Čtyřiatřicetiletý řidič sjel v neděli kolem sedmé hodiny večer ze silnice mezi Košicemi a Malešovem a narazil do stromu.

„Muž uvedl, že usnul,“ řekl velitel kutnohorského dopravního inspektorátu Peter Navrátil. Podle jeho slov řidič při projíždění pravotočivé zatáčky přejel do protisměru a následně sjel mimo vozovku, kde narazil do stromu.

Muž vyvázl s lehkým otřesem mozku a několika tržnými ranami. Zraněný si sám přivolal rodinného příslušníka, který ho odvezl do kolínské nemocnice.

Příslušníci kutnohorského dopravního inspektorátu vyjížděli také k případu, kdy nepozorný řidič přehlédl na čtyřramenné křižovatce na Karlově v Kutné Hoře cyklistu a srazil ho. Pětatřicetiletého cyklistu odvezla rychlá záchranná služba do kutnohorské nemocnice. U řidiče automobilu Ford Tranzit byl vyloučen alkohol dechovou zkouškou.

Další spící řidič sjel mimo vozovku v pondělí ráno kolem čtvrté hodiny na čáslavském obchvatu ve směru na Kutnou Horu.

Řidič vozidla Man s návěsem sjel do příkopu. Policistům třiatřicetiletý muž řekl, že usnul při řízení.

Škoda na vozidle je odhadnuta na pět tisíc korun. Nikomu se nic nestalo a nebyla narušena ani plynulost silničního provozu. „Věc byla vyřešena uložením blokové pokuty,“ doplnil Navrátil.