„Pacient utrpěl těžká mnohočetná zranění, kromě jiného zlomeniny stehenních kostí a žeber či poranění hlavy, a po příjezdu našich posádek byl v bezvědomí,“ upřesnila Monika Nováková, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje.

Resuscitace 76letého muže byla v dané chvíli úspěšná. „Lékař ho zaintuboval, napojil na umělou plicní ventilaci a následně došlo k transportu vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Hradci králové,“ sdělila Monika Nováková.

Další zprávy od policejní mluvčí Vlasty Suchánkové však veškeré naděje zhatily. „Srážka s osobním automobilem skončila pro cyklistu fatálně. Zemřel po převozu do nemocnice,“ uvedla Vlasta Suchánková.

Příčinami, okolnostmi a mírou zavinění nehody se budou zabývat policisté z kutnohorského dopravního inspektorátu, alespoň podle předběžných zjištění nedal senior vozidlu přednost.

V krátké době je to už druhá smrtelná nehoda na Kutnohorsku a třetí letošní. A to se ještě do této policejní statistiky nezapočítává pondělní tragédie na železnici.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Tragická nehoda u Starkoče: po nárazu auta do stromu zemřelo jedno z dětí

Z tragické dopravní nehody u obce Starkoč. | Video: Deník/Michal Bílek