Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek před čtrnáctou hodinou. „Podle dosavadních zjištění to vypadá na chybu řidiče Škody Felicie, který začal předjíždět v nesprávný okamžik a vzápětí narazil do policejní Škody Fabia combi,“ konstatoval Daniel Votroubek, mluvčí okresního ředitelství Policie České republiky v Kutné Hoře.

Výčet zranění je hodně dlouhý

Zranění utrpěli všichni tři členové posádky i šofér protijedoucího vozidla. Jednadvacetiletou policistku s vážným zraněním obličeje transportoval vrtulník do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. „Má komplikovanou zlomeninu čelisti a dalších obličejových kostí,“ upřesnila Nina Šeblová ze středočeské záchranné služby.

Další policista odnesl střet tržnými ranami v obličeji, měl pohmožděnou hlavu, hrudník a páteř. „Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jsme jej předali na chirurgickou jednotku intenzivní péče v Kutné Hoře,“ uvedla Nina Šeblová.

Nejlépe z trojice uniformovaných zástupců Policie České republiky dopadl řidič, jemuž záchranáři diagnostikovali zlomenou ruku.

Naopak velmi těžké zdravotní komplikace postihly motoristu, jenž má údajně karambol na svědomí. „Po ošetření jsme čtvrtého zraněného předali na chirurgii do kutnohorské nemocnice,“ uvedla v první fázi Šeblová.

Jak se ale Deníku podařilo zjistit, stav pacienta se výrazně zhoršil a musel být převezen s podezřením na krvácení do mozku a do dutiny břišní na traumatologii v Pardubicích.

Luboš Hájek, Ondřej Dvořák