Podle zjištění Deníku chodec vstoupil mezi nákladní vůz a přívěs. Situaci popsal i očitý svědek, který se pohyboval v místě nehody. „Procházel jsem kolem. Na zemi se válely věci a auto s přívěsem bylo až kus dál. Muselo toho člověka kus cesty vláčet," popsal svědek.

Podle všech ukazatelů byl sražený chodec jedním z místních. „Zranění chodce byla natolik vážná, že posádka záchranné služby, která byla na místě přítomna, ani nezahájila resuscitační úkony," uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Alkohol u jednapadesátiletého řidiče vozidla vyloučili policisté na místě provedenou dechovou zkouškou. „Příčina, okolnosti a míra zavinění je v šetření," zdůraznila kutnohorská policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Sražené dítě v sousedním Týnci nad Labem

Ten den to však nebyl jediný střet auta s chodcem. Kousek za hranicemi regionu, v sousedním Týnci nad Labem krátce po sedmé hodině ranní vběhlo do silnice dítě právě ve chvíli, kdy zrovna projíždělo auto.

Zřejmě sedmiletá holčička narazila do kola vozu. Událost skončila zlomenou nohou. Podle informací policie se nehoda stala mimo přechod pro chodce.