více >>
Deník

Nový školní rok na Masarykově škole se hned nesl ve znamení úspěchu

Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře přivítala 56 nových prvňáčků. Přes léto se ale ve škole rozhodně nezahálelo. V rámci dotačního programu IROP (Integrovaný regionální operační program) Učíme přírodní vědy inovativně získalo vzdělávací zařízení přes tři miliony korun na modernizaci učebny fyziky - chemie a vybudování chemické laboratoře a skladu chemikálií.

K vybudování nových prostor ve škole došlo právě přes letní prázdniny. Získané finanční prostředky byly rovněž použity na vybudování bezbariérového WC.

Ještě na konci školního roku se starší žáci školní družiny zúčastnili v Tylově divadle výstavy fotografií měst zařazených do UNESCO na území Slovenské republiky. T předvyplněných zpětných otázek a postřehů z výstavy na anketních lístcích byla na začátku července vylosována desítka šťastlivců, kteří získali hodnotné publikace o atraktivních místech UNESCO a další drobné ceny. 

Z žáků měla největší štěstí Eliška Formanová ze 4.B, která získala 3. místo, a Míša Málková ze 4.A, která byla na 4. až 10. místě. Ceny jim byly slavnostně předány v pátek 6. září v Dačického domě. Nový školní rok se tak na ZŠ T. G. Masaryka hned nesl ve znamení úspěchu zdejších žáků. 

Naši prvňáci: Škola T. G. Masaryka přivítala 56 nových prvňáčků.

Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře: třída 1.A s učitelkou Petrou Formáčkovou. Foto: DENÍK/Hana Kratochvílová

Naši prvňáci: Škola T. G. Masaryka přivítala 56 nových prvňáčků.

Základní škola T. G. Masaryka v Kutné Hoře: třída 1.B s učitelkou Klárou Peroutkovou. Foto: DENÍK/Hana Kratochvílová

Příště si představíme děti ze ZŠ Jana Palacha v Kutné Hoře. V tištěném vydání Kutnohorského deníku ve středu 25. září 2019.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky