Jednalo se opravdu o nešťastnou náhodu? Podle informací, které se nám podařilo získat, tomu vše nasvědčuje.

Studentka Církevního gymnázia svaté Voršily v Kutné Hoře patřila podle slov ředitelky vzdělávacího zařízení Stanislavy Liskové k lepšímu průměru.

„Rozhodně to nebylo kvůli špatnému prospěchu. Měla dělat zkoušky z několika předmětů kvůli absenci, ne kvůli špatným známkám. V minulém roce byla více nemocná a také měla zlomenou nohu,“ doplnila Lisková.

V panelovém domě v Masarykově ulici v Kutné Hoře, kde studentka s rodiči bydlí a odkud z okna také vypadla, o ní sousedé mluví jako o velice milé, příjemné a inteligentní dívce.

„Měla spoustu kamarádek, rozhodně nebyla samotářka. Co se tam stalo, ví ale jenom ona sama,“ řekla jedna ze sousedek, která chtěla zůstat v anonymitě.

Případ vyšetřují kutnohorští policisté. „Podle posledních informací, které máme, to byla nešťastná náhoda. S cizím zaviněním zatím nepracujeme,“ konstatoval mluvčí kutnohorské policie Daniel Votroubek s tím, že se dotyčná zřejmě o okno opřela, když nějak manipulovala se závěsem.

„Okno bylo otevřené a ona z něj vypadla,“ pokračoval Votroubek. Tohle je také prvotní verze, se kterou policisté pracují. „Nic nenasvědčuje tomu, že by chtěla vyskočit,“ dodal Votroubek.

Nezletilá Kutnohoračka po pádu utrpěla vážná zranění a vrtulník ji transportoval do pražské Thomayerovy nemocnice. „Před chvilkou jsem mluvila s tatínkem a její stav je stále vážný,“ doplnila Lisková.