Ke střetu došlo v blízkosti přechodu pro chodce mezi budovou okresní správy sociálního zabezpečení a pivovarem. Podle očitých svědků žena přecházela mimo vyznačenou zebru a údajně si při tom zapalovala cigaretu.

„Stalo se to kousek za přechodem. Žena se nerozhlédla a stejnou rychlostí, jakou šla po chodníku, vstoupila do silnice,“ vylíčila nehodu jedna z cestujících v autobusu jménem Zuzana. Zranění podle této dívky vypadalo zejména s ohledem na krvácení z hlavy dosti vážně.

Jako jeden z prvních nehodu zaznamenal posudkový lékař okresní správy sociálního zabezpečení Miloš Vavřina. Stala se totiž přímo před okny jeho kanceláře. „Všiml jsem si, že před okny stojí autobus v místech, kde nikdy nestává. S tajemnicí jsme si všimli, že na silnici leží osoba a krvácí. Nad ní se skláněl muž a volal mobilem. Později se ukázalo, že šlo o řidiče autobusu,“ popsal Miloš Vavřina.

„Vyběhl jsem z kanceláře. Ptal jsem se řidiče, co se stalo. Zdálo se, že přesně neví, jak k tomu došlo. Zraněná měla v levé ruce zapalovač. Ležela na pravém boku. Na pravé straně ve vlasech krvácela. Dýchala relativně pravidelně, medicínsky řečeno, nejevila známky zatékání krve do dýchacích cest. S ohledem na případné zranění páteře jsme s ní nehýbali. Podle mého odhadu přijela sanita asi za minutu a půl,“ dodal.

Na pomoc devětapadesátileté pacientce z Kutné Hory musela přispěchat i letecká záchranná služba. „Žena v hlubokém bezvědomí a s těžkým úrazem hlavy byla vrtulníkem transportována na anesteziologicko-resuscitační oddělení do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze,“ uvedla Tereza Janečková ze středočeské záchranné služby.

Přítomnost alkoholu v těle řidiče autobusu vyloučili policisté po provedení dechové zkoušky.

Z cestujících v autobuse nikdo zranění neutrpěl.

Policie žádá občany o spolupráci při prověřování této dopravní nehody, zejména pak cestující z uvedeného autobusu, kteří by svými poznatky mohli přispět k objasnění a důkladné dokumentaci. Lze zavolat na známou linku 158, na telefonní čísla 974 875 102, 974 875 336 nebo kontaktovat kteréhokoliv policistu.

Luboš Hájek, Ondřej Dvořák