Žena za volantem si ve zpětném zrcátku všimla, že ji bude předjíždět za ní jedoucí vozidlo. Na zasněžené silnici mu proto chtěla udělat co nejvíce místa, zpomalila, ale v momentě, kdy přišlápla brzdu, dostala smyk a vjela do silničního příkopu.

Při karambolu žena utrpěla lehčí zranění a byla převezena k ošetření do kolínské nemocnice. „V polovině týdne jsme z kutnohorské nemocnice dostali zprávu, že až do odvolání chirurgické oddělení nepřijímá pacienty, kteří by museli být po ambulantním ošetření hospitalizováni. Jezdíme proto do Čáslavi nebo Kolína,“ poznamenala Tereza Janečková ze středočeské záchranné služby.

Hlavním důvodem oznámení ze strany vedení kutnohorského špitálu se staly současné změny ve zdravotnické zařízení a s tím spojená personální otázka. „Protože zřejmě v závěru března ukončí pracovní poměr primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení i primář chirurgie, nemůžeme v tuto chvíli garantovat, že občané u nás budou doléčeni a nebudou muset být za několik dnů převezení jinam. Vycházeli jsme z určité ohleduplnosti k pacientům,“ vysvětlil jednatel nemocnice Martin Suchánek. Více se dočtete zde.

Ve čtvrtek ráno, přibližně ve stejnou dobu, se stala také dopravní nehoda mezi Vysokou a Suchdolem. „V tomto případě ale nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku,“ sdělil policejní mluvčí Daniel Votroubek.