VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: UHLÍŘSKÉ JANOVICE

Uhlířské Janovice leží na mírně zvlněné planině, stoupající pozvolna z Polabské nížiny. Do okolí města zasahují poslední výběžky Českomoravské vrchoviny a Středočeské pahorkatiny.
Nejvyšší bod okolí je vrch Březina (555 m) mezi obcemi Sudějov a Žandov. Průměrnou výšku zdejší krajiny 427 m má i janovické náměstí. Město leží na soutoku dvou potoků Kochánovského a Lhoteckého, k nimž se níže připojuje potok Sudějovský (Anenský).
Spojené toky napájejí Vavřinecký rybník. Zdroj: www.uhlirskejanovice.cz

Dořešil se domov seniorů, otázka Kooperativy ale ne

Uhlířské Janovice – Uhlířské Janovice jsou zhruba třítisícové město na samém okraji jihozápadní hranice kutnohorského okresu. Jsou nejmenším městem Kutnohorska, ale i tady mají místní své radosti a starosti, které hýbou komunální politikou.

Motorka za statisíce zmizela v noci z kempu

Soběšín - Jen 7706 kilometrů stačil majitel ujet na novém motocyklu značky Triumph Explorer XRX V201, než o stroj neočekávaně přišel. Motorka za více než 420 tisíc korun mu byla ukradena. Stalo se to v neděli 9. září někdy uprostřed noci. Zmizela mezi jednou hodinou a půl pátou, kdy byla zaparkována před chatou v Masarykově kempu v obci Soběšín. Nepomohlo ani uzamčení.

OBRAZEM: V Košicích popáté upekli koláč pro kostel

Košice - Pátý ročník benefičního jarmarku nazvaného Koláč pro kostel se konal v obci Košice v sobotu 8. září. Jarmark pořádala obec ve spolupráci s Římskokatolickou farností Uhlířské Janovice. 

OBRAZEM: Pouťové veselí v Kácově zpestřily šnečí závody

Kácov - První víkend po svaté Heleně je každý rok termín pro tradiční kácovskou pouť. Stejně tomu bylo i letos. Atrakce se nacházely především na obecním tábořišti. Kolotoče, houpačky, střelnice, autíčka a řada dalších. Koho omrzely kolotoče, houpačky, střelnice, ten si mohl nakoupit pouťové zboží  ve stáncích rozesetých po náměstí a přilehlých ulicích.

OBRAZEM: Petrovice II u Uhlířských Janovic bavilo putovní letní kino

Petrovice II - „Dvě nevěsty a jedna svatba“ je název rodinné komedie, kterou v sobotu shlédli návštěvníci putovního letního kina v Petrovicích II u Uhlířských Janovic. Je to již druhé letošní promítání letního kina v této obci.

OBRAZEM: O víkendu se konala pouť v Sudějově

Sudějov - Sudějovskému náměstíčku dominuje překvapivě velký poutní kostel sv. Anny. Ten vznikl v souvislosti s blízkým pramenem. Po vysvěcení v roce 1725 jej provází pouť, která se dodnes každý rok vrací vždy v neděli po sv. Anně.

Motorkář utrpěl otevřenou zlomeninu nohy, do nemocnice ho přepravil vrtulník

Staňkovice /FOTOGALERIE/ - Středně těžkým zraněním skončila dopravní nehoda, která se stala v pátek 27. července odpoledne na silnici II/335 u Staňkovic na odbočce na Ostašov. Motorkář na Suzuki se tam srazil se Škodou Superb. Na pomoc mu přispěchal i vrtulník.

OBRAZEM: Chovatelé vystavili to nejlepší ve Staňkovicích

Staňkovice – Výstavu drobného zvířectva připravila o víkendu organizace Českého svazu chovatelů Staňkovice. V prostorách u místního obecního úřadu mohli návštěvníci obdivovat exponáty více než sedmdesáti chovatelů. Nejčastěji byli k vidění králíci a holubi. Nechybělo ani exotické ptactvo, slepice a jiní opeřenci nebo ovce.

OBRAZEM: Slavnost připomněla upálení mistra Jana Husa

Mitrov - Upálení mistra Jana Husa si připomněli v Mitrově. Šestý ročník slavnosti k výročí upálení husitského kazatele pořádala mitrovská část výboru pro rozvoj obcí města Uhlířské Janovice.

Slavnostní víkend v Kácově: městys si připomněl významné výročí

Kácov /FOTOGALERIE/ - K výročí 700 let o první zmínce o Kácovu připravil obecní úřad společně se spolky slavnostní víkend. Oslavy začaly již v pátek koncertem historické liturgické hudby Musica da Chiesa v kostele Narození Panny Marie.

OBRAZEM: Čert a Káča v Kácově

Kácov - Nedělní odpoledne 24. června v kácovské sokolovně patřilo čertům i jiným pohádkovým postavám. Divadelní nadšenci z Čestína tam sehráli pohádku Čert a Káča. 

OBRAZEM: Účast na slavnostech ovlivnilo počasí

Uhlířské Janovice - O víkendu 23. a 24. června uspořádalo Město Uhlířské Janovice již devatenáctý ročník Uhlířskojanovických slavností. Hlavní program se konal v sobotu na místním náměstí. Začátek byl určen především dětem, a byla jím dětská show Luboše Votroubka. 

OBRAZEM: V Ratajích nad Sázavou se vrátili v čase

Rataje nad Sázavou - Osmý ročník jízdy historických motorek a automobilů do vrchu Rataják se konal v sobotu 23. června v Ratajích nad Sázavou. Na start se postupně postavila zhruba sedmdesátka posádek, aby je starosta městyse Luboš Kubát odstartoval a závodníci mohli absolvovat 1300 metrů dlouhou trať ze žulových kostek.

OBRAZEM: Uhlířskojanovická sokolovna opět ožila divadlem

Uhlířské Janovice - Divadelní představení se konalo v pátek 22. června v Uhlířských Janovicích. Ochotnický spolek Uhlíř v místní sokolovně uvedl premiéru hry Přízrak. Jedná se o thriller s prvky komedie, kdy děj na konci dojde k zajímavému rozuzlení.

OBRAZEM: V Petrovicích II si lidé užili letní kino

Petrovice II - „Pohádky pro Emu“ je rodinná komedie, kterou v sobotu zhlédli návštěvníci putovního letního kina v Petrovicích II u Uhlířských Janovic. Celou akci zorganizovala především místní starostka Marcela Dejlová.

Trenér Novotný koučoval v Janovicích svůj poslední zápas

Uhlířské Janovice - Také fotbalová I. A třída uzavřela svou kapitolu. Ve skupině B hostily v sobotu poslední Uhlířské Janovice jistého vítěze – Bohemii Poděbrady. Domácí prohráli 1:2 a uzavřeli tak nepovedenou sestupovou sezonu.

OBRAZEM: Nový Marsyas si pro svoji premiéru vybral ratajský klub Pivovárek

Rataje nad Sázavou - Zaplněný klub Pivovárek v Ratajích nad Sázavou byl první červnový pátek svědkem koncertu zcela nového hudebního seskupení.

OBRAZEM: V městském parku bylo rušno

Uhlířské Janovice - O víkendu se konal v Uhlířských Janovicích 8. ročník orientačního závodu Běh na draka. Pro závodníky bez rozdílu věku byly připraveny tratě Městským parkem a jeho okolím o různých délkách. Novinkou byl sobotní noční běh, který zahájila fireshow Ohnivé kačenky.

Uhlířské Janovice zůstávají po výprasku od Pěčic na posledním místě

Pěčice - K dalšímu zápasu v rámci I.A třídy vyjeli fotbalisté Uhlířských Janovic do Pěčic. Mužstvo Antonína Novotného na hřišti 3. týmu soutěže bodovat nedokázalo, navíc prohrálo vysoko 0:6 a zůstává na posledním místě.

OBRAZEM: Výstava traktorů v Kralicích

Kralice - Sběratel traktorů Petr Sochůrek s rodinou uspořádal v sobotu 19. května výstavu historických traktorů. Vedle exponátů bylo připraveno i občerstvení a soutěž pro děti o to, kdo nakreslí nejhezčí traktor.

Vzpomínky Aleny Šuchmannové: Válka je vůl

Kutnohorsko - Válka je vůl. Tento nápis jsem kdysi objevila na nějakém sloupku, už ani nevím, ve kterém městě to bylo. Zvláštní, avšak trefné spojení slov mě překvapilo a zaujalo. Když jsem náhodou u příbuzných uviděla výtisk novin Student z 28. února 1968, záhada byla vyřešena.

První květen patřil v Uhlířských Janovicích hudbě

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - Prvomájový koncert přilákal na náměstí v Uhlířských Janovicích mnoho posluchačů. O hudební program se postaral mládežnický orchestr při místní základní umělecké škole a sbor Červánek, obojí pod taktovkou Květoslava Červeného.  

Prohlídka hasičské zbrojnice přilákala mnoho zájemců

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - Den otevřených dveří se již tradičně konal na prvního máje ve zbrojnici dobrovolných hasičů v Uhlířských Janovicích. Pro veřejnost byla připravena prohlídka veškeré techniky, kterou má místní sbor k dispozici.

OBRAZEM: Bohatý čarodějnický program připravili v Kácově

Kácov - Poslední dubnový den je tradičně spojený s pálením čarodějnic. I letos připravil obecní úřad ve spolupráci s místními hasiči, Sokolem, Bi sportem a spolkem Kopretinka zábavné odpoledne pro děti a rodiče. O hudební doprovod se postarala místní kapela Martina Zemana.

OBRAZEM: Na čarodějnice do Uhlířských Janovic přijel legendární Elvis

Uhlířské Janovice - Pondělní večer patřil v areálu koupaliště v Uhlířských Janovicích čarodějnicím. A že se jich tu společně s čaroději sešel hojný počet, bylo vidět během soutěže o nejlepší kostým. Než k tomuto klání došlo, tak si mohly děti ověřit svou šikovnost při různých dovednostních disciplínách. O dobrou náladu se postaralo hudební seskupení Šou-Hanz Band. A jako host zde vystoupil Elvis v podání Radka Tupého. V závěru večera byl odpálen ohňostroj. Organizace události se ujal městský úřad.

OBRAZEM: Postavy z románu Bylo nás pět ožily na divadelním jevišti

Uhlířské Janovice - „Dobrý den, jmenuji se Petr Bajza“, zaznělo na úvod divadelní komedie podle knihy Karla Poláčka Bylo nás pět, ve které autor vzpomíná na své dětství. Její scénickou adaptaci nastudovali pod režijní taktovkou Miroslava Förstera členové ochotnického spolku Uhlíř z Uhlířských Janovic.

OBRAZEM: Příznivci deskových her si dali dostaveníčko v Kácově

Kácov - Turnaj deskových her se konal v sobotu 14. dubna v kácovském Bisportu. Dopoledne patřilo pexesu a hře Člověče nezlob se, odpoledne byla na programu hra Aktivity. Na účasti se podepsalo krásné slunečné počasí, lidé dali spíše přednost pobytu venku.

Uhlíři podlehli Velimi. Střídající Kulhánek viděl po šesti minutách červenou

Uhlířské Janovice - V rámci 19. kola I. A třídy přivítali na svém hřišti fotbalisté Uhlířských Janovic celek Velimi. Po vyrovnaném úvodu dokázali hosté dvakrát skórovat a vedení 2:0 udrželi až do konce první půle. Ačkoliv uhlíři zkraje druhého dějství snížili na 1:2 gólem Čapka, vyrovnat se jim nepodařilo. Utkání navíc nedohrál kvůli vyloučení Denis Kulhánek.

Zloděj odcizil i kameru s nočním přísvitem

Uhlířské Janovice - Policisté z Uhlířských Janovic šetří případ krádeže okapových svodů, ke kterému došlo od 9. března do 16. března v obci Sudějov.

OBRAZEM: Plesovou sezonu ukončil Městský ples

Uhlířské Janovice - Jako poslední ples této sezony se 16. března v Uhlířských Janovicích konal Městský ples, který uspořádal spolu s agenturou KMP místní městský úřad. Akce se konala v sále Kooperativy a o hudební stránku večera se na výbornou postarala skupina Studio 95.

OBRAZEM: V Čestíně uspořádali Jarní tvoření

Čestín - Jarní tvoření v Čestíně má již dlouholetou tradici. Je určené pro děti i dospělé. Pořadateli bylo tentokrát připraveno asi dvacet různých dílniček, které měly za téma například zdobení perníčků, proutěné košíčky, pomlázky, šperky, plstění vlny, keramiku a mnoho dalšího.

OBRAZEM: V Uhlířských Janovicích soutěžily taneční páry

Uhlířské Janovice - Celostátní soutěž ve společenském tanci Uhlířskojanovická parketa se konala v sobotu 10. března v sále Kooperativy. Přestože se jedná o největší taneční sál ve Středočeském kraji, bylo zde plno.

Policisté hledají muže a ženu z kamerového záznamu. Nepoznáváte je?

Uhlířské Janovice - Policisté z Uhlířských Janovic pátrají po totožnosti dvou dosud neznámých osob z fotografií kamerového záznamu.

OBRAZEM: Na pódiu ráčkovala princezna

Čestín - Divadelní nadšenci pod TJ Sokol Čestín, tak zní přesně název divadelního spolku, který v sobotu 3. března zavítal do sokolovny v Uhlířských Janovicích. Zahrál zde pohádku o Princezně, která ráčkovala.

Konec zábav v Janovicích? Sál Kooperativy se prodává

Uhlířské Janovice - Čtvrt století se zde konala jedna z největších tanečních soutěží v republice, ale také koncerty, rockové zábavy, hasičský bál místních hasičů a poslední dvě sezony také městský ples. Řeč je o tanečním sále Kooperativa v Uhlířských Janovicích. Místní na něj byli náležitě hrdí a zejména Uhlířskojanovická parketa pro ně každoročně byla nezapomenutelným zážitkem. Jenž s tím je teď možná konec.

OBRAZEM: Uhlířskojanovičtí hasiči si zatančili na bále

Uhlířské Janovice - Sbor dobrovolných hasičů z Uhlířských Janovic uspořádal v sále místní Kooperativy svůj tradiční bál. O akci byl tak velký zájem, že se Kooperativu podařilo zaplnit i přesto, že se jedná o jeden z největších tanečních sálů v kraji.

OBRAZEM: Namísto divadla zazněly v kostele koledy

Uhlířské Janovice - Plánované divadelní představení v kostele sv. Jiljí v Uhlířských Janovicích se z důvodu nemoci nekonalo. O náhradní program se v neděli postaral hudební soubor žáků místní Základní umělecké školy pod vedením jejího ředitele Ivo Fišera. Nutno dodat, že šlo o plnohodnotnou náhradu. Pásmo koled v úpravě pana Radka Máchy dalo početným návštěvníkům připomenout uplynulý vánoční čas. Akci pořádala Římskokatolická farnost Uhlířské Janovice spolu se Základní uměleckou školou.

OBRAZEM: Lidé z Kácova vystoupili na Silvestra na Vyhlídku

Kácov - Jarní počasí, panující poslední den v roce, přilákalo zhruba 100 lidí, kteří se přišli rozloučit s odcházejícím rokem, na tradiční kácovskou akci s názvem Společné focení ve 2 na vyhlídce. Tuto akci pořádá místní obecní úřad od roku 2014, kdy byla Vyhlídka vybudována za podpory LČR. Zapojují se do ní lidé nejenom z Kácova, ale i ze širokého okolí.

Vokální skupina KrisKros vystoupila v Uhlířských Janovicích

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - V pátek večer se uhlířskojanovický kostel sv. Havla naplnil písněmi v podání vokálního kvintetu, doplněného nejlepším českým beatboxerem Jarem Cossigou. A protože vánoční čas již pominul, byly na programu kromě koled také skladby z oblasti populární hudby, ale i třeba árie z Labutího jezera.

OBRAZEM: Vánoce na Blátě. Doslova a do písmene

Bláto - V pátek a sobotu se konala akce nazvaná Vánoce na Blátě. Blátem v názvu byla původně myšlena farma ve stejnojmenné obci nedaleko Uhlířských Janovic. Návštěvníci si zde mohli zakoupit živé kapry, speciality místní produkce, nebo prostě jenom posedět s kávou či jiným nápojem. V nabídce restaurace Maštal byly například i grilované klobásy, sýr a jeden z gastronomických symbolů Vánoc - rybí polévka. Návštěvník zde hlavně našel oázu klidu v předvánočním shonu.

Kostel v Jindicích naplnily tóny vánočních písní

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - O nedělní hudební program se jindickém kostele sv. Václava postarali žáci Základní umělecké školy z Uhlířských Janovicích. Vystoupení s žáky připravil a uváděl její ředitel Ivo Fišer.

OBRAZEM: Taneční kurz v Uhlířských Janovicích byl zakončen tradičně věnečkem

Uhlířské Janovice - V pátek 8. prosince skončil v sále Kooperativy v Uhlířských Janovicích letošní kurz tance a společenského chování. Všech dvacet čtyři párů mohlo početnému publiku předvést, co se pod vedením tanečních mistrů, manželů Maršálkových, naučilo.

Janovický řezbář věří, že v sochách dál žije duše stromu

Uhlířské Janovce /ROZHOVOR/ - Uhlířskojanovický řezbář Miroslav Gross, který se dřevosochání věnuje od roku 2011, obohatil vánoční výzdobu na zdejším Václavském náměstí poprvé v roce 2015. Tehdy světlo světa spatřil nádherný dřevěný betlém v životní velikosti.

OBRAZEM: Adventní jarmark se konal v Ratajích nad Sázavou

Rataje nad Sázavou - Jarmark s vánoční tematikou se konal v sobotu v prostorách místního zámku. Pestrá nabídka ozdobných předmětů byla doplněna nejen o různé cukrářské výrobky, ale také například o medovinu.

OBRAZEM: V Uhlířských Janovicích rozsvítili vánoční strom

Uhlířské Janovice - Vánoční strom byl slavnostně rozsvícen na náměstí v Uhlířských Janovicích v pátek 1. prosince. 

Uhlířské Janovice svůj zápas znovu odložily

Uhlířské Janovice - Podzimní sezonu měli fotbalisté Uhlířských Janovic dohrát v sobotu po obědě na domácím hřišti proti Zárybům.

OBRAZEM: Sobotní večer patřil v Uhlířských Janovicích mladým tanečníkům

Uhlířské Janovice - Druhá prodloužená letošního tanečního kurzu se konala v sobotu v sále Kooperativy v Uhlířských Janovicích. Všech dvacet čtyři párů frekventantů kurzu mělo možnost na veřejnosti ukázat, co se dosud pod vedením tanečních mistrů, manželů Maršálkových, naučilo v oblasti tance a společenského chovaní.

Výlovy rybníků pokračovaly v sobotu

Uhlířskojanovicko - Hned dva rybníky na Uhlířskojanovicku vydaly v sobotu svá bohatství. Při výlovu rybníka v Žíšově bylo možno zakoupit nejen čerstvě vylovené ryby, ale i rybí pochoutky a výrobky z Farmy Bláto.

Park patřil v pátek večer strašidlům

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - Dušičkový lampiónový průvod uspořádal v Uhlířských Janovicích místní Ochotnický spolek Uhlíř. Zaplněné prostranství u základní školy ukázalo, že o akci je nebývalý zájem.

Pochod za dušičkou byl v Chlístovicích věnován kulatému výročí popravy

Chlístovice /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Šestý ročník chlístovického setkání s názvem Pochod za dušičkou byl v pátek věnovaný 580. výročí smrti Jana Roháče z Dubé. Jeho roli navečer převzal Slávek Ryšánek, který přivítal hosty u hasičské zbrojnice. Poté průvod odešel na hřbitov a tam čekal smrťák s kosou, strašili duchové, bílá paní rozdávala dětem perníčky. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT