Nehoda se stala po půl osmé ráno za jasného počasí a na přehledném úseku. Ovšem i tak v místě, kde už k podobným karambolům došlo několikrát, a dokonce tam v neděli 19. června 2005 vyhasl život motorkáře Slávy Pospíšila, což u kolejí připomíná pomníček. I proto jeden z přítomných expertů po nejnovější události zauvažoval nahlas, jestli by to i zde nechtělo lepší zabezpečení v podobě výstražné signalizace a závor.

Zdroj: Deník/Luboš Hájek

„Na přejezdu u Poličan došlo ke střetu osobního auta a motorového vlaku. Obešlo se to bez zranění. Naše jednotka tady provádí likvidační práce, odtah vozidla z kolejiště a péči o cestující. Šest jsme jich evakuovali do autobusové dopravy,“ řekl přímo na místě velitel zásahu Vlastimil Novotný z Hasičského záchranného sboru Správy železnic v Nymburce.

Dopravní nehoda na křižovatce České ulice a Václavského náměstí v Kutné Hoře.
Řidič dodávky dostal v České ulici smyk. Přerazil lampu veřejného osvětlení

„Řidič služebního auta, narozený v roce 1961, nedal při jízdě od Poličan přednost vlakové jednotce RegioNova. Alkohol na jeho počínání vliv neměl, dechová zkouška byla negativní,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Truxa s tím, že nehodou se dále zabývají kutnohorští dopravní policisté.

Provoz na železniční trati Kutná Hora - Zruč nad Sázavou a zpět se podařilo obnovit okolo 10.30 hodin, do té doby zajistily dopravu v úseku Kutná Hora - Malešov náhradní autobusy.