VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ZRUČ NAD SÁZAVOU

Zruč nad Sázavou leží v okresu Kutná Hora. Od okresního města je vzdáleno 30 km a od hlavního města ČR Prahy 57 km. V okruhu 10 kilometrů od města jsou hranice okresu Kutná Hora s okresy Havlíčkův Brod a Benešov. Město se rozkládá v údolí vytvořeném nádherným meandrem Sázavy, k němuž se přimyká po pravém břehu. Na jeho teritorium řeka vstupuje z východu u zručského nádraží v nadmořské výšce 330 m a opouští je na severozápadě v místě, kde se říká Na kostelíku (332 m n.m.). V tomto místě si musela po milióny let klestit cestu masivem Chabeřických skal (399 m n.m.), který je velkolepým monumentem její erozivní činnosti a vzácným přírodním úkazem, který by si zasluhoval zvýšenou péči a ochranu. Zdroj: www.zruc.cz

Novou zbrojnici využijí ještě letos

Zruč nad Sázavou – Dobrovolní hasiči ze Zruče nad Sázavou, jejichž činnost funguje od roku 1886, se budou koncem léta radovat ze zrekonstruované hasičské zbrojnice. Město získalo na tuto akci dotaci z Integrovaného operačního systému ve výši 6,2 milionu korun. „Opravy hasičské zbrojnice potrvají do konce srpna,“ uvedl zručský starosta Martin Hujer.

OBRAZEM: Ve Zbraslavicích cvičí pravidelně jógu v denním životě

Zbraslavice - Cvičení jógy v denním životě má ve Zbraslavicích šestnáctiletou tradici. Cvičenci si zlepší fyzickou kondici i psychickou rovnováhu. Cvičením dochází k protažení celého těla, k harmonii těla, mysli a duše. 

Florbalisté se střetli s lídrem. Dominovali až ve třetí části

Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – V osmnáctém kole florbalové divize přivítala Kutná Hora ve zručské sportovní hale vedoucí celek soutěž Olymp Praha. Utkání nakonec skončilo výhrou hostí 6:4. Kutnohorští jsou aktuálně na sedmé pozici s osmadvaceti body.

Amatérští fotografové soutěží ve Zruči

Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Fotoklub ve Zruči nad Sázavou pořádá každým rokem soutěž amatérských fotografů ve dvou kategoriích do patnácti let a šestnáct let a více. Ti pošlou elektronicky své fotky, fotoklub je nechá vytisknout ve formátu 40x30 a vystaví v základní umělecké škole v galerii s názvem Na Mostě.

První letošní výstava ve zručské zámecké galerii patří třem pražským malířkám

Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - V zámecké galerii ve Zruči nad Sázavou můžete zhlédnout první letošní výstavu. Nese název „Zastavte se, zasněte se…“ Připravily ji tři pražské malířky Marie Sibaiová, Petra Boukalová a Marie Kovandová.

Lepší školu budou mít také ve Zruči

Zruč nad Sázavou - Finálové klání projektu s názvem Lepší místo ve škole se uskutečnilo ve čtvrtek 1. února v hudením sále Základní umělecké školy ve Zruči nad Sázavou.

Společnost Centrin CZ uspořádala večer plná hudby, zpěvu, tance a zábavy

Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Ve zcela vyprodaném společenském sále domova pro seniory pořádala společnost Centrin CZ XI. Reprezentační ples. K tanci a poslechu hrála skupina Peklo z Kolína.

OBRAZEM: První ples sezony ve Zruči na Sázavou

Zruč na Sázavou - Sezonu společenských bálů tu zahájil v sobotu 20. ledna jedenáctý ples města Zruče nad Sázavou. Ve velkém sále hotelu Zruč, kde se reprezentační ples města konal, zahrál hostům k ladnému pohybu po parketu OH Band se zpěváky Hanou Horovou a Tomášem Peckou.

OBRAZEM: Sněhová přeháňka změnila silnici v klouzačku

Zbraslavicko - Zejména řidiči museli jet ve středu ráno opatrně. Sněhová přeháňka totiž změnila silnice na Zbraslavicku v klouzačku. Tu ale posyp a sluníčko brzy rozpustilo.

Zručští šipkaři museli do kácovského azylu a jsou spokojení

Zruč nad Sázavou – Mezi menšinové sporty, které v Deníku pravidelně každý pátek představujeme, patří i šipky. Tentokrát jsme se zaměřili na zručský tým Baltazaři, který hraje 2. ligu pod Unií Šipkových Organizací. Jedná se o třetí nejvyšší soutěž v republice.

Muž ve Zruči nad Sázavou řídil pod vlivem alkoholu

Zruč nad Sázavou - Ke středu dvou osobních vozidel značky Mazda a WV Touran došlo 1. ledna ve 12.22 hodin na křižovatce ulic Sad Míru, Chabeřická a Polabská. "U obou řidičů byla provedena dechová zkouška, která u šestapadesátiletého řidiče Mazdy prokázala pozitivní hodnoty a naměřila 2,22 promile alkoholu v dechu," řekla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

OBRAZEM: Vánoční vytrubování ve Zruči potěšilo příchozí

Zruč n. S. - Spolkový dům a Spolek Zručská desítka pořádali před Spolkovým domem  tradiční Vánoční vytrubování. Zručští se přišli pobavit, vánočně naladit a zazpívat si tradiční koledy spolu s dětským a smíšeným sborem.

FOTO: Tubicenes Caelis zahrálo také v kostele Povýšení svatého kříže ve Zruči

Zruč nad Sázavou - Vánoční koncert seskupení Tubicenes Caelis v kostele Povýšení svatého kříže ve Zruči nad Sázavou byl další akcí v adventním čase. Kostel se v neděli 17. prosince v podvečer zaplnil lidmi, kteří si přišli poslechnout vánoční klasiku.

Klub panenky pomáhá

Zruč nad Sázavou - Klub panenky ČR z.s. Zruč nad Sázavou se již několik let připojuje k programu vyhlášenému organizací UNICEF "Panenky pomáhají". Panenky pro UNICEF šijí nejen členky klubu, ale inspirují i další jednotlivce a organizace.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT