„Hasiči zasahovali u popadaných stromů, utržené plechové střechy i vzniklé laguně mezi panelovými domy,“ popsala ve stručnosti mluvčí středočeských hasičů Tereze Fliegerová. Podle ní hasiči museli kvůli vznikajícím lagunám pročišťovat kanály, které se díky rychlému úhrnu srážek ucpávaly.

První výjezd v 16.30 hodin se týkal spadlého stromu, v 18 hodin pak hasiči řešili kus utržené plechové střechy na rodinném domě v blízkosti obchodního domu Lidl. Podle informací od Čáslavanů, kteří se o své dojmy v souvislosti s bouřkou podělili na sociální síti, v té době nad Čáslaví výrazně bouřilo a obloha byla na chvíli úplně bílá.

Na koupališti ve Vodrantech se podle všeho podruhé narodila skupinka přátel, kteří se před bouřkou schovali pod slunečník. „Společně s kamarády jsme vyšli z vody a schovali se, byl tam s námi ještě jeden pán s dcerou. V dálce jsme viděli blesk a pak najednou slyšeli zvuk elektřiny,“ popsala Pavlína Mraková s tím, že vzápětí se na tyči od slunečníku objevila modrá jiskra a následovala hrozná rána.

„V ten okamžik jsme začali utíkat. Jeden pán mi pak řekl, že uhodil blesk do nějakého stromu v okolí a tohle byl pravděpodobně bratříček od něj. Myslím, že to, že jsme to přežili, je zázrak,“ dodala s dojetím v hlase Pavlína Mraková.