Skvělý sportovní výkon se Moryskové povedl na úterních extraligových závodech Praga Academica. „Skončila jsem třetí, druhé místo mi uniklo jen díky pokusům. Mám obrovskou radost. Je to velká úleva. Konečně jsem se přehoupla přes čtyři metry," usmívala se Aneta Morysková.

Mistrovství Evropy do 22 let se koná v červenci ve finském Tampere. „Ještě musím 410 centimetrů potvrdit nebo skočit A-limit, což je 420 centimetrů," upozornila atletka pražského USK.

close Aneta Morysková, Kutnohorská laťka 2009 zoom_in Přitom během jarní části sezony měla Aneta Morysková sádru. „Po halovém mistrovství republiky jsem měla měsíc sádru, protože jsem měla problémy s nártem. Vypadalo to na únavovou zlomeninu, ale to se nakonec vyloučilo. Na soustředění jsem nejela a připravovala jsem se jen v Praze," říkala Kutnohoračka.

Na mítincích se jí dařilo. „Vyhrála jsem Přebor Prahy a v prvním extraligovém kole jsem skončila třetí," pochlubila se Morysková a prozradila své plány: „V sobotu odjíždím na závody do Německa. Snad do Regensburgu kvůli povodním dojedeme. Následuje hned v pondělí Dukla mítink. Blíží se také mistrovství republiky a plánuji i Pražskou tyčku."

Z jistého startu ne ME by se chtěla Morysková radovat již nyní: „Chtěla bych si účast na Mistrovství Evropy potvrdit již o víkendu v Německu."