Čtyřicetiletý řidič Škody Felicie dostal při předjíždění ve vysoké rychlosti smyk a sjel s automobilem mimo vozovku.
Na místě přišel o život jeho dvaašedesátiletý spolujezdec. Dalšího vážně zraněného muže slovenské národnosti musel do nemocnice přepravit letecky vrtulník.

Řidič byl zraněn pouze lehce

Celkem jsme na místo vyslali tři sanitní vozy. Jeden z Čáslavi, dva z Kutné Hory a leteckou zdravotnickou záchrannou službu z Hradce Králové,“ upřesnila tisková mluvčí záchranné služby Středočeského kraje Tereza Janečková.

„Jeden z těžce zraněných zemřel na místě, záchranáři se jej snažili oživit. Udělali maximum pro záchranu jeho života, ale pomoci mu už nebylo možné. Druhého těžce zraněného transportovala letecká záchranná služba z místa zásahu do královéhradecké nemocnice. Lékař musel pacientovi zajistit dýchací cesty,“ doplnila informace o zásahu lékařů Janečková.

Řidič samotný byl zraněn pouze lehce a sanita jej převezla k ošetření na chirurgickou ambulanci v Čáslavi.

Za nehodu nemohl alkohol

Podle informací Policie byl příčinou tragické nehody smyk, který automobil dostal při předjíždění dodávkového vozu. „Dechová zkouška neprokázala jízdu pod vlivem alkoholu,“ uvedl tiskový mluvčí Policie ČR Daniel Votroubek. Policisté okamžitě silnici přibližně na čtyři hodiny uzavřeli a odkláněli dopravu na okolní komunikace.

.