K havárii došlo brzy dopoledne. Nákladní vozidlo tam sjelo do příkopu. Přivolaní policisté na místě museli několik hodin řídit dopravu kyvadlově a tvořily se dlouhé kolony. Ti, kteří v ní uvízli, mohli za své zpoždění na cestě „poděkovat" jedinému člověku. Řidiči havarovaného kamionu. Ten se podrobil dechové zkoušce, která prokázala přítomnost 1,9 promile alkohol.

„Protože se jednalo o muže cizí státní příslušnosti, byl okamžitě odvezen na služebnu, kde proti němu byly zahájeny úkony činné v trestním řízení. Při nehodě nebyl nikdo zraněn," uvedla policejní mluvčí Petra Potočná s tím, že další okolnosti nehody jsou v šetření.

Hrozí mu vězení

Mluvčí dále uvedla, že v případě, že řidič nadýchá kolem dvou promile alkoholu v krvi, je mu okamžitě na místě zabaven řidičský průkaz.

„Další postup závisí na tom, je-li řidič schopný vnímat, nebo ne. Pokud ano, je mu hned na místě sděleno podezření z obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky. Pokud ne, je mu předáno předvolání a podezření z obvinění sděleno později," vysvětlila běžný postup policistů v takových případech Petra Potočná.

Řidiči v případě prokázání hrozí kromě pokuty a zákazu řízení i trest odnětí svobody na jeden rok, v případě, že řidič způsobil dopravní nehodu, může jít i na tři roky do vězení.

Obrněný transportér

Čáslavský obchvat byl i nedávno místem vážné dopravní nehody. Počátkem března se tam střetlo nákladní vozidlo převážející obrněný transportér s osobním automobilem, v němž seděly tři ženy - všechny narozené v roce 1941. Zatímco řidička vyvázla s lehkými zraněními, její spolujezdkyně utrpěly velmi vážná zranění. Po nehodě musely být letecky transportovány do fakultních nemocnic v Hradci Králové a v Praze na Vinohradech.

Tehdy však byla dechová zkouška obou řidičů negativní, jako příčinu nehody policisté z kutnohorského dopravního inspektorátu nedání přednosti v jízdě s tím, že osobní auto značky Ford odbočovalo od Kalabousku směrem na Církvici a na křižovatce vjelo rozjetému tahači do cesty.