„Devětapadesátiletý řidič vozidla značky Peugeot 407 combi jel od zdejší čerpací stanice ve směru do centra, když mu do cesty vstoupil zleva chodec a došlo ke střetu" popsala situaci na místě mluvčí kutnohorské policie Vendulka Marečková.

K sraženému muži, který zůstal po nehodě v bezvědomí, byl přivolán lékař ve voze rendez-vous a záchranáři z rychlé zdravotnické pomoci z Kutné Hory. „Pacient utrpěl kritická mnohočetná poranění, z nichž některá ho přímo ohrožovala na životě," uvedla tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Petra Effenbergerová. Zdravotníci podle jejího popisu okamžitě zahájili intenzivní péči. Zajistili pacientovi dýchací cesty a připojili jej na umělou plicní ventilaci. „Posléze ho předali letecké záchranné službě, která jej přepravila do Fakultní nemocnice v Motole v Praze," dodala Effenbergerová.

Zda byl v době srážky chodec na přechodu, nebo se pokusil silnici přejít kousek od něj, osvětlí až další vyšetřování nehody. „Už na místě byl řidič vozidla podroben dechové zkoušce na alkohol, která vyšla negativně," doplnila Vendulka Marečková. Zda byl pod vlivem alkoholu chodec, ukáže podle informací policie v nejbližší době nařízený odběr krve.