Místo ryb nakonec musel z vody ve spolupráci s hasiči lovit své vlastní auto značky Honda.
„Oznámení o osobním voze v rybníku u obce Hološiny jsme přijali v 15.24 hodin. Na místo vyjela ihned cisternová automobilová stříkačka z čáslavské stanice a dále vyprošťovací automobil ze stanice Kutná Hora," informoval vrchní hasičský inspektor Luboš Kovanda. Přivolaní hasiči na místě zjistili, že rybářova Honda je ze dvou třetin potopená v rybníce.¨

Rybář se vydal chytat ryby, nakonec lovil z rybníka své auto

Majitel vozu hasičům řekl, že se vypravil chytat ryby. Po hodině rybaření se rozhodl vrátit domů. „V tu chvíli zjistil, že vůz, který stál odstavený vpravo od nezpevněné cesty, se dal samovolně do pohybu," popsal situaci vyprávěnou rybářem dále Luboš Kovanda. Auto nakonec těsně projelo mezi dvěma stromy a skončil v rybníce.

Rybář se vydal chytat ryby, nakonec lovil z rybníka své auto

Překvapený majitel Hondy se zachoval duchapřítomně: skočil za automobilem do vody a uvázal jej popruhem za jeden ze stromů. „Hrozilo totiž potopení vozu dál od břehu," sdělil vrchní hasičský inspektor. Přivolaní hasiči nakonec pomocí lan a navijáku z vyprošťovacího vozu rybářovo auto vytáhli z vody na břeh a předali majiteli. Na závěr ještě z bezpečnostních důvodů zkontrolovali, jestli mezitím nedošlo k úniku provozních kapalin do rybníka a odpojili u auta akumulátor. Krátce před šestou hodinou odpolední se mohly obě přivolané jednotky vrátit zpět na své základny.