„Řidič vozu Hyundai, ročník narození 1970, vjel z dosud nezjištěných příčin na železniční přejezd, který je chráněn závorami. Proč tak učinil, vyšetřují dopravní policisté. Alkohol u strojvedoucího osobního vlaku nebyl zjištěn. V osobním vlaku nikdo zraněn nebyl, ale doprava na železnici je v tuto chvíli uzavřena z Hlízova na Kolín i Kutnou Horu,“ doplnila policejní mluvčí.

Podle prvotních informací to vypadá, že signalizační zařízení na přejezdu bylo v pořádku. S objasněním příčiny tragické nehody by policistům měly pomoct také obecní kamery. „Dle prvotního šetření bylo signalizační zařízení na přejezdu v době nehody v činnosti a závory byly sklopeny. Policisté prošetřují kamerové záznamy, v případu byla nařízena soudní pitva," uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Celkově byly škody odhadnuty na 5 milionů korun. „Provoz na trati byl obnoven ve 20.20 hodin. Drážní inspekce na místo mimořádné události nevyjížděla a šetření prováděli zaměstnanci provozovatele dráhy," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.