"Řidička osobního vozu se bohužel dostatečně nepřesvědčila, zda může bezpečně vyjet z odstavného parkoviště na hlavní silnici a v tu chvíli přišel náraz. Přímo do Škody Fabia nabourala po hlavní komunikaci projíždějící nákladní souprava," uvedla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Jeden z policistů okamžitě běžel k nabouranému vozidlu, druhý informoval operační středisko a zdravotnickou záchrannou službu. Poté přiběhl kolegovi na pomoc i s defibrilátorem a zdravotnickým batohem.

Zdroj: Youtube

"Ve fabii, kterou střet s nákladním vozem převrátil na bok, byla zaklíněná řidička v bezvědomí. Jeden z policistů odstranil poškozené čelní sklo, aby se k ženě dostal a začal s poskytováním první pomoci a uvolněním dýchacích cest.. Po chvíli řidička nabyla vědomí a policisté spolu s dalšími svědky nehody začali řidičku z vozu vyprošťovat. Pod převráceným vozem, který museli společnými silami nadzvednout, měla totiž zaklíněnou ruku," popsala dramatické chvíle Suchánková.

Dopravní nehoda na silnici I/38 v katastru obce Okřesaneč.
Řidička osobního auta havarovala u Horek, skončila s těžkým zraněním v nemocnici

Další zásadní krok provedli čáslavští hasiči. Pomocí hydraulických nůžek odstřihli střechu fabie, zraněnou řidičku vyprostili a předali záchranářům. Policisté neponechali nic náhodě a ještě zkontrolovali motorovou část vozidla, aby nedošlo k úniku provozních kapalin nebo k požáru.

Tomáš Pilmann – 28 let, ve služebním poměru 9 let, mezi jeho záliby patří určitě rodina, motorka, ale také jeho práce - tedy služba u policie. V jeho případě se jedná o první záchranu lidského života.

Valter Müller – 31 let, ve služebním poměru 9 let. Rád tráví čas se svou přítelkyní, zajímá ho fotbal a i pro něho je práce u policie tím, co chtěl vždycky dělat. V jeho případě se jedná o druhou záchranu lidského života.

Policistům, kteří zachránili život mladíkovi, poděkoval starosta Čáslavi.
Policistům, kteří zachránili život mladíkovi, poděkoval starosta Čáslavi