích obohatil v neděli 17. prosince Vánoční koncert dechového seskupení Tubicenes Caelis v kostele sv. Vavřince.

OBRAZEM: Cantica potěšila posluchače v kostele Panny Marie Na Náměti

Kutná Hora - K tradičním místům, kde smíšený komorní pěvecký sbor Cantica hrává svoje adventní koncerty, patří kostel Panny Marie Na Náměti. Letošní advent své posluchače potěšil koncertem v sobotu 16. prosince večer.

Sršni se trápili v koncovce. Druhý bod vystřelil v prodloužení Švejda

Kutná Hora - Hokejisté Kutné Hory přivítali v sobotu na svém ledě poslední tým krajské hokejové ligy, PZ Kladno. 

LAN pátry se konala ve Zbraslavicích

Zbraslavice /FOTOGALERIE/ - Počítačoví nadšencí ve Zbraslavicíh uspořádali již osmý ročník LAN párty v přísálí místní sokolovny.Vladimír Samek pozval stejně zaměřené lidi na pobavení se a zahraní si na PC. 

Vánoční koncert zaplnil kostel ve Vavřinci

Vavřinec /FOTOGALERIE/ - V sobotu 16. prosince se konal ve vavřineckém kostele sv. Vavřince vánoční koncert dětí z místní mateřské školy. Hosty nejprve přivítala starostka obce Jana Semerádová, která je také pozvala na malé pohoštění po skončení vystoupení.

FOTOGALERIE: Trhovci zavítali na Palackého náměstí

Kutná Hora - Třetí adventní víkend patřil také na Palackého náměstí v Kutné Hoře vánočním trhům. K dostání bylo zboží s vánoční tématikou, ale také tradiční trdelník, svařené víno a další dobroty.

OBRAZEM: Vánoční jarmark ozdobil Sedlec

Kutná Hora - Nefalšovanou adventní atmosféru mohli lidé nasát v sobotu 16. prosince v okolí kostnice. Osadní výbor Sedlec ve spolupráci s městem Kutná Hora zde totiž uspořádal Sedlecký vánoční jarmark.

Příběh Miroslavy Wiesnerové: Nejsou důležité dárky, ale rodina a pohlazení

Kutnohorsko – O svůj příběh se podělila Miroslava Wiesnerová, která bydlí v obci Tupadly u Čáslavi.

Jedovatý arsen v Malíně je opět na scéně

Kutná Hora /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ – Atmosféra v malínské sokolovně by se dala při debatě krájet. Zástupce Města Kutná Hora, starosta Josef Viktora, zástupce firmy Strabag Ivan Balej, Karel Brandejský z odboru životního prostředí a František Stehlík z Krajské hygienické stanice, seznámili veřejnost s výsledky biologického monitoringu.

Ratajská alej má druhé místo v kraji v soutěži Alej roku 2017

Rataje nad Sázavou - Zámecká alej Rataje je druhou nejhezčí alejí ve Středočeském kraji v rámci soutěže Alej roku 2017. Vítězství v kraji brala alej mezi obcemi Skupice a Huslík, pro kterou hlasovalo 166 příznivců.

Policisté žádají veřejnost o spolupráci při pátrání po neznámém pachateli

Kutná Hora - Policisté se opětovně obracejí k široké veřejnosti s žádostí o poskytnutí svědectví k případu, o kterém jsme vás informovali v uplynulých dnech.

Víkendový sportovní program. Kam se chystáte?

Kutnohorsko - Prohlédněte si program zápasů kutnohorských sportovních klubů o tomto víkendu.

Co zlomilo 'vaz' kutnohorskému starostovi?

Kutná Hora - Martin Starý (ZMĚNA) byl odvolán z postu starosty města Kutné Hory. Muž, který v posledních komunálních volbách od voličů získal největší počet preferenčních hlasů, opouští starostovské křeslo po třech letech. Pro jeho odvolání hlasovalo 14 z přítomných šestadvaceti zastupitelů. Proti hlasovalo 11 zastupitelů, jeden hlas byl neplatný. Hlasování tedy bylo poměrně těsné. Kdo mu tedy nakonec zlomil vaz?

OBRAZEM: Před Masarykovou školou se zpívaly vánoční koledy

Kutná Hora - Park v Jiráskových sadech před Základní školou T. G. Masaryka v Kutné Hoře se ve středu 13. prosince v podvečer zaplnil rodiči, dětmi a dalšími příznivci zpívání, kteří si přišli zpříjemnit čekání na Vánoce společným zpěvem. Někteří si stihli i nakoupit drobné dárečky, které vyráběly děti společně se svými vyučujícími, a pak už se netrpělivě čekalo na vystoupení těch nejmenších žáků.

KRÁTCE: Budou tradičně rozdávat betlémské světlo

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska. 

Předvánoční období a zima, láká zloděje stromků a dřeva

Kutnohorsko - V období před vánocemi a v zimním období zaznamenáváme každoročně zvýšený počet krádeží v lesních porostech. Pachatelé se nejčastěji zaměřují na vytěženou kulatinu, kterou majitelé někdy zbytečně ponechávají na místech bez dohledu a dlouhou dobu.

AKTUALIZOVÁNO

Novým starostou Kutné Hory je Josef Viktora. Martina Starého odvolali

Kutná Hora /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Martin Starý byl odvolán z postu starosty města Kutné Hory. Muž, který v posledních komunálních volbách od voličů získal největší počet preferenčních hlasů, opouští starostovské křeslo po třech letech. Pro jeho odvolání hlasovalo 14 zastupitelů, přítomno bylo 26.

Používání pyrotechniky pro zábavné účely má svá pravidla. Znáte je?

Kutnohorsko - Období vánočních svátků a Nového roku jsou svátky klidu, spojené se sváteční náladou a osobní pohodou. A právě s blížícím se koncem roku mnozí z občanů nakupují zábavnou pyrotechniku, kterou chtějí konec starého roku a nástup nového oslavit. Používání pyrotechniky pro zábavné účely má však i svá pravidla, kterými by se měli řídit ti, kteří si ji zakoupí.

Na plese kutnohorských fotbalistů se bude dražit Barošův dres. Dorazí i Uličný

Kutná Hora - S obnovením tradice kutnohorských fotbalových plesů přichází v lednu 2018 i Sparta Kutná Hora. Společenskou událost v kulturním domě Lorec bude pořádat v sobotu 27. ledna od 19 hodin. A nepůjde jen o tanec. Program plesu je velice pestrý.

Výsledky hokejové mládeže SK Sršni Kutná Hora

Kutná Hora - Přečtěte si výsledkový servis mladých kutnohorských hokejistů.

Vandal poškodil nejméně osm vozidel. Policie žádá veřejnost o spolupráci

Kutná Hora - Kutnohorští policisté přijali během včerejšího dne nejméně osm oznámení o poškození osobních motorových vozidel. Ihned zahájili úkony v trestním řízení a případům se intenzivně věnují. Spolupracují s Městkou policií Kutná Hora a vyhodnocují kamerové záznamy města.

Město připravuje oslavy 100. výročí vzniku státu

Kutná Hora – Město připravuje pro rok 2018 oslavy 100. výročí založení Československé republiky a celý rok se tak ponese v tomto duchu. Vznikne dokonce speciální logo oslav a také kalendář akcí, který vyjde dvakrát ročně – pro první pololetí v lednu a pro druhé pololetí v červnu 2018.

KRÁTCE: Kino Modrý Kříž uvede životopisný snímek Milada

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Žáci z kutnohorské Masaryčky potěšili vystoupením starší spoluobčany

Kutná Hora - Jako každý rok, ani letos děti nezapomněly na starší spoluobčany. Žáci zavítali do ÚSP Barbora, aby zdejší klienty potěšili pásmem básní a písní s vánoční tematikou a předali drobné dárečky.

Žáci se zapojili do celorepublikové akce Krabice od bot

Kutná Hora - Žáci 6.A, 6.B a 7.B z kutnohorské Masaryčky se zapojili do celorepublikové akce Krabice od bot, kterou zorganizovala Diakonie Českobratrské církve evangelické.

Příběh Dagmar Lieblové uvedou v Dačického domě

Kutná Hora – „Chtěla jsem přežít. A žít tak, aby se za mě rodiče nemuseli stydět,“ to jsou slova Dagmar Lieblové, předsedkyně Terezínské iniciativy a rodačky z Kutné Hory, jejíž životní příběh uvede obecně prospěšná společnost Post Bellum v rámci projektu Kino Příběh 20. století v Dačického domě již zítra v 17.30 hodin.

Policisté z Kutné Hory pátrají po muži z kamerového záznamu

Kutná Hora - Kutnohorští policisté pátrají po totožnosti osoby – muže z kamerového záznamu v Kutné Hoře. „Osoba na fotografii z kamerového záznamu může poskytnout informace k případu krádeže, ke kterému došlo v uplynulých dnech v Kutné Hoře. Svým svědectvím může přispět k dopadení pachatele, či objasnění tohoto případu,“ řekla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Nejúspěšnější sportovec roku se koná 14. února. Nyní máte šanci nominovat

Kutná Hora – Šestý ročník ankety Nejúspěšnější sportovec Kutné Hory se blíží mílovými kroky. Vyhlášení ankety proběhne tradičně v kutnohorském Tylově divadle. Tentokrát ve středu 14. února 2018.

Futsaloví junioři poslední zápas v Maďarsku vyhráli a slavili druhé místo

Budapešť (Maďarsko) - Česká futsalová reprezentace do 19 let zakončila Turnaj 4 zemí v Maďarsku nedělním vítězstvím nad Slovenskem.  

KRÁTCE: Herečka Chantal Poullain zazpívá své šansony

Kutnohorsko - Přinášíme tipy na kultruní akce v regionu. 

Česká ulice je znovu průjezdná

Kutná Hora – Ulice Česká, která je jednou z hlavních příjezdových cest do centra města, je po několika měsících konečně znovu průjezdná. 

Padne v úterý hlava kutnohorského starosty?

Kutná Hora - V úterý 12. prosince nastane na kutnohorské radnici den „D“. Městští zastupitelé budou rozhodovat o tom, jestli ve funkci starosty města skončí Martin Starý. Ze sedmadvacetičlenného zastupitelstva stačí, aby pro jeho odvolání zvedla ruku nadpoloviční většina. 

Cantica odehrála adventní koncert v kostelíku sv. Bonifáce v Lochách

Lochy /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Tradiční adventní koncert v kostelíku sv. Bonifáce v Lochách uspořádal pro členy spolku a širokou veřejnost Muzejní a vlastivědný spolek „Včela Čáslavská“. 

OBRAZEM: Socha koudelníka už má své místo v parku u kostela Matky Boží

Kutná Hora - Socha koudelníka byla slavnostně odhalena v sobotu 9. prosince v 15 hodin v parku u kostela Matky Boží Na Náměti v Kutné Hoře. Autorem sochy je Petr Švolba, který zrealizoval původní nápad jednoho z Kutnohořanů prostřednictvím kampaně Lepší místo. 

OBRAZEM: Sladké Vánoce provoněly Kutnou Horu

Kutná Hora - Zimní verze Cukrářských slavností znovu přilákala do centra města stovky lidí. Cukráři, pekaři, ale také majitelé restaurací a barů nabízeli nejrůznější sladké dobroty. 

OBRAZEM: Lidé si užili advent na Hrádku

Kutná Hora - Zpívání koled a lidových písní, loutkové divadlo pro děti, vánoční výtvarnou dílnu nebo fotokoutek s ladovskou tématikou. To všechno si mohli lidé užít během soboty 9. prosince v Kutné Hoře na Hrádku.

Cena živého stromku se oproti loňsku většinou nezměnila

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ – Vánoce se ani v letošním roce neobejdou bez stromečku. I když se najdou lidé, kteří dávají přednost stromku umělému, každý rok se najde spousta lidí, kteří upřednostňují stromek živý.

OBRAZEM: Tanečníci kurzu B ukončili věnečkem své kurzy

Kutná Hora - Naposledy v pátek 8. prosince se na parketu v Lorci sešli tanečníci kurzu B z Taneční školy Antonína a Jany Novákových. Takzvaný věneček ukončil jejich taneční kurz, který navštěvovali od září. 

V Českém muzeu stříbra v Kutné Hoře přivítali letošního 130 000. návštěvníka

Kutná Hora – České muzeum stříbra otevřelo v pátek 8. prosince v 10 hodin svou bránu, před kterou již netrpělivě čekali žáčci 1. A z kutnohorské Základní školy Žižkov. Ti přišli spolu s učitelkou Janou Němečkovou navštívit nově otevřenou výstavu Ladovské Vánoce. Ve výstavní síni na jejich příchod již čekali zástupci Středočeského kraje a Českého muzea stříbra.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT