VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: UHLÍŘSKÉ JANOVICE

Uhlířské Janovice leží na mírně zvlněné planině, stoupající pozvolna z Polabské nížiny. Do okolí města zasahují poslední výběžky Českomoravské vrchoviny a Středočeské pahorkatiny.
Nejvyšší bod okolí je vrch Březina (555 m) mezi obcemi Sudějov a Žandov. Průměrnou výšku zdejší krajiny 427 m má i janovické náměstí. Město leží na soutoku dvou potoků Kochánovského a Lhoteckého, k nimž se níže připojuje potok Sudějovský (Anenský).
Spojené toky napájejí Vavřinecký rybník. Zdroj: www.uhlirskejanovice.cz

OBRAZEM: Uhlířskojanovičtí hasiči si zatančili na bále

Uhlířské Janovice - Sbor dobrovolných hasičů z Uhlířských Janovic uspořádal v sále místní Kooperativy svůj tradiční bál. O akci byl tak velký zájem, že se Kooperativu podařilo zaplnit i přesto, že se jedná o jeden z největších tanečních sálů v kraji.

OBRAZEM: Namísto divadla zazněly v kostele koledy

Uhlířské Janovice - Plánované divadelní představení v kostele sv. Jiljí v Uhlířských Janovicích se z důvodu nemoci nekonalo. O náhradní program se v neděli postaral hudební soubor žáků místní Základní umělecké školy pod vedením jejího ředitele Ivo Fišera. Nutno dodat, že šlo o plnohodnotnou náhradu. Pásmo koled v úpravě pana Radka Máchy dalo početným návštěvníkům připomenout uplynulý vánoční čas. Akci pořádala Římskokatolická farnost Uhlířské Janovice spolu se Základní uměleckou školou.

OBRAZEM: Lidé z Kácova vystoupili na Silvestra na Vyhlídku

Kácov - Jarní počasí, panující poslední den v roce, přilákalo zhruba 100 lidí, kteří se přišli rozloučit s odcházejícím rokem, na tradiční kácovskou akci s názvem Společné focení ve 2 na vyhlídce. Tuto akci pořádá místní obecní úřad od roku 2014, kdy byla Vyhlídka vybudována za podpory LČR. Zapojují se do ní lidé nejenom z Kácova, ale i ze širokého okolí.

Vokální skupina KrisKros vystoupila v Uhlířských Janovicích

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - V pátek večer se uhlířskojanovický kostel sv. Havla naplnil písněmi v podání vokálního kvintetu, doplněného nejlepším českým beatboxerem Jarem Cossigou. A protože vánoční čas již pominul, byly na programu kromě koled také skladby z oblasti populární hudby, ale i třeba árie z Labutího jezera.

OBRAZEM: Vánoce na Blátě. Doslova a do písmene

Bláto - V pátek a sobotu se konala akce nazvaná Vánoce na Blátě. Blátem v názvu byla původně myšlena farma ve stejnojmenné obci nedaleko Uhlířských Janovic. Návštěvníci si zde mohli zakoupit živé kapry, speciality místní produkce, nebo prostě jenom posedět s kávou či jiným nápojem. V nabídce restaurace Maštal byly například i grilované klobásy, sýr a jeden z gastronomických symbolů Vánoc - rybí polévka. Návštěvník zde hlavně našel oázu klidu v předvánočním shonu.

Kostel v Jindicích naplnily tóny vánočních písní

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - O nedělní hudební program se jindickém kostele sv. Václava postarali žáci Základní umělecké školy z Uhlířských Janovicích. Vystoupení s žáky připravil a uváděl její ředitel Ivo Fišer.

OBRAZEM: Taneční kurz v Uhlířských Janovicích byl zakončen tradičně věnečkem

Uhlířské Janovice - V pátek 8. prosince skončil v sále Kooperativy v Uhlířských Janovicích letošní kurz tance a společenského chování. Všech dvacet čtyři párů mohlo početnému publiku předvést, co se pod vedením tanečních mistrů, manželů Maršálkových, naučilo.

Janovický řezbář věří, že v sochách dál žije duše stromu

Uhlířské Janovce /ROZHOVOR/ - Uhlířskojanovický řezbář Miroslav Gross, který se dřevosochání věnuje od roku 2011, obohatil vánoční výzdobu na zdejším Václavském náměstí poprvé v roce 2015. Tehdy světlo světa spatřil nádherný dřevěný betlém v životní velikosti.

OBRAZEM: Adventní jarmark se konal v Ratajích nad Sázavou

Rataje nad Sázavou - Jarmark s vánoční tematikou se konal v sobotu v prostorách místního zámku. Pestrá nabídka ozdobných předmětů byla doplněna nejen o různé cukrářské výrobky, ale také například o medovinu.

OBRAZEM: V Uhlířských Janovicích rozsvítili vánoční strom

Uhlířské Janovice - Vánoční strom byl slavnostně rozsvícen na náměstí v Uhlířských Janovicích v pátek 1. prosince. 

Uhlířské Janovice svůj zápas znovu odložily

Uhlířské Janovice - Podzimní sezonu měli fotbalisté Uhlířských Janovic dohrát v sobotu po obědě na domácím hřišti proti Zárybům.

OBRAZEM: Sobotní večer patřil v Uhlířských Janovicích mladým tanečníkům

Uhlířské Janovice - Druhá prodloužená letošního tanečního kurzu se konala v sobotu v sále Kooperativy v Uhlířských Janovicích. Všech dvacet čtyři párů frekventantů kurzu mělo možnost na veřejnosti ukázat, co se dosud pod vedením tanečních mistrů, manželů Maršálkových, naučilo v oblasti tance a společenského chovaní.

Výlovy rybníků pokračovaly v sobotu

Uhlířskojanovicko - Hned dva rybníky na Uhlířskojanovicku vydaly v sobotu svá bohatství. Při výlovu rybníka v Žíšově bylo možno zakoupit nejen čerstvě vylovené ryby, ale i rybí pochoutky a výrobky z Farmy Bláto.

Park patřil v pátek večer strašidlům

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - Dušičkový lampiónový průvod uspořádal v Uhlířských Janovicích místní Ochotnický spolek Uhlíř. Zaplněné prostranství u základní školy ukázalo, že o akci je nebývalý zájem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT