Bylo to jako na kulečníkovém stole. Viník nehody doslova létal ze strany na stranu. Napřed do protisměru a bum! Pak rychle zpět do svého pruhu, znovu rána. A ještě jednou do protisměru pro třetí střet. Výsledek? Šest poškozených vozidel.

Co se podle policie přesně stalo?

Řidič peugeotu jedoucí směrem na Čáslav z dosud neznámých příčin přejel do protisměru a na úrovni benzínky Rabštejn v Kolíně na Šťáralce se čelně srazil s dvěma protijedoucími vozidly. Následně došlo k poškození ještě dalších vozidel, protože náraz odmrštil viníka nehody zpět do jeho jízdního pruhu, kde došlo k další kolizi, tentokrát s nákladním automobilem a autobusem. A aby toho nebylo málo, přišla ještě jedna rána. Znovu v protisměru. Tam se peugeot srazil s jedním osobním vozem.

"Celkem bylo poškozeno šest vozidel," uvedla policejní mluvčí Jana Žďárská.

Kromě policistů na místě zasahovali hasiči, kteří se podíleli na vyprošťování osob z vozidel, a záchranná služba. Podle našich informací došlo ke třem lehkým zraněním. Alkohol u šoféra peugeotu byl vyloučen dechovou zklouškou.

Objížďka byla naznačena v obou směrech a jezdilo se po ní až do čtvrt na devět dopoledne.

Nebylo to jediné kolizní místo pátečního rána. Po půlnoci havaroval v opačném směru kamion, u kterého došlo k úniku nafty.