„V prvním kole se soutěžilo v klasickém aerobiku. Třicet nejlepších postoupilo do dance aerobiku a na závěr top patnáctka do step aerobiku. Pak došlo k vyhlášení šestice nejlepších závodnic, u nejmladší kategorie osmi finalistek,“ vysvětlila hlavní pořadatelka Jitka Brachovcová princip klání.

Organizátoři vypsali šest věkových kategorií. Nejmladší byla tři tříletá děvčata, nejstarší účastnice se narodila v roce 1962. Celkem se prezentovalo přes 170 dívek a žen.

Závodnice kutnohorského Fit studia Jitky Brachovcové získaly devět medailí, z toho čtyři zlaté, a spoustu dalších pěkných umístění.

Do Kutné Hory se přijely o vítězství ucházet i zástupkyně Čáslavi, Kolína, Nymburka, Poděbrad, Pardubic, Prahy, Chotěboře nebo Nového Města nad Metují.

Výsledková listina

Kategorie 4 až 6 let:

1. Sabina Vocelová - Fit studio Jitky Brachovcové Kutná Hora
2. Tereza Pospíšilová - Fit studio Jitky Brachovcové Kutná Hora
3. Annie Bucháčková - Poděbrady
4. Kristýna Rykrová - Fit studio HD Pardubice
5. Natálie Vašíčková - Sluníčka Pardubice
6. Tereza Havelská - Stepík Nové Město nad Metují
7. Barbora Slavíková - Fit studio Energy Kolín
8. Kateřina Berková - Fit studio Jitky Brachovcové Kutná Hora

Kategorie 7 až 8 let:

1. Nicole Němečková - Fit studio Jitky Brachovcové Kutná Hora
2. Nela Vohradská - TJ Sokol Nymburk
3. Katka Melounová - Fit studio Jitky Brachovcové Kutná Hora
4. Nicola Skopalíková - TJ Sokol Nymburk
5. Eliška Mročková - Fit studio HD Pardubice
6. Pavlína Kučerová - Aerobik klub Chvaletická Praha

ve finále ještě: Sandra Barešová - Fit studio Jitky Brachovcové Kutná Hora, Kristýna Lázňovská - Fit studio Jitky Brachovcové Kutná Hora, Denisa Moravcová - Fit studio Jitky Brachovcové Kutná Hora, Kateřina Skořepová - Stepík Nové Město nad Metují , Anna Uhrinová - Stepík Nové Město nad Metují, Leona Šupíková - Fit studio Aréna Kolín, Nela Kokošková - Fit studio Aréna Kolín, Tereza Huláková - Fit studio D Praha, Marie Čepičková - TJ Sokol Nymburk

Kategorie 9 až 10 let:

1. Karolína Medová - Aerobik Klub Chvaletická Praha
2. Anna Žáčková - Fit studio Jitky Brachovcové Kutná Hora
3. Patricie Ruferová - Stepík Nové Město nad Metují
4. Dominika Kvízová - Stepík Nové Město nad Metují
5. Michaela Vítková - Stepík Nové Město nad Metují
6. Adéla Svobodová - Nymburk

ve finále ještě: Denisa Brtnická - Fit studio Jitky Brachovcové Kutná Hora, Barbora Lázňovská - Fit studio Jitky Brachovcové Kutná Hora, Tereza Kochová - Stepík Nové Město nad Metují, Dominika Martinková - Stepík Nové Město nad Metují, Adéla Vávrová - Stepík Nové Město nad Metují, Johana Petříčková - Dance studio ZUŠ Čáslav, Andrea Syrová - Dance studio ZUŠ Čáslav, Kateřina Martínková - Poděbrady, Nella Čmejrková - Fit studio Aréna Kolín

Kategorie 11 až 13 let:

1. Lenka Píchová - Fit studio Jitky Brachovcové Kutná Hora
2. Natálie Dostálová - SK Buttula Chotěboř
3. Iveta Táborská - Fit studio Jitky Brachovcové Kutná Hora
4. Kristina Dohnalová - Praha
5. Markéta Maršíková - Stepík Nové Město nad Metují
6. Denisa Rückerová - Stepík Nové Město nad Metují
ve finále ještě: Kristýna Zinková - Fit studio Jitky Brachovcové Kutná Hora, Karolína Nogová - Stepík Nové Město nad Metují, Nikola Zimová - Stepík Nové Město nad Metují, Kristýna Kubínová - Fit studio Aréna Kolín, Karolína Zatloukalová - Fit studio Aréna Kolín, Jana Bursová - Fit studio D Praha, Kateřina Kučerová - Fit studio D Praha, Žofie Zitová - Fit studio D Praha, Adéla Čákorová - Aerobik klub Dodo Kostelec n. Č. l.

Kategorie 14 až 16 let:

1. Zuzana Scheuflerová - Stepík Nové Město nad Metují
2. Kristýna Kadlecová - Fit studio Jitky Brachovcové Kutná Hora
3. Eliška Remešová - Stepík Nové Město nad Metují
4. Jana Ouředníková - Stepík Nové Město nad Metují
5. Michaela Brunclíková - Fit studio Jitky Brachovcové Kutná Hora
6. Michaela Havránková - Stepík Nové Město nad Metují

Kategorie 17 let a více:

1. Lia Vonšovská - Fit studio Jitky Brachovcové Kutná Hora
2. Lucie Chmelíková - Aerobik klub Dodo Kostelec n. Č. l.
3. Jana Vohradská - TJ Sokol Nymburk
4. Anežka Fiřtová - Fit studio Jitky Brachovcové Kutná Hora
5. Michaela Weigeltová - Nymburk
6. Lenka Petrášková - Nymburk
ve finále ještě: Pavlína Petráčková - Nymburk, Veronika Pajerová - Nymburk, Dagmar Remešová - Stepík Nové Město nad Metují, Marie Kupková - Stepík Nové Město nad Metují, Simona Vítková - Stepík Nové Město nad Metují, Drahomíra Ruckarová - Stepík Nové Město nad Metují