Mladou ženu, která zmizela pod hladinou u sázavského jezu pod klášterem, hledali od úterní půlnoci profesionální hasiči z Uhlířských Janovic i místní dobrovolní hasiči. Neúspěšně. Podle slov ředitele územního odboru Hasičského záchranného sboru Kutná Hora Jiřího Pokorného se vzhledem k rozbouřené řece v noci nedaly provádět větší záchranné práce. „Pátrání jsme skončili v poledne. Bez výsledku,“ sdělil mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan.

Ačkoliv se dívku najít nepodařilo, její utonutí se jeví jako nejpravděpodobnější varianta. O tom, že se utopila, byli přesvědčeni i samotní hasiči na místě zásahu.

„Znal ji tady každý, byla to pokladní v jedné z místních prodejen potravin,“ sdělil k identitě dívky muž, který v průběhu záchranné akce včera procházel se psem po břehu řeky.

Dívka údajně bydlela na místní ubytovně a před úterní půlnocí se svěřila s tím, že skočí do vody. K jezu, kde k události došlo, ale odešla s mužem. S ním údajně seděli na břehu a kouřili cigarety.

„Dívka se pak prý zvedla a skočila do vody. Vzhledem ke stavu hladiny se muž neodvážil dívku zachránit a zavolal na tísňovou linku o pomoc,“ podělil se o své informace ředitel Hasičského záchranného sboru v Benešově Josef Setnička.

Prodavačky ve zmíněné sázavské prodejně potravin potvrdili, že pohřešovaná dívka byla jejich kolegyně. „Pracovala tu krátce, znala jsem ji asi čtrnáct dní,“ řekla jedna z nich s tím, že ničeho, co by například naznačovalo, že dívka hodlá spáchat sebevraždu, si u ní nevšimla.

zpravodajové Deníku