VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hostem online rozhovoru bude Daniel "Bruno" Brunclík

Dalším hostem sportovního online rozhovoru Kutnohorského deníku bude úspěšný boxer K1 Daniel Brunclík z Kutné Hory. V poslední době nakoukl i do MMA, kde si připsal první úspěchy. Otázky můžete pokládat již nyní, "Bruno" na ně bude odpovídat online již tuto středu od 10 hodin.

Hostem online rozhovoru bude Daniel "Bruno" Brunclík

Daniel Brunclík po vítězném utkání pyramidy K-1.

Tento rozhovor byl ukončen dne 13.9.2017
DOTAZ: Ahoj Bruno, kolik měříš a jaká je tvoje mezi zavodní váha ? a co si myslíš o Lukáši Valdmanovi a jestli něčeho někdy taky dosáhne ?
ODPOVĚĎ:Ahoj Radku. Měřím cca 186cm a moje normální váha, když nemám zápas, je mezi 92-95kg. O Lukášovi si myslim, že kdyby využil svůj potenciál ( výškový, silový, na svojí váhovku i pohyblivý) a pořádně trénoval a věnoval tomu čas, zdokonaloval se, tak by z něj byl dobrý fighter a dost by jsme o něm možná i slyšeli.
DOTAZ: Dane, dá se u nás bojovými sporty vydělávat?
ODPOVĚĎ:Ahoj Jardo. Bojovými sporty se na profesionální úrovni vydělávají peníze, protože si za zápas placený. Některé amatérské organizace taktéž platí, když vyhraješ turnaj. V profíkách je to o tom, na jaké jsi úrovni.
DOTAZ: Ahoj Dane. Jak moc velký handicap je v MMA pro ortodoxního postojáře, to že nemáš najetý boj na zemi? A pokud jdeš se zemařem jak moc těžké je uhlídat to (abys udržel zápas v postoji)? A co je pro tebe do budoucna priorita, K-1 nebo MMA? Ať se ti daří!
ODPOVĚĎ:Ahoj Machi. Určitě je v mma handicap klasickej postoj, protože ten postoj je úplně jinej. Je to stejný i pro člověka, co třeba odjakživa dělá judo. Tím, že je mma komplexní, tak se tomu člověk, zaměřený na jednu disciplýnu, musí přizpůsobit. Samozřejmě boj vedeš tam, kde si víc "doma". Můj názor je, že si nejde jen tak mezi zápasama K1 odskočit do klece bez kvalitního tréninku mma. V postoji, když se štípeš, se zabalíš, pak můžeš něco vyjet, ty přestřelky se střídaj. tady třeba dvoják nefunguje. Zaprvé jim vše proletí a zastavit se ve dvojáku, tak tě soupeř okamžitě hází na zem. Takže to chce nějakou průpravu mít. Udržet zápas v postoji neni sranda, ale neni to nemožný. Ono po chvíli zápasu, kdy jsi úplně spocenej, tak na zemi moc věcí už nefunguje a dá se utíkat zpět do postoje a co si budem povídat, pro lidi je atraktivnější štípaná, než mazlení na zemi. Já jsem se na zem chodil tahat už delší dobu, takže byla otázka času, kdy budu zkoušet mma. Sice nejsem zemař, grapling a zem celkově mě moc neba, ale v kombinaci s postojem mě ground and pound nesmírně baví. MMA má svoje kouzlo.

Co pro mě do budoucna bude priorita se ukáže. Zatím mě baví oboje a chci zápasit v K1, muay thai ale i mma. Vše záleží na nabídkách. Děkuju Machi
DOTAZ: Když bys měl vybrat, jaké KO se ti nejvíce povedlo?
ODPOVĚĎ:Já moc KO nemám, většinou lidem dopřávám celej zápas:D Ale zatím se mi nejvíce líbí KO, co jsem dal, proti Petaru Jamanovi loni v Lucerně.
DOTAZ: Proč se rozhodl věnovat bojovým sportům? Co tě k tomu přimnělo?
ODPOVĚĎ:To je zajímavá otázka, nad kterou jsem se musel sám zamyslet trochu hlouběji :) Ale asi bych to připsal k tomu, že mám rád výzvy a věci, z kterejch mám "strach", chci překonávat, protože nic neni tak, že bych to nemohl, potažmo ty, dělat, když to dělá už někdo jinej. Když jsem začínal s boxem, kterej mě lákal, bál jsem se ran a praní, takže jsem překonával tenhle strach. Při tom jsem viděl kluky, co dělali muay thai, řikal jsem si, blááázni, to nikdy nebudu dělat, to jsou zabijáci, lokty atd, to je už moc. No a to byla další výzva:D a takhle to bylo i s mma:D Doufám, že tyhle výzvy nepovedou k tomu, že bych byl kontraktor v Mali třeba :D
DOTAZ: Jak vzpomínáš na své začátky? Kde a kdy to bylo?
ODPOVĚĎ:Na svoje začátky vzpomínám rád a cesta to byla dlouhá a různorodá, než jsem se dostal tam, kde jsem. Myslim si, že to začalo nějak v roce 2007 nebo 2008. Ten začátek nikdy nezapomenu, když jsem chodil na sídlák kousek od cukrárny U Kraba, tam měl dům bývalý boxer, starý pán, říkali jsme mu "dědeček", kterej trénoval box kohokoliv, kdo přišel. Měl po vybavenou garáž na trénování, na zahradě pytle vyrobený z padáku, ring z hasickejch hadic. Trénovali jsme tam i v zimě za sněhu, v mínusu, v létě ve vedru.Prostě kdykoliv. Bylo to super.
DOTAZ: Rozhodoval ses dlouho o vstupu do MMA?
ODPOVĚĎ:Vlastně jo, protože na zemi jsem se chodil tahat už nějakej rok, ale bral jsem to jen jako doplněk a o mma jen "snil". Chtěl jsem zápasit hlavně v postoji, to mě bavilo a furt baví, ale člověk se furt rozvíjí a asi jsem dospěl k tomu, že je čas zkusit i klec. Už přece jen nejsem nejmladší a odkládat jsem to furt nechtěl. A co hlavně, tak se naskytla příležitost díky XFN a lidem z mýho týmu, kteří mi v tý cestě a rozhodnutí pomáhaj. Omlouvám se, že vás nebudu kluci jmenovat, ale vážim si toho a každej komu to patří, to doufám víte.
DOTAZ: Ahoj Dane, proč je podle tebe MMA takovým fenoménem?
ODPOVĚĎ:Ahoj Michale. Podle mě je to díky tomu, že je to nejvíc podobný soubojům ze starověkýho říma, když spolu bojovali gladiátoři. V mma lidi dostanou, co chtěj. Je tam boj, viděj krev, knockout. Zní to hrozně, ale je to tak. Tohle lidi chtěj vidět. A my jim to dáváme.
DOTAZ: Jak moc tě změnilo, ať už pozitivně či negativně nejtvrdší inkasované KO od Peňaze?
ODPOVĚĎ:Taky dobrá otázka. To KO bylo fakt tvrdý, byl jsem několik minut v bezvědomí a klepal jsem se jak ratlik v prosinci. Ale hodně mi to dalo, možná víc, jak výhra. Do toho zápasu jsem šel už v hlavě s tím, že prohraju, což je základní chyba, kterou může člověk udělat. Neexistuje, nejede, nefunguje to, že člověk do něčeho jde s tím, že to nevyjde. Ta možnost tam je, ale do zápasu, do všeho, se musí jít se stoprocentní sebedůvěrou. Prohrát můžu i tak a i stejně. Ale jakmile s tímhle člověk do toho jde, že prohraje, prohrál už dávno. Tohle mi to dalo. Jinej pohled na věc. Jít do zápasu a věřit si, protože zrovna Peňaze jsem necelý rok před tim porazil, jako jedinej z českejch zapasníků v profi ringu, takže jsem mohl vyhrát. Ale zjednodušeně moje hlava a já jsem se po*ral.
DOTAZ: Už jsi u pořádkové jednotky uplatnil své schopnosti v boji? Jaké to je stát tvaří v tvář rozzuřenému davu nebo fotbalovým fanouškům?
ODPOVĚĎ:Ano uplatnil, ikdyž bych radši, kdyby to tak nemuselo být. Samozřejmě vše v rozmezí zákona. Nepředstavujte si zuřivou bitvu jak v kleci nebo ringu. Spíše jsem uplatnil páky a techniky z graplingu při poutání, než údery a kopy. Jaké je to stát proti rozzuřenýmu davu nebo chuligánům. To se těžko popisuje. Je něco jinýho stát proti fanouškům třeba Bohemky a jiný proti fanouškům Crvené zvezdy Bělěhrad něco jinýho je demonstrace s několika tisíci lidmi. Každopádně je to adrenalin, protože musíte očekávat úplně cokoliv. Lidi jsou v davové psychóze schopni všeho. Takže pořád ve střehu, pořád připravenej k zásahu. Ale ta práce u SPJ Praha mě baví a jsem hrdej, že jsem součástí tohoto speciálního útvaru.
DOTAZ: Máš celkém rizikové povolání, do toho bojové sporty, nebojí se o tebe doma?
ODPOVĚĎ:Bojí! :D teď na mě přítelkyně volá, že už si ale zvykla:D
DOTAZ: Co je tvým cílem v kariéře bojových umění?
ODPOVĚĎ:Můj cíl je udělat aspoň 50 profi zápasů. Mám jich 32 a snad ještě nějakou dobu bouchat budu. Další cíl je, aby o mě na bojové scéně věděli, že když se řekne Bruno nebo Brunclí, tak aby aspoň věděli, že někdo takovej zápasí :D a abych měl co nejmíň zranění.
DOTAZ: Dane, potom, co jsi přičuchnul k MMA, máš jasno v tom, co tě více baví? Zda K-1 nebo právě rubačka v kleci?
ODPOVĚĎ:Momentálně mě baví o trošku víc mma, ale to je tím, že je to pro mě něco nového. K-1 mě pořád baví stejně. To je prostě štípaná. MMA je třeba krvavější, a zápasy jsou častěji ukončeny před limitem káčkama, ale díky tomu tam nedochazí tak často ke štípaný, jako v postoji. Tim neschazuju mma, to je taky štípaná, ale jinak. Asi mě pochopí ti, co to znají, ale v tom postoji většinou člověk dostane a rozdá za zápas mnohem víc úderů. Samozřejmě je to daný velikostí rukavic, který jsou v postoji 10oz a v mma si myslim, že to jsou 4oz. Nechci tim říct, že se v mma lidi neštípou, to vůbec, taky se štípou a je to masakr. Snad mě chápete.
DOTAZ: Máš z něčeho strach?
ODPOVĚĎ:Mám a není to ten strach, kterej se dá něčím překonat, jako když mám strach třeba ze skoku padákem a tak naschval skočim. Je to opravdový strach, ale s ohledem na moje zaměstnání a na lidi, které v nich potkávám atd, ho nebudu sdělovat, nezlob se.
DOTAZ: Sleduji na FB, že jsi velký patriot a hodně přidáváš historické příspěvky. Co pro tebe znamená být Čech? A jak moc se upíráš na historii?
ODPOVĚĎ:Děkuju, vážim si toho, že to sleduješ. Jsem hrdý na to, že jsem Čech a myslim si, že by to měl být každý Čech a dělat vše pro to, aby jsme se tu měli dobře. Nejsem rasista, fašista, xenofób ani nic podobnýho, čím je v dnešní "smutné" době vlastenectví přirovnáváno. Já jsem hrdý, když můžu zápasit za barvy našeho státu. Když jsem zápasil v Srbsku a hráli naší hymnu, měl jsem husinu a byl jsem na sebe fakt hrdej. Stejně v Rakousku, prostě kdekoliv. Podle mě by to tak mělo být. A z toho důvodu jsem se rozhodl dávat na fb příspěvky ve významné dny, vetšinou spojené s naší historií, ikdyž ne pokaždý jen s naší. Když je významný den celosvětově, jako třeba bylo teď 11.9. a teroristický útok. Prostě, co mi přijde zajímavý, důležitý a že by na to lidi neměli zapomenout, třeba z důvodu, aby se taková věc neopakovala, tak dám příspěvek. Lidi na fb dávaj fotky jídla, dětí a fotky z dovolenejch, tak já jsem se rozhodl pro tohle. Sportovní věci jsem přemístil převážně na sportovní stránku na fb Daniel Bruno Brunclík - fighter a svůj osobní profil věnuju tomuhle a tomu,co uznám za vhodný. V historii nejsem zběhlej, ale jsem fanouškem různých stránek a tím se vzdělávám, protože tam píšou lidi, co naopak znaj. Já mám takovýho kolegu v práci a baví mě ho poslouchat, jak je neuvěřitelně tou historií nabitej. Opravdu je plno historických momentů, na který by lidi neměli zapomínat.
DOTAZ: Jak vzpomínáš na devět let na Kamenné stezce?
ODPOVĚĎ:Já bych to přirovnal k divokýmu západu :D Ne, bylo to super, ale člověk byl mladej, dělali jsme plno blbostí, za který bych si nafackoval. Párkrát bych vrátil čas a udělal věci jinak. Ani ne v učení, to bylo ok, ale spíš v mezilidských vztazích. Ale to je život.
DOTAZ: Nepřemýšlel jsem si, že bys dělal nějaké jiné povolání? Jaká jiná profese by tě lákala?
ODPOVĚĎ:Přemýšlel, několikrát, ale asi by se to zase točilo v podobným duchu jako dělám nyní, jako třeba armáda, nějaký osobní hlídání lidí nebo trénování. Jako mladej jsem si musel chodit od vydělávat na brigády přes prázdniny, takže jsem zkusil plno prací a jsem rád, že jsem našel něco, co mě zatím baví a naplňuje.
DOTAZ: Jak často trénuješ v mzidobí a jak často v době, kdy se blíží nějaká vrcholná akce?
ODPOVĚĎ:Tuhle odpověď strašně ráda bude číst moje fyzioterapeutka Eva Bigas :D Trénuju dá se říci denně. Ale Každý den něco jinýho a jinak. Kombinuju box,(k1,thai,mma,grapling), fitko, crossfit, běh, plavání. a vždycky se mezi to snažim vkládat cca po 5-10 dnech den volna s nějakou formou relaxu. Když se blíží zápas, tak do toho přidám dvoufázový trénink, ale zas odpočívám po cca 4-5 dnech. A zvyší se intenzita tréninku, jak na tvrdosti, tak po fyzické kondici. Takže se dá říct, že v meziobdobí se učim nová věci a dostávám je do hlavy a buduju sílu a když je na obzoru zápas, tak piluju fýzu, uvolněnost, rychlost a už jedu většinou techniky a věci, který mám na jistotu.
DOTAZ: V jaké si váhové kategorii? Někde jsem četl, že jsi měl hrozné stavy před vážením, abys zhubnul. Je to opravdu tak šílené?
ODPOVĚĎ:Nyní zápasim v mma a k1 ve váze do 84kg. V muay thai do 86 kg, tam váhovka do 84kg neni. Někdy se zápas domluví na úplně jiný váhy, třeba 85.5kg, nebo 86 v k1, která tam jinak neni. I v mma se dělají catchweight, kdy se dohodne jakákoliv váha, s kterou oba zavodníci souhlasí. Dříve jsem zápasil ve váze v k1 do 81kg a muay thai do 82.5kg. Jednou jsem šel i do 80kg, ale to už byl masakr. Normáně mám v rozmezí od 92 do 95 kg. Ty stavy jsou hrozný. Ona je tohle naše shazování alchimie. Nefunguje to,jak si lidi myslí, že přestanu jíst a hubnu, to je blbost. Tělo potřebuje denně nějaký počet bílkovin atd, takže musí jíst. A když nejí, tak si to bere z těla, ze svalů. Takže ano, před zápasem se upraví strava, která je v konečné fazi jen kuřecí(krutí) bez jakýhokoliv koření, nesolený, jen s bylinkama a zeleninou. A převážná většina ty váhy, která jde dolu, je voda. Aspoň já to tak dělám, třeba mají i jiný techniky. Ale sval je houby nasáklá vodou, z který tu vodu vyzdímu, zvážim se na vážení a do druhýho dne na zápas je váha zpět a mám sílu,energii. Když nebudu jíst, zhubnu na svalech a budu unavenej, bez síly, prostě v pr.. Neni to příjemný, nejdřív zavodňování, pak odvodňování, zelenina, maso, bez soli, cukru.. je to na dlouho, to je kapitola sama o sobě. Ale podstupuju to dobrovolně. Každý kilo je pak v ringu znát.
DOTAZ: Co říkáš na výkony Conora McGregora? Fandíš mu? A překvapilo tě, že prohrál box s Mayweatherem?
ODPOVĚĎ:Fandim mu jako úspěšnýmu zápasníkovi mma. To, že je prostě jeden z TOP zápasníků mma, nikdo nemůže vyvrátit. Mě se akorát nelíbí ta jeho show před zápasama. Ale chápu to, lidi to baví, je potřeba ta show dělat. Furt je to sport dělanej pro lidi. To, že prohrál s Mayweatherem mě nepřekvapilo. To prostě nemohlo jinak dopadnou a každej se zdravim rozumem to musí pochopit. Ať mu fandí nebo ne. To přece neni jen tak něco, mít v profi ringu na světový úrovni 49 zápasů bez porážky. Teď už 50. Tímhle se dostal na Rocky Marciana. To je prostě něco, co se nestává každej rok, deset let, ale jednou za třeba 50. a bůh ví,kdy ho někdo překoná a jestli vůbec. To je prostě nepředstavitelnej výkon. Kdyby Mayweather prohrál, byla by to ostuda pro celej profi box, to je můj názor. jako nějakej lucky punch mohl být, ale s těma zkušenostma, co má Mayweather, bych ani na lucky punch nevěřil. Ale jako propagace sportu, jak boxu, tak mma, to byla skvělá a neuvěřitelná. Za to jako velký plus.
DOTAZ: Co se ti líbí na Hlízovu, že ses tam rozhodl přestěhovat?
ODPOVĚĎ:Nebyl to cíl. Naskytla se možnost bydlení, která se nám líbila. Něchtěli jeem z KH a tohle bylo ještě přijatelný. Milujem Kutnou Horu. A na Hlízovu se mi líbí, že jsem blízko KH a je tu klid.
DOTAZ: Dane, vím, že jsi zasloužilým otce. Plánuješ další děti?
ODPOVĚĎ:Ano plánujem ještě další. Kolik, to uvidíme časem :)

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT