„Platná vládní opatření nelze pro akci “fandění našim hokejistům” dodržet. Pokud je budeme vyžadovat, pak kouzlo takové akce je pryč. Osobně bych chtěl našim hochům fandit na náměstí, při velkém plátnu a užít si tu atmosféru. Bohužel tento rok to není možné,“ uvedl místostarosta Čáslavi Martin Horský (Čáslav pro všechny).

Plátno, které obvykle lákalo fanoušky na Palackého náměstí, zatím neplánují ani v Kutné Hoře. „Zatím jsme o tom neuvažovali, ale nemožné to není. Uvidíme,“ uvedl místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr (Piráti).

O společné fandění na zahrádkách restaurací ale hokejoví fandové zřejmě nepřijdou. Povzbuzovat naše hochy se chystají třeba na zahrádce restaurace U Havířů v centru Kutné Hory. „Musím jen vymyslet připojení. Ale vypadá to na větší TV,“ prozradil majitel Mirek Hvězda.

close U Havířů v Kutné Hoře jsou na fandění české hokejové reprezentace na mistrovství světa připraveni. info Zdroj: Deník/Hana Pilcová zoom_in U Havířů v Kutné Hoře jsou na fandění české hokejové reprezentace na mistrovství světa připraveni.

Fandit by se mělo také v kutnohorském Baru Pod Schodama na Havlíčkově náměstí. „Všechno je připravené, hokejoví fandové mohou přijít,“ uvedl majitel Robert Jelínek.

Tradičně se hokejoví fandové scházejí také v kutnohorském podniku Palma, kde jsou televizní obrazovky součástí zdejší rozlehlé zahrádky.