„Oba řidiči měli naštěstí na hlavách ochranné přilby,“ konstatovala. S tím, že vliv alkoholu na místě vyloučily dechové zkoušky.

Příčiny nehody a míra zavinění podle Marečkové zůstávají v šetření. Okolnosti se nicméně jeví poměrně jednoznačně: ve čtyři odpoledne 19letý řidič motocyklu mířící od osady Kaňk ke „kolínské“ silnici I/38 zastavil za osobním autem, které na rovném úseku odbočovalo vlevo. Zezadu přifrčel jiný motorkář, který narazil do zadní části stojící hondy. Právě jezdce, který nedobrzdil, policisté nejspíš označí za viníka.

„Pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy hustotě provozu a nestihl zastavit na vzdálenost, na kterou měl rozhled,“ poznamenala Marečková.

Řidič uvízl ve městě s kamionem

Kutná Hora - Městští policisté pomáhali řidiči kamionu, který uvízl na Anenském náměstí v Kutné Hoře koncem srpna. Strážníci mu asistovali, protože odtud musel vyjet v protisměru ulicí Vocelova. Za přestupek mu pokuta byla udělena příkazem na místě.

Otec zapomíná platit výživné

Kutná Hora - Sedmatřicetiletý tatínek zapomíná na svou nezletilou dceru z Kutné Hory. „Muž svou vyživovací povinnost neplní od října roku 2017. Okresním soudem v Kutné Hoře mu bylo určeno přispívat na výživném 500 korun měsíčně, a tak v současné době dluží více jak 5 500 korun,“ sdělila mluvčí policie Vendulka Marečková s tím, že v případě odsouzení hrozí až roční pobyt za mřížemi.