více >>
Deník

Základní škola Jana Palacha otevřela další oddělení školní družiny

V novém školním roce na Základní školu Jana Palacha v Kutné Hoře nastoupilo do třech tříd 59 prvňáčků. „Kvůli zvyšujícímu se počtu žáků jsme také otevřeli další oddělení školní družiny," zmínila na úvod ředitelka Jaroslava Drabešová

„V tomto školním roce se i naši nejmladší zapojí do práce Žákovského parlamentu jako pozorovatelé, a možná nás překvapí svými názory a nápady. Od prosince až do března připravujeme 'Předškolácké hodinky' pro děti a rodiče, kteří se k nám chystají na začátku dubna k zápisu. Prvňáčky čekají čtenářské chvilky v městské knihovně, ty starší projekt finanční gramotnosti 'Abeceda peněz', výuka v anglickém jazyce s rodilými mluvčími v projektu 'Edison'," začala Jaroslava Drabešová popisovat široké aktivity školy.

Jak dále pokračovala, školní družina rozšíří vzdělávání v rámci celostátního projektu 'Sportuj ve škole' a podpoří environmentální vzdělávání mladších žáků. Nejstarší opět pojedou 'na lyže' a 'na vodu' v rámci lyžařského a vodáckého kurzu, čeká nás adaptační a zotavovací pobyty v přírodě, exkurze a výlety.

„Opět se zapojíme do celonárodních akcí 'Jsem Laskavec' a 'Srdce s láskou darované' k propojení všech generací. Náš pěvecký sbor Palášek vystoupí nejen ve škole, ale i v programech jiných organizací a institucí. Všichni budeme snažit, aby naše děti získaly co nejvíce dovedností a znalostí, které budou pro budoucnost potřebovat a cítily se ve škole spokojeně,“ zakončila Jaroslava Drabešová.

Třída I.A s paní učitelkou Jiřinou Vlasákovou.

Základní škola Jana Palacha v Kutné Hoře: třída 1.A s učitelkou Jiřinou Vlasákovou. FOTO: DENÍK/Hana Kratochvílová

Třída I.B s paní učitelkou Věrou Černou.

Základní škola Jana Palacha v Kutné Hoře: třída 1.B s učitelkou Věrou Černou. Foto: DENÍK/Hana Kratochvílová

Třída I.C s paní učitelkou Danou Řebíčkovou.

Základní škola Jana Palacha v Kutné Hoře: třída 1.C s učitelkou Danou Řebíčkovou. Foto: DENÍK/Hana Kratochvílová

Příště si představíme děti ze ZŠ Kamenná stezka v Kutné Hoře. V tištěném vydání Kutnohorského deníku ve středu 2. října 2019.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky