Vyrazit letos v zimě s dětmi na lyžařský výcvik je pro školy bez nad sázky pořádným dobrodružstvím. Ty tam jsou doby, kdy tělocvikáři a vychovatelé sledovali především sněhové podmínky. Zima tentokrát žádá mnohem více.

Zjistit, kteří žáci a studenti jsou očkovaní a kteří ne. U neočkovaných pohlídat nebo rovnou raději zajistit PCR test tak, aby před odjezdem nebyl starší než dvaasedmdesát hodin. V narvaných testovacích centrech to přitom občas není nic jednoduchého, navíc když zaslání výsledků mnohde garantují až do osmačtyřiceti hodin.

Školní lyžařský výcvik. Ilustrační foto.
Lyžařské výcviky: víc než sníh řeší školy na Kutnohorsku PCR testy na covid

Sehnat ubytování, které bude splňovat všechny státem nařízené podmínky a zároveň rodičům nezruinuje po Vánocích kapsy, je také doslova umění. Zvláště když se všechna opatření mění jako na běžícím pásu a ta, která se týkají právě školních lyžařských kurzů, oznámila vláda až před Štědrým dnem.

Přesto to ale řada škol nevzdala a na lyžák vyrazíi děti, které loni kvůli zavřeným sjezdovkám nemohly. V Kutné Hoře se k tomu tímto způsobem postavila většina škol, za což mají můj neskonalý obdiv. Teď už jen ten sníh aby byl.