Zraněná žena byla po nezbytném ošetření na místě převezena do jedné z pražských nemocnic.

Naftu zloděj kradl u hřbitova

Dvě stě litrů motorové nafty ukradl dosud neznámý pachatel ze zaparkovaného bagru kousek od městského hřbitova v České ulici v Kutné Hoře. „Ke krádeži nafty došlo v době od 17.30 hodin dne 12. února do 12.00 hodin následujícího dne. Pachatel vypáčil uzamčené víko palivové nádrže odkud následně naftu odcizil,“ uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Policisté v této souvislosti žádají o pomoc. Pokud by občané mohli poskytnout jakoukoli informaci k tomuto případu, nechť se obrátí na policejní oddělení v Kutné Hoře nebo na telefon 974 875 700 nebo na bezplatnou telefonní linku 158.

Řídil i se dvěma promile

Přestože měl v krvi více jak dvě promile alkoholu, nezabránilo to muži sednout za volant a řídit. „Dne 13. února na hlavní komunikaci číslo II/339 řídil podezřelý muž osobní motorové vozidlo značky Mazda. U odbočky na obec Paběnice ve směru na Čáslav Hlídka jej stavěla hlídka policistů ze Zbraslavic,“ uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková s tím, že dechová zkouška u podezřelého řidiče naměřila pozitivní hodnoty na přítomnost alkoholu v dechu ve výši 2,36 promile alkoholu v dechu.

Podezřelý požití alkoholu doznal a lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu na místě nepožadoval. Řidiči byl na místě zadržen jeho řidičský průkaz a na místě zakázána další jízda.