"Řidička osobního vozu se bohužel dostatečně nepřesvědčila, zda může bezpečně vyjet z odstavného parkoviště na hlavní silnici a v tu chvíli přišel náraz. Přímo do Škody Fabia nabourala po hlavní komunikaci projíždějící nákladní souprava," uvedla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Jeden z policistů okamžitě běžel k nabouranému vozidlu, druhý informoval operační středisko a zdravotnickou záchrannou službu. Poté přiběhl kolegovi na pomoc i s defibrilátorem a zdravotnickým batohem.

| Video: Youtube

"Ve fabii, kterou střet s nákladním vozem převrátil na bok, byla zaklíněná řidička v bezvědomí. Jeden z policistů odstranil poškozené čelní sklo, aby se k ženě dostal a začal s poskytováním první pomoci a uvolněním dýchacích cest.. Po chvíli řidička nabyla vědomí a policisté spolu s dalšími svědky nehody začali řidičku z vozu vyprošťovat. Pod převráceným vozem, který museli společnými silami nadzvednout, měla totiž zaklíněnou ruku," popsala dramatické chvíle Suchánková.

Další zásadní krok provedli čáslavští hasiči. Pomocí hydraulických nůžek odstřihli střechu fabie, zraněnou řidičku vyprostili a předali záchranářům. Policisté neponechali nic náhodě a ještě zkontrolovali motorovou část vozidla, aby nedošlo k úniku provozních kapalin nebo k požáru.

Tomáš Pillmann – 28 let, ve služebním poměru 9 let, mezi jeho záliby patří určitě rodina, motorka, ale také jeho práce - tedy služba u policie. V jeho případě se jedná o první záchranu lidského života.

Valter Müller – 31 let, ve služebním poměru 9 let. Rád tráví čas se svou přítelkyní, zajímá ho fotbal a i pro něho je práce u policie tím, co chtěl vždycky dělat. V jeho případě se jedná o druhou záchranu lidského života.