Už před samotným šampionátem se Hladíková netěšila, že se pojede v hale. Po závodech však měla dobrou náladu. „Mistrovství světa se mi docela líbilo. Myslím si, že organizace byla lepší než loni na Novém Zélandu. Celkově byla i lepší atmosféra. S halou jsem se musela srovnat dopředu, ale musím uznat, že se mi to docela líbilo, i když se jelo pod střechou," usmívala se Aneta Hladíková.

Na úvod šampionátu se jezdí časovka. „Time Trial jedeme všichni jednotlivě a podle časů se pak nasazuje do hlavního závodu. Ten, kdo vyhraje Time Trial, získá navíc titul mistra světa v časovce. Po první jízdě se prvních šestnáct nejlepších probojuje do superfinále, což se mi povedlo přesně, skončila jsem šestnáctá. V superfinále jsem dojela patnáctá," pochlubila se česká olympionička z Her v Londýně.

A jak probíhal samotný závod Mistrovství světa? „Nejprve jsme jeli tři osmifinálové jízdy a pak se jelo čtvrtfinále na jednu vyřazovací jízdu. Opět jsem nezlomila prokletí posledních tří let a znovu jsem vypadla ve čtvrtfinále, i když to bylo hodně těsné," odpovídal Hladíková a popsala, proč jí to nevyšlo: „Ve druhé zatáčce jsem se dostala na moment na třetí místo, ale soupeřka mě hned předjela a jela jsem znovu čtvrtá, což by stačilo. Jenže jsem nemohla jet díky závodnici přede mnou úplně na plno. Ztratila jsem rychlost do poslední zatáčky a pátá závodnice měla prostor a suverénně mě předjela."

Osmifinálové jízdy však cyklistka ze Záboří zajela dobře. Skončila v nich čtvrtá, třetí a druhá. „V osmifinále se mi jelo dobře. V první jízdě jsem měla vnější dráhu, takže jsem dojela čtvrtá. Ve druhé jízdě jsem dojela třetí a pak i druhá," řekla Hladíková.

Do konce sezóny pojede Hladíková ještě dva závody Světového poháru. „Do konce prázdnin mě čeká soustředění ve Švýcarsku, kde je světové cyklistické centrum. Mají tam nyní postavenou repliku olympijské dráhy, co bude v Riu. Hned na začátku září odlétáme na Světový pohár do Argentiny a na konci září máme poslední závod Světového poháru v Americe. Zřejmě poprvé v kariéře odjedu celý seriál Světového poháru," dodala devatenáctá žena letošního Mistrovství světa.