Kutnohorským profesionálním hasičům se podařilo dvaadvacetiletou nešťastnici vyprostit z odpadní jímky v Třebešicích bez újmy na zdraví.

„Byl to nelehký úkol. Těžko se hasičům dostávala ven, protože to byl malý otvor zhruba třicet na třicet centimetrů,“ uvedl kutnohorský hasičský inspektor Luboš Kovanda.

Hasiči museli k vytažení ženy použít vybavení lezecké skupiny. Jak se dotyčná v septiku ocitla, není zcela jisté. „Otvor do odpadní jímky byl tak malý, že osoba s největší pravděpodobnosti do jímky neskočila, ale spadla,“ dodal Kovanda.

Žena byla po vytažení ze žumpy na místě vyšetřena přivolanými zdravotníky. Ti podle slov mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Terezy Janečkové nezjistili žádná zranění.

„Až na pár modřinek byla paní v pořádku. Ničeho se v septiku nenapolykala,“ doplnila Janečková s tím, že mladá žena dobře spolupracovala a byla ponechána v domácí péči.

Podle Kovandy se údajně mělo jednat o osobu duševně nemocnou.

Na místo nehody vyjeli také policisté z Kutnohorska, kteří obdrželi anonymní hlášení. „Oznámení znělo, že nějaká žena spadla do žumpy,“ konstatoval mluvčí kutnohorské policie Daniel Votroubek. Policisté podle Votroubka nezjistili podezření z trestného činu ani z přestupku.