VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostatní sporty

10.7.2018

Na vítězství jsem před závodem nepomýšlela, prohlásila šampionka Fabiánová

Morzine (Francie) /FOTOGALERIE/ – Evropský šampionát extrémních překážkových běhů Spartan Race se uskutečnil v sobotu ve francouzském horském středisku Morzine. Nejlepším Evropanem se stal v čase 2:57:27 Rus Sergej Perelygin. Mezi ženami počtvrté v řadě kralovala Zuzana Kocumová z Liberce, která závod dokončila v čase 3:20:48. Své nominované reprezentanty měl i Středočeský kraj.

9.7.2018

Kutnohorský ostrostřelec: na Klukách se soutěžilo ve střelbě

Kluky /FOTOGALERIE/ - Střelecká soutěž Kutnohorský ostrostřelec se konala ve čtvrtek 5. července na střelnici Kluky. Nejlépe si se všemi nástrahami poradil a zvítězil Jaroslav Nedobitý, na druhém místě Jiří Jelínek a na třetím Milan Štoček. 

9.7.2018

Papoušek se hlasitě připomněl při Velké ceně Hořovic

Hořovice - V rámci Českého skokového poháru se po několikaleté odmlce radoval z vítězství Jiří Papoušek. Nejlepší výkon podal tento jezdec při Velké ceně Hořovic, která se konala v neděli 8. července. Do poslední chvíle však nebylo rozhodnuto…

8.7.2018

Republikový šampionát v časovce byl pro středočeské barvy úspěšný

Račice – Skvělé zprávy přišly z Račic, kde se konalo cyklistické Mistrovství České republiky v časovce. Středočeské barvy úspěšně reprezentovali závodníci z Mladé Boleslavi a Příbrami, kteří dohromady získali čtyři cenné kovy a další vynikající umístění.

8.7.2018

Kutnohoračka Fabiánová má evropský titul

Morzine (Francie) - Mistrovství Evropy Spartan Race se konalo v sobotu ve francouzských Alpách, konkrétně v Morzine. V závodě nechybělo ani pár Středočechů.

7.7.2018

Tenis na travnatém povrchu jako na Wimbledonu? Překážkou je cena

Střední Čechy – Nejprestižnější tenisový turnaj Wimbledon je v plném proudu. Nejstarší tenisové klání se hraje na travnatém povrchu; pokud byste si ale i vy chtěli zahrát tenis na tomto typu povrchu, nejspíše by vám trvalo velmi dlouho, než byste takový kurt našli – pokud vůbec.

29.6.2018

Brunclík prohrál s Beránkem v prvním kole

Praha – Na galavečeru XFN v pražské O2 areně narazil kutnohorský bojovník v MMA Daniel Brunclík na brněnského Petra Beránka. Jejich souboj skončil už v prvním kole.

26.6.2018

Beseda s Lubošem Bartoněm tento čtvrtek

Kutná Hora - V rámci reprezentačního soustředění basketbalové reprezentace U18 v kutnohorské hale na Klimešce se uskuteční beseda s hlavním trenérem Lubošem Bartoněm.

26.6.2018

Spartani z Kolína a Kutné Hory v Koutech dominovali

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ – Série extrémních překážkových závodů Spartan Race pokračovala o víkendu ve Skiareálu Kouty v Jeseníku, kde se v sobotu běžela delší distance Super (16 km) a v neděli pak Sprint (9 km).

26.6.2018

Wimmer: Froome? Sagan je nejlepší na světě!

Plzeň – Na západě Čech proběhlo cyklistické mistrovství České republiky a Slovenska. Zúčastnili se ho i závodníci z Příbrami, kteří však doplatili na zdravotní problémy svých tahounů a na přední příčky v závodě, který ovládl hvězdný Peter Sagan, nedosáhli.

25.6.2018

Historická událost: Freestyle motokrosař Libor Podmol přeskočí dům!

Benešov - Libor Podmol se jako vůbec první český freestyle motokrosař rozhodl přeskočit rodinný dům. Něco podobného přitom doposud žádný český akrobat na motocyklu nezkoušel. Velká událost pro domácí sportovní scénu se uskuteční 28. června a půjde o nemovitost kousek od Benešova. Dům pro tyto účely byl vybrán přední českou realitní společností. „Jsem nadšený, protože podobnou výzvu jsem chtěl už delší dobu zrealizovat. Bude to velké zpestření rozjeté sezony a zároveň to beru jako skvělou přípravu na letní X-Games,“ říká Podmol, loňský vicemistr světa.

21.6.2018

OBRAZEM: O další cenné kovy se bojovalo v házené

Kutná Hora - Předposlední soutěžní den městských her se hrála házená prvního stupně základních škol. Ve čtvrtečním vedru si pro zlaté medaile došli žáci ZŠ T. G. Masaryka (kategorie 4.-5. třída) a ZŠ Žižkov (kategorie 1.-3. třída).

20.6.2018

Olympijský běh na Sokoláku prověřil všechny žáky z prvního stupně

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Když nemůžeš, přidej. Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Těmito dvěma hesly se ve středu 20. června řídili žáci z prvního stupně Základní školy T. G. Masaryka v Kutné Hoře, kteří se na tartanovém oválu na takzvaném Sokoláku zúčastnili olympijského běhu.

19.6.2018

OBRAZEM: Na náměstí cinkaly olympijské medaile za atletické výkony

Kutná Hora - Slavnostní okamžiky na stupních vítězů přímo na Palackého náměstí si v úterý 19. června vychutnali medailisté atletických disciplín, které se uskutečnily na stadionu Olympie v rámci třetího dne Městských her 8. olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře.

19.6.2018

Gesto fair play na městských hrách mládeže

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - V plném proudu jsou Městské hry 8. olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře. V pondělí dopoledne bylo rušno hlavně na atletickém stadionu Olympie, kde žáci základních škol a víceletých gymnázií soutěžili v bězích, ale také v technických disciplínách – oštěp, skok do výšky, skok do dálky.

18.6.2018

Slaný chystá na středu plochodrážní extraligu, klub ocení legendy

Slaný – Nejvyšší tuzemská soutěž plochodrážních týmů bude mít své čtvrté pokračování ve středu 20. června od 18:00 hodin na slánském stadionu.

15.6.2018

OBRAZEM: Městské hry zahájily fotbalem a florbalem

Kutná Hora - V pátek dopoledne odstartovaly souboje na Městských hrách 8. olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře. Podívejte se na fotogalerii z fotbalu 8. - 9. tříd chlapců a z florbalu 4. - 5. tříd chlapců.

14.6.2018

Úspěšné zakončení sezony závodnic Fit Art Aerobic&Dance

Kutná Hora – Po jarní sérii šesti celorepublikových bodovaných závodů Mistry s Mistry postoupilo klubu Fit Art devět sestav do finále MSM - MČR druhé výkonnostní třídy České gymnastické federace.

7.6.2018

Rada potřetí opanoval terénní triatlon Clubu Deportivo

Kutná Hora – Kutnohorský závodník Jan Rada se po triumfech v letech 2012 a 2015 opět radoval z vítězství na Welas Triatláku u Velkého rybníka.

7.6.2018

Středočeský kraj přivítá Olympijský běh, v celém Česku poběží desítky tisíc lidí

Střední Čechy - Blíží se největší běžecká událost v České republice. Přes 80 tisíc běžců, mezi nimi i mnoho olympioniků, vyběhne ve středu 20. června přesně v jeden okamžik na tratě závodů T-Mobile Olympijského běhu po celé zemi. A pozadu nebude ani Středočeský kraj, v němž se poběží hned na devíti různých místech. Registrace do závodů probíhají do 11. června na www.olympijskybeh.cz.

7.6.2018

Německá stavitelka připravila na poděbradském kolbišti ostrý test

Poděbrady /FOTO/ - Pestré překážky, komplikované obraty a konkurence těch nejlepších. Mladí parkuroví jezdci první červnový víkend soutěžili v Poděbradech na tratích připravených německou stavitelkou Christou Heibach, která má zkušenosti z olympijských závodů a nespočtu velkých cen po celém světě, patří proto mezi absolutní špičku.

5.6.2018

Futsalové Kladno nakonec do ligy nepostupuje

Kladno – Radost měla krátké trvání. Futsalisté SK Kladno přijali minulý týden nabídku od svazu k dodatečnému postupu do I. ligy ze druhého místa II. ligy západ, ale vše je nakonec jinak. Mezi futsalovou elitu míří místo nich Bazooka Uherské Hradiště.

29.5.2018

V neděli se uskuteční další terénní triatlon u „Velasu“

Kutná Hora – Konec týdne bude ve sportovních vodách na Kutnohorsku patřit Welas Triatláku, další akci kutnohorského spolku Club Deportivo Kutná Hora.

28.5.2018

Házenkáři Sparty postoupili do druhé ligy

Mělník - V poslední kole Společné regionální ligy v házené neponechala kutnohorská Sparta nic náhodě. Po solidním výkonu si z Mělníka přivezla oba body za pohodové vítězství o třináct branek a po zásluze se může radovat jak z vítězství v soutěži, tak i z postupu do druhé ligy.

24.5.2018

O velkou cenu v Hradištku je velký zájem

Hradištko – Český skokový pohár pokračuje jen pár dní po skončení Velké ceny Ostravy dalším kolem. Závodí se už od včerejška do neděle v Hradištku u Sadské. Čtvrtý mítink domácí parkurové extraligy vyvrcholí na tamním kolbišti Velkou cenou Prahy…

24.5.2018

Výběr Šíša Cupu nastoupí v sobotu proti Čáslavi i s Vlachem

Čáslav – Na zimním stadionu v Čáslavi se uskuteční v sobotu dopoledne netradiční zápas v tak zvaném zabarákovém hokeji. Hráči z charitativního Šíša Cupu, který se koná jednou ročně na podzim v Kutné Hoře na podporu dcery zesnulého kamaráda Petra Stýbla, se střetnou s hokejisty HC Čáslav v jejich aréně. Utkání začíná v 10 hodin. Vybrané dobrovolné vstupné půjde právě organizátorům charitativního turnaje.

24.5.2018

Milík se těší na Grand Prix. Svezou se i Franc s Krčmářem?

Praha – Již po dvaadvacáté se tuto sobotu 26. května pojede v Praze na Markétě plochodrážní Grand Prix. Je to nejvíce ze všech pořadatelů od roku 1997, kdy se seriál o titul mistra světa začal jezdit.

23.5.2018

Ochutnávku XVI. všesokolského sletu uvidíte v neděli v Brandýse

Brandýs n/L – Ochutnávku toho, co uvidíte na XVI. všesokolském sletu v Praze, můžete zažít i v Brandýse nad Labem, kde se v neděli 27. května na sokolském cvičišti Jindry Vaníčka uskuteční oblastní sokolský slet. Ten bude součástí čtyřiceti regionálních sletových akcí, které se po celé republice budou konat až do konce června.

19.5.2018

Bowlingář Tomáš Plechata je vicemistrem České republiky pro rok 2018

Hlízov – Jednadvacetiletý hlízovský bowlingář Tomáš Plechata, hájící barvy pražského klubu Xbowling King Pins, dosáhl svého nejlepšího umístění v kariéře na mistrovství České republiky mužů. Mezi čtyřiceti šesti hráči, kteří si v průběhu roku vybojovali účast v kvalifikačních turnajích na závěrečném finálovém šampionátu, dokráčel až do boje o zlato, kde nakonec podlehl 1:2 Jaroslavu Lorencovi a získal tak stříbrnou medaili za konečné 2. místo. Zároveň se stal mistrem České republiky kadetů do 21 let.

18.5.2018

Kutnohorští spartani přivezli ze Slovenska zlato a stříbro

Donovaly (Slovensko) FOTO/VIDEO – Dobrou formu potvrdili kutnohorští spartani Martina Fabiánová a Michal Pavlík. Oba vyrazili i za podpory města Kutná Hora na slovenský extrémní překážkový závod do Donoval, kde se o víkendu běžel Spartan Sprint i Spartan Super.

18.5.2018

Finále slibuje pořádnou bitvu. Favorit je jasný

Nymburk - Před patnácti lety proti sobě stály týmy Nymburka a Opavy na startovní čáře závěrečné finálové série nejvyšší české basketbalové soutěže. Oba dva týmy byly v poněkud jiné pozici než letos. Zatímco postup Nymburka, který teprve dvě sezony zpátky naskočil do extraligového kolotoče, byl do jisté míry překvapením, Opava té doby titul obhajovala. Navíc v šesti sezonách před tímto finále roku 2003 posbírala šest medailí, tři zlaté a dvě stříbrné a bronzovou.

16.5.2018

FOTO: Z Odznaku všestrannosti na olympiádu? V Mělníku roste supertalent

Slaný – Vítr se srdnatě točil nad atletickým stadionem ve Slaném. Právě tady přitom probíhalo krajské kolo Odznaku Všestrannosti Sazka Olympijského víceboje.

14.5.2018

Házenkářům chybí k postupu jen jeden krok

Kutná Hora – V předposledním kole Společné regionální ligy v házená přivítala kutnohorská Sparta v hale na Klimešce Sokol Vršovice B. Po vítězství 34:17 dělí kutnohorské hráče jedna výhra od postupu.

14.5.2018

Děti v lesoparku uplatnily běžecké schopnosti i orientaci na mapě

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Ideální terén v lesoparku Vodranty využili zástupci čáslavského fotbalového klubu k uspořádání druhého ročníku orientačního běhu pro děti. Uskutečnil se v neděli 13. května odpoledne a zároveň zkrátil čekání na divizní zápas domácího mužstva s Chrastavou.  

12.5.2018

Čáslavský krajský OVOV zaujal lety v dálkařském sektoru

Čáslav – Už je to taková čáslavská tradice. Na atletickém stadionu Vodranty znovu proběhlo krajské kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Utkalo se zde 11 týmů a 55 žáků ze škol ve východní části Středočeského kraje. Vítězem v prvním krajském kole se stala ZŠ Palachova z Brandýsa nad Labem, která posbírala 23 261 bodů. „Všechno nám krásně vyšlo,“ pochvalovala si za organizátory bývalá trojskokanská hvězda Šárka Kašpárková.

11.5.2018

Slaný hostí Vildeho memoriál, přijede i Ulamek

Slaný – První velký závod v sezoně bude hostit plochodrážní stadion ve Slaném. V sobotu 12.května se tady uskuteční už 19. ročník Memoriálu Antonína Vildeho, bývalého výborného závodníka.

9.5.2018

TENIS: Dorost o bod prohrál. A tým Sparty soupeře deklasoval

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Druhým kolem pokračovaly krajské soutěže tenistů. A tým Sparty Kutná Hora podruhé v sezoně vyhrál, když na svých kurtech porazil Junior 8:1. Dorost i žáci prohráli. B tým k zápasu neodcestoval.

9.5.2018

Zruč bude hostit v sobotu běžecký závod

Zruč nad Sázavou – Celkem pět tras bude mít sobotní běžecký závod s názvem Zručský májový běh. Jde už o čtvrtý ročník a start je na zámku ve Zruči nad Sázavou.

3.5.2018

Franc ukázal skvělou formu, Krčmáře těší výhra nad Milíkem

Praha – První finálový závod letošního mistrovství ČR jednotlivců byl na programu v úterý 1. května na oválu pražské Markéty. Výborně dopadl pro slánského Eduarda Krčmáře, který si vyjel postup druhým místem za vítězným Kutnohorákem v dresu pražské Markéty Josefem Francem. Až třetí dojel aktuálně nejlepší český borec Václav Milík.

2.5.2018

V Čáslavi vyhlásili nejlepší sportovce

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Vyhlášení nejlepších sportovců za rok 2017 se v čáslavském Dusíkově divadle uskutečnilo ve čtvrtek 26. dubna. Organizace a moderování akce se i v tomto roce ujali Martin Horský a Anna Daňková, kteří se svých rolí zhostili se skutečně velkou dávkou fantazie. Hlavními postavami večera byly ale desítky mladých lidí, kteří při tomto ceremoniálu získali zasloužené ocenění za svoje celoroční sportovní úsilí, za dobyté mety i za reprezentaci svého města.

1.5.2018

Tenisté zahájili sezonu dvěma výhrami

Kutná Hora - Tenisový A tým Sparty Kutná Hora zvládl vstup do nové sezony, když vyhrál na kurtech Zruče nad Sázavou B. Béčko Sparty těsně podlehlo Kolínu, ale dorost rozprášil Benešov bez jediné prohry.

1.5.2018

Výhrou nad Mostem mají bránu do druhé ligy na dosah

Kutná Hora – Ve čtvrtém jarním kole přivítali kutnohorští házenkáři v hale na Klimešce Most. Vítěz tohoto nedělního souboje by byl blízko postupu do druhé ligy. Kutná Hory nakonec zvítězila 28:24.

1.5.2018

Slavnostní otevření sportovní haly Klimeška proběhne ve čtvrtek

Kutná Hora - Sportovní hala Klimeška oficiálně otevře své brány ve čtvrtek 3. května. Za účasti představitelů města Kutné Hory, Středočeského kraje, ale i Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a mnohých z řad kutnohorských sportovních činitelů se uskuteční slavnostní otevření s ukázkami sportů v dětském nebo mládežnickém provedení jako florbal, házená, basketbal, volejbal, fotbal, ale své umění předvedou i mažoretky.

29.4.2018

VÝSLEDKY: Tři Kutnohoráci skončili na domácím Spartan Race v první desítce

Kutná Hora - Kutnohorské centrum a okolí se v sobotu po celý den stalo součástí velkolepých překážkových závodů Spartan Race. Osmikilometrovou trať s více jak dvaceti překážkami dokončilo 5381 závodníků ze sedmnácti států a dětskou trať si zaběhlo 1500 dětí! Mezi nimi nechyběli ani domácí borci a vůbec poprvé v historii se stalo, že tři Kutnohoráci skončili v celkovém pořadí v elitní desítce. 

29.4.2018

Domácí turnaj v hale BIOS odehrály starší žákyně FBC Kutná Hora, Ranařky

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Domácí turnaj v hale BIOS v Kutné Hoře odehrály v sobotu 28. dubna starší žákyně, Ranařky z florbalového oddílu FBC Kutná Hora. Bohužel se jim nepodařilo navázat na předchozí úspěšné tažení, kdy si v Novém Strašecí vybojovaly první místo. 

29.4.2018

OBRAZEM: Ve sportovní hale Klimeška se konalo Bohemia Aerobic Tour 2018

Kutná Hora - Třetí kolo letošní Bohemia Aerobic Tour 2018, což je soutěž v pódiových skladbách aerobiku, se uskutečnilo v sobotu 28. dubna ve sportovní hale Klimeška. Soutěžilo se v kategoriích Fitness team, Step, Dance Team, Aerobic Profi a Aerobic Show Basic. Pořadatelem soutěže bylo Fitstudio Jitky Brachovcové. 

28.4.2018

Spartan Race a Vít Rakušan: U vodních překážek si člověk přišel jako dobrodruh

Kutná Hora /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Překážkového závodu Spartan Race Sprint, který se konal v Kutné Hoře, se zúčastnil také poslanec a kolínský starosta Vít Rakušan. Ten před vyběhnutím žertoval, že ho přihlásila žena. Jak se cítil po závodě?

28.4.2018

OBRAZEM: Spartan Race pokračoval starty dalších vln v odpoledních hodinách

Kutná Hora - Závody Spartan Race pokračovaly v Kutné Hoře i v odpoledních hodinách. Startovaly další vlny a závodníci překonávali překážky nejen v přírodě, ale i v historické části města. 

28.4.2018

OBRAZEM: V kategorii Spartan Kids běželo přes tisícovku závodníků

Kutná Hora - Odpoledne patřila trať závodů Spartan Race dětským kategoriím. V pěti věkových kategoriích běželo přes tisícovku malých závodníků.

28.4.2018

Závod Spartan Race v Kutné Hoře odstartoval

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - První kategorie závodu Spartan Race odstartovaly v 8 hodin ráno. Do závodu je přihlášeno téměř šest tisíc dospělých závodníků a na čtrnáct set dětí. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT