„Platná vládní opatření nelze pro akci “fandění našim hokejistům” dodržet. Pokud je budeme vyžadovat, pak kouzlo takové akce je pryč. Osobně bych chtěl našim hochům fandit na náměstí, při velkém plátnu a užít si tu atmosféru. Bohužel tento rok to není možné,“ uvedl místostarosta Čáslavi Martin Horský (Čáslav pro všechny).

Mistrovství světa v ledním hokeji sleduje i devítiletý Tobiáš, který s plným nasazením fandí našim hokejistům.
VÝZVA: Fandíte českým hokejistům? Pošlete nám fotku!

Plátno, které obvykle lákalo fanoušky na Palackého náměstí, zatím neplánují ani v Kutné Hoře. „Zatím jsme o tom neuvažovali, ale nemožné to není. Uvidíme,“ uvedl místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr (Piráti).

Čeští hokejisté při prvním tréninku v Rize.
Zvláštní hokejový svátek startuje ostře. Češi chtějí zlobit a přivézt medaili

O společné fandění na zahrádkách restaurací ale hokejoví fandové zřejmě nepřijdou. Povzbuzovat naše hochy se chystají třeba na zahrádce restaurace U Havířů v centru Kutné Hory. „Musím jen vymyslet připojení. Ale vypadá to na větší TV,“ prozradil majitel Mirek Hvězda.

U Havířů v Kutné Hoře jsou na fandění české hokejové reprezentace na mistrovství světa připraveni.U Havířů v Kutné Hoře jsou na fandění české hokejové reprezentace na mistrovství světa připraveni.Zdroj: Deník/Hana Pilcová

Fandit by se mělo také v kutnohorském Baru Pod Schodama na Havlíčkově náměstí. „Všechno je připravené, hokejoví fandové mohou přijít,“ uvedl majitel Robert Jelínek.

Extraliga, hokej, Mountfield Hradec Králové vs. Liberec
Hokejový kvíz pro méně znalé: Co je šuspik, trma-vrma a blafák?

Tradičně se hokejoví fandové scházejí také v kutnohorském podniku Palma, kde jsou televizní obrazovky součástí zdejší rozlehlé zahrádky.