K jednomu těžkému zranění došlo při nehodě osobního a nákladního automobilu na hlavní silnici z Kolína na Čáslav.

Na místě zasahovaly všechny složky záchranného integrovaného systému a povolán byl i vrtulník letecké záchranné služby. Ten převážel pacienta s podezřením na úraz páteře do vinohradské nemocnice.

Jak k nehodě došlo? Šestatřicetiletý řidič kamionu se zřejmě plně nevěnoval řízení a zároveň nepřizpůsobil rychlost. Nevšiml si, že před ním se začíná tvořit kolona. Chtěl zabránit střetu s před ním již stojícím vozidlem Škoda Forman. Strhl řízení do protisměru. Střetu přesto nezabránil. Forman skončil po nárazu v poli. V protisměru se kamion navíc střetl s protijedoucím vozidlem citroën. A právě jeho řidič byl vážně zraněn.

Ihned se začaly tvořit kolony z obou stran. Silnice byla zcela neprůjezdná. "Čekám tady už hodinu. Před patnácti minutami přiletěl vrtulník. To vypadá ještě na dlouho," utrousil jeden z řidičů jiného nákladního automobilu.

Karambol zaznamenal i senior, který byl na zahrádce u svého domu. "Slyšel jsem jen brzdy a ránu. Okamžitě mi bylo jasné, že se zase někdo vyboural," popisoval. Poté vyšel ven, podívat se na vlastní oči, co se stalo. "Asi sto metrů od nás jsem viděl auta v sobě. Pak už jen další řidiče, jak pomáhají dostat zraněného ven z auta," dodal.

Policie musela odklánět dopravu.