VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ZRUČ NAD SÁZAVOU

Zruč nad Sázavou leží v okresu Kutná Hora. Od okresního města je vzdáleno 30 km a od hlavního města ČR Prahy 57 km. V okruhu 10 kilometrů od města jsou hranice okresu Kutná Hora s okresy Havlíčkův Brod a Benešov. Město se rozkládá v údolí vytvořeném nádherným meandrem Sázavy, k němuž se přimyká po pravém břehu. Na jeho teritorium řeka vstupuje z východu u zručského nádraží v nadmořské výšce 330 m a opouští je na severozápadě v místě, kde se říká Na kostelíku (332 m n.m.). V tomto místě si musela po milióny let klestit cestu masivem Chabeřických skal (399 m n.m.), který je velkolepým monumentem její erozivní činnosti a vzácným přírodním úkazem, který by si zasluhoval zvýšenou péči a ochranu. Zdroj: www.zruc.cz

OBRAZEM: Vodácký festival i retro plavbu zalilo slunce

Zruč nad Sázavou - Za teplého, slunečného počasí se v rozkvetlém zámeckém parku ve Zruči konal v sobotu III. Vodácký festival. Od deseti hodin se otevřely expozice vodáckého muzea, jediného v ČR. Rovněž byla přístupná Kolovratská věž s krásnou vyhlídkou na město.

Majda z Kouzelné školky otevírala turistickou sezonu ve Zruči

Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Starosta města Martin Hujer v sobotu ve 13 hodin na nádvoří zručského zámku slavnostně zahájil turistickou sezonu. Nechybělo vystoupení mateřských škol, žáků základní umělecké školy, tanečního kroužku a školní družiny.

OBRAZEM: Ameriky dorazily do Zruče

Zruč nad Sázavou - Opět po roce se náměstí Míru ve Zruči nad Sázavou zaplnilo americkými koráby. Troubení klaksonů, řev motorů a nablýskaná americká fára, to bylo v sobotu 21. dubna lákadlo pro spoustu diváku, aby si nenechali tuto show ujít.

OBRAZEM: Školáci ze Zbraslavic uklízeli silniční příkopy

Zbraslavice - Sběru odpadu podél silnic a na veřejném prostranství věnovala Základní škola ve Zbraslavicích páteční den. Jednotlivé třídy si rozdělily úseky a se svými učitelkami se vydaly sbírat odpadky.

OBRAZEM: Hasiči se naučili, jak zdolat záludnosti jezů

Kutnohorsko - Pořádná frajeřina v tom nejlepším slova smyslu - a současně s nejvyšší mírou pokory k síle dravého živlu. To předváděli profesionální hasiči ze čtyř středočeských stanic, kteří se v úterý i o týden dříve sjeli k řece Sázavě - do obce Horka II na Kutnohorsku a do Českého Šternberka na Benešovsku. Absolvovali výcvik zaměřený na záchranu osob z nebezpečného jezu.

Devátá Noc s Andersenem v Bohdanči. S pejskem a kočičkou

Bohdaneč /FOTOGALERIE/ - Letošní, celorepublikovou akci, na podporu dětského čtení, Noc s Andersenem, s přesahem do zahraničí, v pořadí již devátou v Bohdanči, posunuli na pátek 6. dubna. V letošním roce bylo dané téma na motivy pohádek O pejskovi a kočičce a také Rychlé šípy Jaroslava Foglara.

OBRAZEM: Rybáři vylovili dvouhektarový Řeplický rybník

Řeplice - Jarní výlov dvouhektarového Řeplického rybníka, který slouží ke komorování ryb, se konal v pondělí 9. dubna. Násada zůstává v této nádrži uprostřed obce přes zimu, na jaře se ryby po vylovení a roztřídění převezou na chovné rybníky.

OBRAZEM: Pochod okolo Zbraslavic měl rekordní počet účastníků

Zbraslavice /VIDEO/ - Sedmnáctého ročníku pochodu okolo Zbraslavic se v sobotu 7. dubna zúčastnilo rekordních 1167 lidí. Pěší měli výběr z pěti tras v délkách od 10 do 27 kilometrů. Cyklisté se rozjeli po čtyřech cestách a také vybírali dle své zdatnosti. Nejkratší trasa pro cyklisty měřila 22 kilometrů, ta nejdelší byla dlouhá 50 kilometrů.

OBRAZEM: S úklidem řeky Sázavy pomáhali žáci základních škol

Zruč nad Sázavou - Úklid Čistá řeka Sázava pořádá na části toku mezi Chřenovicemi a Zručí nad Sázavou Místní akční skupina Lípa pro venkov. "Letos je to již desátý ročník, kdy akci pořádáme," řekla Deníku Iveta Marhanová z MASky.

OBRAZEM: Včelí svět v Hulicích opět otevřen

Hulice - Velikonoční sobota a neděle jsou první dny, kdy je otevřeno ve Včelím světě v Hulicích u Zruče nad Sázavou po zimní přestávce. Lidé se mohou projít velkým včelím úlem s obřími plástvemi, na dotykových monitorech si prohlédnout anatomii včely, zahrát si kvíz ze života včel anebo si pustit zvuky úlu a mnoho dalšího.

Škola naruby: žáci ve Zbraslavicích se ujali učitelské role

Zbraslavice - O tom, jak je nelehká role učitele, se přesvědčili na Základní škole ve Zbraslavicích žáci deváté třídy. Na Den učitelů, který každoročně připadá na 28 března, si připravili Školu naruby. Na dvě vyučovací hodiny se ocitli v roli učitelů žáků nižších tříd.

Noc s Andersenem ve Zbraslavicích: k dětem se přidal i starosta, četl a luštil

Zbraslavice - Podvanácté se v knihovně ve Zbraslavicích konala Noc s Andersenem. Tentokrát děti nocovaly s pejskem a kočičkou, a to nejen s knihou, ale i kresbou na obličej. V rámci kouzelné noci stihly nejen čtení, ale i výrobu velikonočních zajíčků, nespočet her a soutěží.

OBRAZEM: Velikonoční výstavu pořádají ve Zbraslavicích

Zbraslavice - Místní akční skupina Lípa pro venkov ve spolupráci se Zámeckým pivovarem pořádá od 23. do 29. března tradiční prodejní velikonoční výstavu.

OBRAZEM: Ve Zruči na Sázavou se slavil svátek svatého Patrika

Zruč nad Sázavou - Tradiční irský svátek už má své příznivce i na Kutnohorsku. Slavnost tohoto dne uspořádal v sobotu 17. března Klub Panenky České Republiky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT