Jak veliteli zásahu potvrdil majitel budovy, vevnitř nikdo nebyl. Postupně se hasičům podařilo snížit intenzitu hoření natolik, že v 1.49 hodin oheň lokalizovali. "Zásah byl poměrně náročný a probíhal v dýchací technice. Na doplňování lahví se stlačeným vzduchem byl na místo vyslán z centrální hasičské stanice Kutná Hora protiplynový kontejner. Hasiči pak procházeli celý objekt a vyhledávali pomocí termokamery skrytá ohniska požáru. Tato činnost trvala nepřetržitě až do ranních hodin," popsal noční zásah mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.8

Koncert kapely Jelen v kutnohorském Tylově divadle ve čtvrtek 7. března 2024.
V pořadí sedmou zastávkou Divadelního turné 2024 kapely Jelen byla Kutná Hora

Před osmou hodinou si velitel zásahu na místo vyžádal z Kutné Hory ještě automobilovou plošinu, jelikož kvůli ohořelým trámům hrozilo zřícení plechové střechy na silnici. Rozhodl proto o rozebrání a sundání plechové krytiny. "Krátce po jedenácté hodině dopolední byly práce ukončeny, v 11.18 hodin přijal operační důstojník zprávu o likvidaci požáru a jednotky se postupně začaly vracet na své základny," dodal mluvčí.

Bývalý klášter sv. Voršily v Kutné Hoře.
Kutnohorská farnost nabízí byty v klášteře. Mnišské cely ale rozhodně nečekejte

U požáru zasahovali profesionální hasiči z Kutné Hory a Zruče nad Sázavou společně s kolegy z dobrovolných jednotek obcí Bohdaneč, Červené Janovice, Zbraslavice a Zruč nad Sázavou. V rámci mezikrajské pomoci vyjela do Bohdanče také jednotka z hasičské stanice Ledeč nad Sázavou z Kraje Vysočina. Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně vyčíslena na dva a půl milionu korun, uchránit se podařilo majetek za dva miliony korun. Příčina požáru je v šetření.