„Jel proti mně a tak na padesát metrů začal přejíždět do protisměru na mě. Stačil jsem uhnout na příkop, těsně mě minul a bez brzdění přerazil několik stromů. Zastavil jsem a hned volal 112. Evidentně usnul, podruhé jsem se narodil,“ popsal ze svého pohledu velmi dramatické okamžiky řidič v protijedoucím voze Miloslav Zavřel.

„V péči jsme měli pacienta se zlomenou nohou, dále utrpěl zlomeniny obou horních končetin a pohmožděniny po těle. Po ošetření byl transportován letecky do Fakultní nemocnice v Hradci Králové,“ sdělila mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková.

Dechová zkouška u zraněného řidiče nákladního automobilu nebyla kvůli zdravotním komplikacím možná. „Přítomnost alkoholu či jiné návykové látky odhalí, nebo vyvrátí až nařízené odběry krve v nemocnici,“ poznamenala policejní mluvčí Michaela Richterová.

Tragická dopravní nehoda na silnici I/38 mezi Hlízovem a Malínem.
Po čelním střetu se počet obětí dopravních nehod letos v okrese zvýšil na šest

Hasiči po svém příjezdu nejprve pomohli záchranářům s vyproštěním řidiče, pak se postarali o naftu unikající z nádrže a odstranili části kmenů a větve ze silnice. „Jedna posádka ještě zůstala na místě, kdyby byla potřeba asistence odtahové službě,“ dodal mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.

Příčiny, okolnosti a míra zavinění nehody, která se stala po 14. hodině, zůstávají nadále předmětem zkoumání dopravních policistů. Jednat by se mohlo například o mikrospánek, zdravotní komplikace, nevěnování se řízení či technickou závadu na vozidle.