Tělo řidiče museli z vraku nejmenšího z vozů, jehož přední část byla zcela zdemolována, vyprošťovat hasiči, kteří se k místu sjeli ze tří stanic: z Mělníka, Kalup nad Vltavou i ze Slaného. Další účastníci nehody vyvázli bez vážnějších zranění.

Vyšetřování tragické nehody a odklízení jejích následků včetně náročnějšího čištění povrchu vozovky, na niž vyteklo množství provozních kapalin, přineslo odpoledne výrazné komplikace pro dopravu na frekventované spojnici Velvar na Kladensku a Mělníka. Silnice I/16 zůstala po tři hodiny uzavřena.

Okolnosti srážky včetně určení míry zavinění konkrétních osob zůstává předmětem policejního šetření. První poznatky napovídají, že mladý muž za volantem osobního vozu, který mířil směrem na Mělník, přejel do protisměru, kde se střetl s tahačem nákladní soupravy. Pomoci osvětlit možné souvislosti by měly i výsledky pitvy. Dodávka jedoucí také od Kladenska na Mělník pak zřejmě vyjela ze silnice při brzdění před místem nehody.

Vyprošťovat tělo řidičky, která podlehla zraněním při nárazu auta do stromu, museli hasiči ráno také na Berounsku. K tragické nehodě došlo půl hodiny po sedmé u Tetína. Záchranáři se sice pokoušeli o resuscitaci, jejich úsilí však bylo marné. Proč žena vyjela ze silnice, zůstává předmětem zkoumání policie. Také v tomto případě policisté čekají na výsledky pitvy.