Osobní automobil značky Honda Civic narazil do kovového zábradlí a zahradního plotu s betonovou podezdívkou a rozpůlil se. Domů do nedalekého Svatého Mikuláše se tak už nevrátili dva sourozenci (bratr a sestra ve věku 16 a 20 let) a čtrnáctiletá dívka. Příčinou havárie byla s největší pravděpodobností nepřiměřená rychlost.

Ženě se na zahradě naskytl otřesný pohled

Náraz a pak nepříjemné ticho. To v první chvíli vnímala Martina Vřešťálová, na jejímž pozemku vozidlo skončilo. Za další okamžik už viděla, že auto je doslova rozpůlené a dva ze tří pasažérů leží na zahradě. „Byl to otřesný pohled. Jak jsem se vzpamatovala, zavolala jsem hned na pomoc sousedy a záchranku. Vše trvalo tak půl minuty,“ uvedla v sobotu ráno Martina Vřešťálová.

„Něco takového jsem ještě neviděl a ani už nechci. Díval jsem se na televizi, když se to stalo a sousedka mě a tátu přivolala,“ doplnil Jan Lipský. Podle jeho vyjádření dokonce neseděl počet nalezených párů bot, a tak policisté s hasiči pro jistotu prohledali okolí přilehlého vypuštěného rybníku. „Je to předmětem dalšího vyšetřování, stejně jako skutečnost, kdo vůbec vozidlo řídil,“ poznamenal Jiří Kolůvek z operačního střediska. S největší pravděpodobností to však byla nejstarší členka posádky.

Mladí pasažéři nejevili známky života již před příjezdem záchranářů. „Lékař shledal u všech tří mladých lidí zranění neslučitelná se životem a konstatoval smrt,“ sdělila mluvčí středočeské zdravotnické záchranné služby Tereza Janečková. „Těla byla převezena k soudní pitvě, která by měla odhalit, jestli řidič, nebo řidička, pil před jízdou alkohol," dodala okresní policejní mluvčí Vendulka Hanzlová.

Na Kutnohorsku je podobných událostí jako šafránu

Do této doby přišla letos na silnicích Kutnohorska o život jen jedna žena. Tragicky skončila dopravní nehoda, k níž došlo v neděli 1. června ráno na silnici II/ 111 mezi Podveky a Českým Šternberkem. Dvaadvacetiletá řidička z Prahy 4 najela na pravou krajnici, potom strhla řízení do protisměru, kde vozidlo ve smyku zastavil vzrostlý strom. Žena přišla o život, spolujezdkyně utrpěla lehká zranění.

K nejčastějším příčinám dopravních nehod na Kutnohorsku se podobně jako v celé České republice řadí vysoká rychlost, nedání přednosti v jízdě, nevhodné předjíždění, nedodržení bezpečné vzdálenosti mezi vozidly, vjetí na krajnici, nesprávné otáčení nebo couvání, nevěnování se řízení.

Je něco, co jste obětem novodvorské dopravní nehody nestihli říct? Chcete pozůstalým vyjádřit upřímnou soustrast? Učiňte tak prostřednictvím Kutnohorského deníku a napište na e-mail: redakce.kutnohorsky@denik.cz.