Osmapadesátiletý muž z Pardubicka v těchto místech řídil osobní automobil Škoda Fabia a nerespektoval dopravní značení u železničního přejezdu bez závor. „Při přejíždění kolejí ale zřejmě nedbal dopravního značení „Stůj, dej přednost v jízdě!“, doplněného výstražným křížem pro jednokolejový železniční přejezd,“ uvedl mluvčí kutnohorské policie Daniel Votroubek. Zprava přijíždějící motorový vlak narazil do boku auta, které před sebou tlačil ještě zhruba čtyřicet metrů. „Řidič a jeho o pět let mladší spolujezdkyně byli převezeni do zdravotnického zařízení,“ dodal Votroubek. Cestující ve vlaku ani strojvedoucí neutrpěli žádná zranění. Požití alkoholu u žádného z účastníků nebylo zjištěno.

Škoda na vozidle Fabia se odhaduje na 150 tisíc korun, na drážním vozidle potom 50 tisíc korun. Na případu policisté dále pracují.
Nehody na železničních přejezdech si v minulosti vyžádaly na Kutnohorsku i oběti na lidských životech u Žlebů a Hlízova. Kromě kolize vlaku s vozidly bývají účastníkem nehody chodci, kteří nerespektují světelné signály, ztažené závory nebo přebíhají frekventovanou trať navíc v místech, kde se vlaky pohybují vysokou rychlostí. Přitom ubrzdit rozjetý vlak může trvat i kilometr.