VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUTNÁ HORA

Na bezpečnost ve městě dohlédne víc kamer

Kutná Hora – Zvýšení bezpečnosti ve městě má zajistit rozšíření kamerového systému, na kterém se shodli radní. Podle slov starosty Kutné Hory Josefa Viktory je to snaha reagovat na četné prosby občanů, kteří žádají, aby kamerami byla pokryta další riziková místa ve městě. Do kamerového systému chce město investovat přibližně 700 tisíc korun, vše ale ještě musí schválit zastupitelé.

Kutná Hora má nového partnera

Kutná Hora - Kutná Hora má nové partnerské město. Stalo se jím pětadvacetitisícové Jajce v Bosně a Hercegovině ležící na soutoku řek Pliva a Vrbas. Starosta Kutné Hory Josef Viktora tam spolu s dalším zástupcem vedení města pojede v příštím týdnu podepsat smlouvu o partnerství. „Měl bych jet já a pravděpodobně místostarosta,“ řekl Viktora.

Tibetskou vlajku vyvěsí i kutnohorská radnice

Kutná Hora - K mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet, se letos znovu připojí i kutnohorská radnice. Shodli se na tom městští zastupitelé s menší výhradou.

Kapela GJO Band zahraje, aby pomohla Terezce

Kutná Hora - Charitativní koncert, jehož výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje na konto malé Terezky z Kutné Hory, uspořádá kapela GJO Band. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 22. února od 18 hodin v aule Gymnázia Jiřího Ortena.

Sportovce roku budeme znát ve středu. Už máte vstupenku?

Kutná Hora – Další ročník ankety Nejúspěšnější sportovec Kutné Hory za rok 2017 se blíží. Vyhlášení se uskuteční v kutnohorském Tylově divadle ve středu od 18 hodin.

OBRAZEM: Námořníci i piráti tančili v kutnohorském Dominiku

Kutná Hora - Dětský karneval se uskutečnil v Domě dětí a mládeže Dominik v Kutné Hoře v neděli 11. února. Tento rok byl dětský karneval pojatý v námořnickém a pirátském stylu. 

Kobylky na úvod přípravy podlehly Světlé nad Sázavou

Bílé Podolí – Fotbalisté Bílého Podolí absolvovali první zápas v rámci zimní přípravy. Jejich soupeřem byla Světlá nad Sázavou, vedoucí tým I. A třídy, skupiny A kraje Vysočina. Ta Bílé Podolí porazila vysoko 6:0.

OBRAZEM: Debustrol se pokusil zbourat kutnohorský klub Česká 1

Kutná Hora - Koncert skupiny Debustrol, který je součástí turné Winter Bloody Tour, se konal v sobotu 10. února v Kutné Hoře. Klub Česká 1 byl zcela zaplněn vyznavači thrash metalu. Nelze se tomu divit, protože Debustrol je považován za průkopníky tohoto hudebního stylu u nás, respektive v Československu. 

Kutná Hora se na závěr soustředění střetla s Polnou

Vrchlabí - Fotbalisté Kutné Hory zakončili své soustředění sobotním zápasem na umělé trávě ve Vrchlabí, kde se utkali s Polnou. Po náročném týdnu svěřenci Radka Kulhánka prohráli 0:2.

OBRAZEM: Rybáři si zaplesali ve Zbraslavicích

Zbraslavice - Ve zbraslavické sokolovně pokračovala dne 10. února plesová sezona v pořadí druhým Rybářským plesem.

OBRAZEM: Masopustní masky pochodovaly Úmonínem

Úmonín – Tradiční masopustní průvod pořádala dne 10. února také tato obec. K průvodu se pak přidružila i reálná policejní hlídka, která ale neprováděla žádné kontroly, jen s průvodem chvíli vesele promlouvala. Maškary prošly celou obcí, tančily, pily a dočerpávaly síly občerstvením u jednotlivých stavení. Samozřejmě nevynechaly ani místní zámek, kde pro ně byly připraveny velké hody.

V sobotu patřil kulturní dům již šestému Hlínování

Hlízov /FOTOGALERIE/ - Hlízovský unikátní spolek uspořádal v sobotu 10. února program s velikonoční tematikou, aby zhotovené výrobky z hlíny stihla Lada Lisá vypálit. V pátek 23. března v 15 hodin se více než 30 dětí i dospělých sejde znovu a jarní motivy dozdobí.

FOTOGALERIE: V Malešově se konal tradiční masopust

Malešov - V sobotu 10. února se v Malešově před pivovarem sešli účastníci masopustního průvodu. Potom se všichni přesunuli na nádvoří místní tvrze, kde z rukou starosty převzali klíč a vládu nad Malešovem. Pak už nic nebránilo tomu, aby se průvod vydal na cestu obcí.

Herecká škola oslaví páté výročí

Kutná Hora – Tylova herecká škola se již slušně „zabydlela“ na kutnohorské umělecké scéně a mezi vzdělávacími a volnočasovými zařízeními v regionu. Není divu, uplynulo již pět od jejího vzniku.

Smutná bilance: počet dopravních nehod stoupl

Kutnohorsko – Počet nehod na silnicích na Kutnohorsku v loňském roce stoupl. Došlo zde celkem ke 683 dopravním nehodám, což je o 83 více, než v roce 2016. Podle statistik loni policisté řešili 23 dopravních nehod, kde sehrál roli alkohol, 128 nehod si pak vyžádalo lehké zranění a 19 nehod zranění těžší. Tragicky pak nehody skončily pro 5 lidí. „Celková škoda se vyšplhala na zhruba 40,563 milionu korun,“ uvedla kutnohorská policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Chřipka je na vzestupu, kutnohorská nemocnice zakazuje od soboty návštěvy

Kutná Hora - Výskyt akutních respiračních onemocnění v okrese Kutná Hora přesáhl v šestém týdnu roku 2018 epidemický práh. Aktuálně je nemocných na 100 000 obyvatel na Kutnohorsku 1799 lidí. To je vzestup nemocnosti oproti minulému týdnu o 15,2 procent.

Oprava historického mostu se protáhne

Kamenné Mosty /FOTOGALERIE/ - Kompletní rekonstrukcí prochází historický most ve vsi Kamenné Mosty poblíž Žlebů. Původně měly být opravy dokončeny letos v dubnu. Nakonec byl ale termín posunut až na srpen.

Úspěch! Kutná Hora získala tři velké dotace

Kutná Hora – Více než úspěšná byla Kutná Hora při rozdělování evropských dotací na revitalizaci památek. V poslední výzvě, kterou vypsalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, se jí podařilo získat tři dotace. Dvě z nich jsou určené pro městské objekty, jedna pro Římskokatolickou farnost Kutná Hora. A nejde přitom o malé peníze, jedna z dotací dokonce převyšuje sto milionů korun.

OBRAZEM: Skupina Vesper se představuje v nové sestavě a s novou image

Kutná Hora - Hard-popová banda Vesper, která o sobě dává čím dál hlasitěji vědět, nedávno oznámila odchod kmenového člena, kytaristy, zpěváka a autora několika úspěšných písní z repertoáru Vesperu Pavla Mojžíše.

Otočený směr řidiče překvapil

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Dopravní zmatek vyvolala včerejší změna značení v jednosměrné uličce, kterou Jungmannovo náměstí ústí do Sokolské ulice.   

OBRAZEM: Zavzpomínali na kapelníka Miroslava Jiřištu

Kutná Hora - Tylovo divadlo v Kutné Hoře se zaplnilo v úterý 6. února posluchači, pro které připravil producent hudebních pořadů na kutnohorsku Antonín Novotný Vzpomínkový zábavný večer na zdejšího muzikanta, zpěváka a kapelníka Miroslava Jiřištu. Ti spolu připravovali jubilejní 20. Hudební pořad k Mirkovým devadesátinám, které by oslavil 08. února 2018. Bohužel osud rozhodl jinak a Mirek Jiřišta odešel do muzikantského nebe dne 2. listopadu loňského roku. 

Chřipka postupuje! Nejvíce nemocné jsou školní děti

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ – Nemocných stále přibývá. V minulém týdnu byl ve Středočeském kraji zaznamenaný vzestup celkové nemocnosti o 22,1 procenta. Celková nemocnost činila 1837 onemocnění na sto tisíc obyvatel, a jedná se tedy již o epidemický výskyt. Ani Kutnohorsku se chřipky nevyhnuly.

KRÁTCE: Na čáslavském stadionu bude karneval na ledě

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

U hudebního klubu napadli čtyřiatřicetiletou ženu

Kutná Hora - Kriminalisté z Kutnohorska prověřují případ trestného činu ublížení na zdraví, ke kterému mělo dojít 17. listopadu 2017 kolem půl třetí ráno v ulici Vítězná v Kutné Hoře. "V blízkosti vchodu do hudebního klubu zde došlo k fyzickému napadení mezi přítomnými osobami," uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

OBRAZEM: Sportovci plesali v Kácově

Kácov - Již po sedmé spojili své síly kácovští volejbalisté a fotbalisté k uspořádání plesu. Tak jako i předchozí roky k tanci a poslechu hrál František Procházka. Večer plný hudby, ale také, jak jinak na sportovním plese, plný soutěží se sportovní tematikou.

Jaro je za dveřmi

Zbraslavice - Na Hromnice kvetoucí sněženky nejsou na Zbraslavicku obvyklé. Týden teplého počasí je krásně probudil a to je už neklamná předzvěst blížícího se jara.

OBRAZEM: Čtyři malířky mají společnou výstavu

Kutná Hora - Vernisáž zahájila výstavu čtyř malířek s názvem Velikatema. Malby Veroniky Scholze, Lindy Kotrbové, Katky Groholové a Terezy Divišové mohou lidé ve Spolkovém domě v Kutné Hoře navštívit do neděle 18. února.

KRÁTCE: V Malíně se chystá pořádná jízda v maskách

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Děvčata si v pátek zatančila hip hop

Kutná Hora - V kutnohorském Domě dětí a mládeže Dominik trénovala děvčata v pátek 2. února dopoledne hip hop. Zpříjemnila si tak pololetní prázdniny.

Lukáš Rudolfský: Musíme vycházet ze zajištěné obrany

Kutná Hora /ROZHOVOR/ - Do konce krajské hokejové ligy zbývají tři kola a kutnohorští Sršni v nich budou bojovat o udržení se v soutěži. V sobotu od 17.30 hodin je čeká těžký duel s třetím týmem soutěže, HC Rakovník. Před utkáním jsme vyzpovídali jednoho z nejzkušenějších hráčů Kutné Hory, Lukáše Rudolfského.

Pozor! V okolí Kutné Hory budou odstraňovat souše

Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ - Městské lesy a rybníky Kutná Hora budou v letošním roce pokračovat v těžbě suchých stromů v okolí Kutné Hory, především v lokalitě na Kaňku. Ty uschly v důsledku nepříznivých klimatických podmínek v minulých letech. „Jedná se o rekreační lesy, kde se pohybuje velké množství lidí. Proto musíme stromy vytěžit v co nejkratší době, aby nedošlo například k úrazu pádem suchých stromů nebo větví,“ uvedl Stanislav Peroutka, který je jednatelem společnosti Městské lesy a rybníky Kutná Hora.

Sláva! Město získalo 124 milionů na knihovnu

Kutná Hora – O krok blíže k realizaci je projekt kutnohorské knihovny ve školní budově Na Náměti. Starosta Kutné Hory Josef Viktora potvrdil, že město získá dotaci, která by měla pokrýt až 95 procent z celkových výdajů. „Máme přiznáno necelých 124 milionů korun, přičemž celkové náklady jsou stanoveny na 148 milionů korun. Letos by měly být zahájeny přípravné práce,“ řekl Viktora.

Sám sebou: lektoři věnovali pozornost postavení a chování žáků ve společnosti

Kutná Hora - Již tradičně se v lednu na Střední průmyslové škole v Kutné Hoře uskutečnila preventivní akce za podpory Města Kutné Hory pro žáky třetích ročníků pod vedením zkušených lektorů Zdeňky Kašparové a Karla Kašpara.

Kriminalisté pátrají pro majiteli zabitého psa

Kutná Hora - Kriminalisté pátrají po majiteli zabitého psa. Pes byl s největší pravděpodobností kříženec jezevčíka a jiného plemene se středně dlouhou srstí, hnědočerné barvy a s výškou v kohoutku 30 centimetrů.

Výsledky mládežnických hokejových celků na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Mládežnické hokejové výsledky za uplynulý víkend. Nechybí ani program na nadcházející víkend.

KRÁTCE: Knihovna se otevře pro čtenáře v půlce února

Kutnohorsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 29. ledna do 4. února naposledy rozloučí se svými blízkými.

Žáci v Kutné Hoře dostali pololetní vysvědčení

Kutná Hora - I žáci v Kutné Hoře dnes dostali svá pololetní vysvědčení. Na Základní škole Kamenná stezka v Kutné Hoře převzali žáci druhé třídy vysvědčení od třídní učitelky Yvetty Jeřábkové.

Na Skalce vyrostly patníky kvůli bezpečnosti

Kutná Hora /OBRAZEM/ - Už tak komplikovaná doprava díky uzavřenému malínskému nadjezdu je nyní ještě komplikovanější. Paradoxně za to může snaha o zvýšení bezpečnosti silničního provozu v místě křižovatce na Skalce, která je „vyhlášená“ svou nebezpečností a dlouhými kolonami.

AKTUALIZOVÁNO

Nehody blokovaly hlavní tah pod Kaňkem

Kutnohorsko - Hned dvě nehody blokovaly ve středu 31. ledna ráno hlavní tah I/38. Jedna z nehoda se odehrála na "známé" křižovatce pod Kaňkem, druhá před odbočkou na Hlízov. Na místě zasahovala policie i hasiči. 

Zastupitelé volili i odvolávali radní

Kutnohorsko - Hned v úvodu prvního zasedání městských zastupitelů v tomto roce rozhodovalo šestadvacet přítomných členů o tom, kdo obsadí neobsazené místo v devítičlenné městské radě. Stejně jako v prosinci proti sobě stanuli dva kandidáti, Ivo Šanc (ŠANCE) a Monika Válková (Změna). 

Zamyšlení důchodkyně nad prezidentskými volbami

Kutná Hora - Prezidentská debata osmi kandidátů mě doslova nadchla. Nikdo nikoho neurážel, nevytahoval na soupeře nějakou podpásovku, televizní diváci se dokonce pobavili. Prostě úroveň a slušná nabídka. Začala jsem být opět hrdá na svoje češství. Ukázali jsme Americe i Rusku, jak je možné vést prezidentskou kampaň.

Další operní večer věnují Dmitriji Hvorostovskému

Kutná Hora - Ruský barytonista Dmitrij Hvorostovský, který v listopadu loňského roku podlehl těžké nemoci, bude hlavní postavou dalšího operního večera, který se uskuteční v úterý 20. února od 18.00 hodin v prostorách kutnohorské Střední průmyslové školy.

KRÁTCE: Tři králové ve Zbraslavicích vybrali přes dvacet tisíc

Kutnohorsko - Přečtěte si krátké zprávy z Kutnohorska.

Roztančený klub oslavil vespeří desítku

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Kutnohorský klub Česká 1 byl v pátek 26. ledna místem oslavy 10. výročí vzniku kapely s názvem Vesper a díky hostům, fanouškům a v neposlední řadě energické muzice kapely Vesper to byla rocková party jaksepatří.

Taxík Maxík je v Kutné Hoře velmi oblíbený

Kutná Hora - Je to již rok, co začal ulicemi Kutné Hory brázdit senior taxi s názvem Taxík Maxík. Stále je o něj velký zájem. Vždyť jen průměrný počet přepravovaných osob za jeden den je dvacet.

V Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Archa uspořádali den otevřených dvěří

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Projektový den a den otevřených dveří se konal ve čtvrtek 25.1 ledna v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Archa. Bylo to do roka a do dne od otevření této provozovny, která byla loni po třech letech přemístěna z ubytovny Lorec do centra města. Lidé tak měli možnost vidět, co všechno se za rok 2017 v klubu dělo.

Výsledek voleb je třeba respektovat, říkají politici

Kutnohorsko - Názory politiků na Kutnohorsku na Miloše Zemana v roli prezidenta se různí. Shodují se však, že je výsledek více než nutné respektovat.

OBRAZEM: Judas Priest Revival to rozpálil v Kutné Hoře

Kutná Hora - Pražská hudební formace Judas Priest Revival vystoupila v sobotu 27. ledna v kutnohorském hudebním klubu Česká 1. Skupina patří mezi špičku naší revivalové scény.

ON-LINE: Na dotazy čtenářů odpovídal trenér Miroslav Procházka

Kutná Hora - Čtenáři Kutnohorského deníku se mohli podílet na dalším sportovním online rozhovoru. V úterý od 18 hodin odpovídal na dotazy čtenářů trenér z Fit studia Jitky Brachovcové Miroslav Procházka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT