„Devětačtyřicetiletá žena jela od Křesetic směrem na Malešov. V prudké zatáčce podle předběžných informací zřejmě nepřizpůsobila rychlost vozu a uvedla vozidlo do smyku. Vůz se stal neovladatelným a dostal se do protisměru, kde bohužel právě procházela dvojice," řekla mluvčí kutnohorské policie Vendulka Marečková.

Došlo k nárazu, který oba chodce odmrštil do pole. Samotné vozidlo pak skončilo v příkopu.

Na místo ihned vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci s lékařem ve vozidle rendez-vous a byly povolány i dva vrtulníky letecké záchranné služby. „Záchranáři ošetřili muže s poraněním hlavy a zlomeninou dolní končetiny. Poté ho letecky přepravili do vinohradské nemocnice. Dívku, která utrpěla zlomeniny končetin a u které bylo podezření i na zlomeninu pánve, záchranáři zajistili a vrtulníkem přepravili do motolské nemocnice," uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová. 

Pomoc byla zavolána i k silně otřesené řidičce osobního auta, u níž provedená dechová zkouška vyloučila požití alkoholu před jízdou. „Náš intervent jí poskytl první psychologickou pomoc," dodala Effenbergerová.